Arakain intenzivně připravuje turné s názvem Arakain XXX – Best of Tour 2012. Celkem se kapela vydá na čtrnáct koncertů po celé České republice. Exkluzivním hostem všech zastávek přitom bude nejúspěšnější česká zpěvačka Lucie Bílá, která právě v Arakainu v letech 1984 – 1986 začínala.


Dojde tak ke změně oproti původnímu plánu, kdy se Bílá měla zúčastnit jen několika vybraných koncertů. „Původní záměr opravdu byl ozvláštnit každý z koncertů přítomností hosta nebo více hostů, protože se nedařilo sladit kalendář turné se závazky Lucky Bílé. Proto byla volba dalších hostů namístě, aby tam, kde nebude Lucie Bílá, nebyl fanoušek ochuzen o jistý atraktivní bonus. Postupem času se ale pracnou komunikací a obtížným přesouváním koncertů a aktivit všech stran podařilo zajistit, že termíny konečně vyhovují oběma, a můžeme tak slíbit, že na všech koncertech bude Lucie Bílá jako exkluzivní host. My jsme rádi, protože jestli někdo k Arakainu nejvíc bytostně patří, pak je to právě Lucie, která byla několik let naší nedílnou součástí. Tím se hodně věcí vyřešilo a nemuseli jsme řešit další termínové kolize v případě dalších hostů. Koncert proto bude postaven především na ose Arakain – Lucie Bílá a každý další eventuální host bude jen bonusem navíc,“ říká kytarista a zakládající člen Arakainu Jiří Urban.

Turné startuje už za necelé dva měsíce a právě na první koncert, který proběhne 9. března v KD Zámek v Polné u Jihlavy, mizí vstupenky největší rychlostí. Následují pak například jihočeské Chyšky, dále západočeská Plzeň, Brno, Prostějov, Pardubice, Smržovka nebo Ostrava.
„U koncertů v Plzni a Ostravě dochází k mírné změně termínů oproti původnímu plánu. Fanoušci se v Plzni dočkají už 14. března a v Ostravě 11. dubna. Oba koncerty začínají od 19 hodin. Kapela turné zakončí 29. dubna v DK Kladno,“ doplnil Urban

Arakain tentokrát vystaví turné na zcela jiné koncepci, než jak tomu bylo v minulých letech. Uvede jen jednu předkapelu a následovat bude tříhodinová show Arakainu, ve které fanouškům představí společně s Lucií Bílou to nejlepší za celých 30 let.