V hlavních rolích se na premiéře ukáží Aleš Háma, jako sám císař, nebo Tereza Kostková, coby jeho matka Eliška Přemyslovna. Premiéra bude v sobotu 14. května od 19:30.

„Rád bych podotknul, že hra rozhodně není úplně historická, ani životopisná. Její děj se odehrává na loketském hradě v období kolem roku 1356, kdy byl Karel IV. čerstvě korunován coby císař Římské říše," uvedl Jiří Seydler s tím, že komedie dále obsahuje objev pramenů a založení Karlových Varů. „Další rovinou příběhu je Karlova absence následníka trůnu a legendy, která by šířila mezi lidem slávu jeho i jeho skutků," dodal.

Diváci se mohou v hlavních rolích těšit na již zmíněného Hámu, kterého bude alternovat Martin Jurajda, Terezu Kostkovou zastoupenou Lucií Domesovou či Viktora Braunreitera jako šaška, Františka Špačka coby Biera nebo Alexandru Ptáčkovou, která si střihne roli panovníkovy třetí manželky Anny Svídnické.

Veřejná generálka se uskuteční v pátek 13. května od 10:00 v divadle a na první reprízu tu přijde řada už v pondělí šestnáctého. „Ochutnávku však mohou lidé vidět již tuto neděli, kdy od 17:00 ukážeme ve Dvořákových sadech první dvě situace ze hry," doplnil Seydler.