VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: CHODOV

Psi pomáhají při terapiích. Mazlí se a zahřívají

Chodov - Kontakt psa a člověka. Kontakt, který má pro člověka blahodárné a léčivé účinky po fyzické i psychické stránce. Na ten vsadili i v Denním stacionáři Mateřídouška. Canisterapii tam zprostředkovávají svým klientům už druhým rokem. A ti si mazlení s pejsky, hlazení i polohování pokaždé naplno užívají.

Sbírka je úspěšná. Zvony se rozezní možná už v srpnu

Chodov - Už více než 200 tisíc je na kontě sbírky na výrobu dalších dvou zvonů do zvonice kostela sv. Vavřince v Chodově. Šedesát tisíc věnovali na výrobu jednoho ze zvonů chodovští hasiči a nebyl to jejich poslední příspěvek, kterým chtějí sbírku podpořit. Je tedy reálná naděje, že zvony se rozezní už letos v srpnu.

Chodov urychlí opravy unikátní křížové cesty

Chodov – Město Chodov urychlí restaurování zbývajících deseti pláten chodovské křížové cesty z kostela svatého Vavřince. Pomůže mu v tom nově také přislíbená dotace z Česko-německého fondu budoucnosti, který na opravy této kulturní památky pošle 200 tisíc korun.

Vintířov nadělil milionový dárek místním hasičům

Vintířov - Dobrovolní hasiči z Vintířova dostali pod vánoční stromeček předčasný dárek. Je jím zbrusu nová velkoobjemová cisterna, která spolu s dovybavením stála bezmála 7,65 milionu korun. Novou techniku si slavnostně převzali v úterý 20. prosince.

Besídky v Mateřídoušce navodily vánoční atmosféru

Chodov - Vánoční besídky pro hosty, spolužáky i rodiče, příprava dárků pro své blízké, vystoupení při různých akcích, prodej výrobků na adventních trzích nebo výlet na Chebské vánoční trhy. Hektický předvánoční čas si naplno užili i klienti Denního centra Mateřídouška a sociálně terapeutických dílen v Chodově i Sokolově. „Je to pro ně náročné, ale i prospěšné, učí se pracovat i v mírném stresu," říká ředitelka denního centra Věra Bráborcová.

Chodov se připravuje na nové cyklostezky

Chodov – Nové či vylepšené trasy pro cyklisty intenzivně plánuje Chodov se svými partnery. V rámci přípravných prací získá i dlouho očekávaný dokument, takzvaný generel cyklodopravy.

Domácnosti zaplatí více za vodu

Chodov – Domácnosti v Chodově si od nového roku připlatí za vodu. Cena za odebraný a odkanalizovaný metr krychlový vody se pro rok 2017 zvýší oproti letošnímu roku o 96 haléřů na 57,54 korun bez DPH, tedy na 66,18 korun včetně DPH. Běžný spotřebitel tak za vodu vydá průměrně o 38 korun ročně navíc. Změnu ceny oznámilo Vodohospodářské sdružení obcí západních Čech.

Vyrobili zvon pro papeže, teď odlijí zvony pro Chodov

Chodov - Už více než 140 tisíc korun je na kontě sbírky na výrobu dalších dvou zvonů do chodovského kostela sv. Vavřince.

Kouř z hořícího domu vyhnal třicítku lidí na mráz

Nové Sedlo – Osmadvacet lidí museli hasiči v noci na úterý evakuovat z pětipatrového domu v Novém Sedle. Hořet tam začalo v kuchyni v jednom z bytů. Část obyvatel domu prchla ještě před příjezdem hasičů.

Agresor dupal muži na hlavu, hrozí mu deset let vězení

Chodov – Za brutální útok hrozí třicetiletému muži z Chodova až deset let vězení. Ten při potyčce dupal na hlavu o čtyři roky staršímu sokovi.

Zarostlý lesopark se změní v oddychovou zónu

Chodov - Meziresortní komise jmenovaná vládou České republiky zařadila úpravu chodovského lesoparku na seznam projektů, které podpoří penězi z takzvaných ekomiliard. Ty jsou určeny na zahlazení škod a následků po důlní činnosti. Zarostlý lesopark v Lesní ulici mezi Chodovem a Vintířovem se má změnit v příjemnou lokalitu s řadou novinek.

Modernizace železniční stanice začala od konce

Chodov - Poslední, třetí etapa modernizace železniční stanice Chodov je hotová. Nejpozoruhodnější součástí byla demontáž bývalého mostu vlečky přes železniční trať. Stavba začala netradičně od konce, první a druhá etapa přijdou na řadu na jaře příštího roku. Stavební práce se zatím odehrávaly ve stanici Nové Sedlo.

Cizinec měl doma padělaná eura i drogy

Chodov - Domovní prohlídka udělala konec za kariérou čtyřicetiletého padělatele bankovek.

I vaše kabelka může posloužit na dobrou věc

Karlovy Vary, Chodov - Už třetí ročník kabelkového veletrhu se uskuteční 3. a 4. prosince v karlovarském Becherplatzu. Výtěžek půjde na pomoc klientům Denního centra Mateřídouška v Chodově. Pokud tedy máte doma kabelku, která je stále hezká, ale už se vám nehodí, můžete ji věnovat, nebo si naopak přijdete na veletrh něco zakoupit. A veletrh nebude jen o kabelkách…

I tragédie je třeba si připomínat, aby se už neopakovaly

Chodov - „Viděl jsem už synagogu v plamenech, kolem ní dav civilistů a vojáků. Esesáci přivlekli k ohni skupinu karlovarských Židů. Civilisté na ně plivali, házeli kameny a volali: hoďte je do ohně." Křišťálová noc v roce 1938. Slova přímého pamětníka, lékaře Alfréda Gebharta, zazněla ve středu v podvečer ústy předsedy karlovarské židovské obce Pavla Rubína. I Chodov si čištěním kamenů zmizelých – stolpersteinů – připomněl hrůzy pogromu na židovské obyvatelstvo.

Na zvony přispěli i bývalí obyvatelé zaniklých obcí

Chodov - Chodovské zvony mají své příznivce i v Německu. Konkrétně ty, jejichž výroba se teprve chystá a na něž probíhá veřejná sbírka mezi obyvateli. Právě do ní přispěli i bývalí obyvatelé dnes už zaniklých obcí Smolnice a Nové Chalupy. Částku ve výši padesáti eur zaslali na radnici společně s děkovným dopisem.

Z železniční cisterny začala na nádraží v Novém Sedle unikat nebezpečná látka

Nové Sedlo – Nebezpečná látka unikla v neděli z železniční cisterny na vlakovém nádraží v Novém Sedle.

Chodov začal s demolicí domu na nádraží, nahradí ho nový parčík

Chodov – Od nádraží v Chodově zmizí roky chátrající objekt. Jeho demolice začala tento týden. Místo domu se mohou obyvatelé města těšit na nový oddechový parčík a zeleň.Zanedbaná budova přitahovala podle mluvčího Chodova Martina Poláka v posledních letech pozornost bezdomovců a vandalů.

V denním centru pomáhají klientům překonávat bariéry

Chodov - Posedět v restauraci, objednat si jídlo, zaplatit ho, nakupovat v supermarketech, jet se vykoupat do bazénu, vyrazit na procházku do lesa a třeba sbírat houby nebo cestovat letadlem. Pro většinu lidí běžné, někdy každodenní činnosti. Pro vozíčkáře, navíc s těžkým handicapem často velký problém. Přesto ani o tyto zkušenosti díky Dennímu centru Mateřídouška a jeho zaměstnancům nejsou připraveni.

Ulice Chodova zaplavuje odložený nábytek, hrozí vysoké pokuty

Chodov – Černé skládky, které tvoří zejména pohozené kusy nábytku, hyzdí ulice Chodova. Pracovníci tamních Chodovských technicko-ekologických služeb (CHOTES) jen kroutí hlavou, a to z toho důvodu, že město má otevřený sběrný dvůr hned sedm dní v týdnu. Za vytvoření skládky hrozí vysoké pokuty.

Přístavba školy už má první podlaží

Chodov – Přístavba Základní školy J. A. Komenského má už první nadzemní podlaží. Zástupci firmy i představitelé města po posledním kontrolním dni potvrdili, že stavba probíhá bez komplikací a podle plánu.

I handicapovaní dokážou vytvořit krásné věci

Chodov - Mají handicap, přesto vytvářejí krásné věci. Na prodejní výstavě v Městské galerii nabízejí klienti sociálně terapeutických dílen z Chodova a Sokolova své výrobky a sami si tak zároveň přispívají na akce, které pro ně pořádá Denní centrum Mateřídouška.

Kovovou násadou vypáčil garáž

Chodovsko – Za pomoci kovové násady se vloupal do garáže v obci u Chodova sedmadvacetiletý zloděj. Jak ukázalo policejní vyšetřování, není v krádežích žádným nováčkem.

Úředník chodovské radnice čelí obvinění ze zneužití pravomoci

Chodov – Kriminalisté z oddělení hospodářské kriminality v Sokolově obvinili ze zneužití pravomoci úřední osoby třiapadesátiletého úředníka Městského úřadu v Chodově. Podle mluvčí sokolovské policie Kateřiny Krejčí vykonával činnosti, které patří do pravomoci jiné úřední osoby.

Hlavní cenou pro tanečníky bude Camp v Chorvatsku

Chodov - Možnost vytvořit zahajovací vystoupení pro finále v pražské Lucerně, deset tisíc korun a letos nově hlavní cena – pobyt pro deset tanečníků zdarma na Mia Beach Camp v Pakoštane v Chorvatsku. To jsou ceny, které získá vítěz letošního ročníku taneční soutěže Mia league. Jedním z měst, kde mohou soutěžící sbírat body, je i Chodov. Hlavními vítězi ročníku 2015 jsou tanečníci z chodovské skupiny Rytmus.

Situace se zlepšila. Lidé více používají reflexní prvky

Chodov - Buďte vidět, přežijete je název projektu, jehož podzimní ročník rozjíždí Středisko prevence kriminality při Městské policii Chodov. Strážníci v rámci výkonu své služby rozdávají vybraným účastníkům silničního provozu reflexní pásky.

Laskavě přísný pan doktor s rukama obra Dobroděje

Chodov -  Dětského lékaře Josefa Fidlera, který působil v 70. a 80. letech v Chodově, připomíná busta v chodovské poliklinice. Radnice ji získala darem od manželky lékaře, letos zesnulé karlovarské novinářky Anny Fidlerové.

Chladicí vůz pořídí i díky příspěvku města

Chodov - Město opět podpoří Potravinovou banku Karlovarského kraje. Příspěvek ve výši 20 tisíc bude tentokrát použit na nákup nového užitkového chladicího automobilu, který bude sloužit pro svoz a distribuci potravin.

Klienti chodí do dílen rádi. Pochlubili se výrobky a napekli koláče

Chodov - Nejen prostory stacionáře si mohli prohlédnout ti, kteří dorazili na den otevřených dveří v Denním centru Mateřídouška. Zavítali i do chodovských sociálně terapeutických dílen.

Klienti Mateřídoušky přivítali hosty. Zazpívali si s nimi

Chodov - Seznámit návštěvníky s tím, jak žijí lidé s handicapem, aby je přijali mezi sebe a neměli z nich obavy, představit aktivity ve stacionáři, jak probíhá běžný den, ukázat činnost v sociálně terapeutických dílnách. To vše je smyslem dne otevřených dveří v Denním centru Mateřídouška. Ten se konal v rámci Týdne pro sociální služby.

Historické osobnosti se představují

Chodov - Publikace Zapsali se do dějin Chodova, zatím v elektronické podobě, představuje dvanáct historických osobností, které utvářely Chodov tak, jak ho dnes známe. Město plánuje nejen vydání brožury v tištěné podobě, ale historik města nevylučuje ani její pokračování.

Budova u nádraží v Chodově půjde k zemi

Chodov – Chátrající a opuštěná budova v blízkosti vlakového nádraží v Chodově půjde definitivně k zemi. Podle mluvčího Chodova Martina Poláka se termín demolice blíží. Naplánovaná je na polovinu října. „Město na demolici už vybralo dodavatele.

Chodovští štědře podpořili Světlušku, rozsvítili to spolu za téměř 30 tisíc

Chodov - Rekordní výtěžek vynesla Sbírka pro Světlušku v Chodově. Během jednoho dne dobrovolníci z Domu dětí a mládeže Bludiště prodali sbírkové předměty za více než 21 tisíc korun. K tomu se připočítá ještě téměř osm tisíc, které utržili studenti z chodovského gymnázia a střední odborné školy.

Osud školní budovy je zatím nejistý

Chodov - Co s ní? Téměř nerudovskou otázku řeší město Chodov. Řeč je o budově prvního stupně Základní školy J.A.Komenského. V příštím školním roce ji žáci i učitelé totiž opustí a přestěhují se do nově vybudované přístavby ve Smetanově ulici. Nová městská pracovní skupina tak začala hledat řešení, jak s prázdnou budovou naložit. Své návrhy by chtěla prezentovat ještě v tomto roce.

Obyvatelé Chodova si své historie váží. Za měsíc přispěli přes sto tisíc

Chodov - Sbírka na doplnění dalších dvou zvonů do zvonice kostela svatého Vavřince je velmi úspěšná. Za jeden měsíc od jejího vyhlášení se podařilo shromáždit zhruba 115 tisíc korun.

AKTUALIZOVÁNO

Vážná nehoda u Starého Sedla, srazila se tam dvě auta a traktor

Staré Sedlo – Vážná dopravní nehoda se ve čtvrtek ráno stala na silnici mezi Starým Sedlem a Sokolovem, zhruba 300 metrů za kruhovým objezdem. Srazila se tam dvě osobní auta a traktor. Hasiči museli na místě vyprostit z havarovaných aut několik osob. Sedlem a Sokolovem, zhruba 300 metrů za kruhovým objezdem.

Chodov zvelebil další část svého hřbitova, přibudou hrobová místa

Chodov – Místo posledního odpočinku v Chodově se dočkalo úprav. Radnice na městském hřbitově nechala během léta vybudovat nové epitafní a urnové hroby. K dispozici tak budou desítky míst.

V ulicích Chodova padl výstřel

Chodov – Střelba v ulicích Chodova vystrašila obyvatele města.

Místo sexu v parku utržil muž pár ran. A přišel o peněženku

Chodov - Místo sexu šrámy na těle a ukradená peněženka. Tak dopadl sexuální výlet devětačtyřicetiletého muže, který si sexuální služby domluvil v Chodově s třicetiletou ženou. To ještě netušil, že na něj ´šije boudu´ se svým o deset let starším přítelem.

Neřidič se ve Vintířově prozradil vjetím do zákazu vjezdu

Sokolovsko – Na pořádné problémy si zadělal dvacetiletý řidič, kterého policisté přistihli za volantem přes zákaz řízení. Navíc nechal děti v jedoucím autě bez autosedaček. Policisté muže zastavili, protože ve Vintířově porušil zákaz vjezdu na tamní silnici.

Chodovská vlečka, nový běžecký závod v kraji

Chodov - Nový běžecký závod v Karlovarském kraji chystají na sobotu 27. srpna v podvečer atleti ŠAKu Chodov. Závody v areálu přírodního koupaliště Bílá voda nad městem začínají v 17.00 hodin během předškoláků na 100 m. Následují běhy mladšího a staršího žactva na 1,6 km a 3,2 km. Hlavní závod na 10 km pak odstartuje v 18.00 hodin.

Chodov revitalizuje lesopark za 50 milionů

Chodov – Nové cesty, zeleň, fitness prvky, altánek a řada dalších novinek by mohly v blízké budoucnosti přivítat návštěvníky dnes poměrně zpustlého lesoparku v Lesní ulici. Město totiž plánuje vrátit lokalitě její bývalou atraktivitu s tím, aby se místo opět stalo cílem vycházek obyvatel.

Opilému muži sebraly ženy v herně tašku

Chodov – Opilosti pětačtyřicetiletého muže využila v herně v Chodově dvojice žen ve věku 19 a 30 let. Když tam muž usnul, sebraly mu tašku s mobilním telefonem a dalšími osobními věcmi.

Z pracovníka se vyklubal zloděj, sebral i sud s pivem

Chodov – Škodu za 13 tisíc korun za sebou nechal šestadvacetiletý muž, který v Chodově prováděl různé pomocné práce v tamním baru.

Uzavírka frekventované silnice u Chodova potrvá kvůli opravě starého mostu déle

Vintířov – Uzavírka silnice mezi Lomnicí a Vintířovem kvůli opravám tamního mostu potrvá o týdny déle. Stavbaři totiž při jeho rekonstrukci narazili na nečekané komplikace. Most potřebuje přebudovat piloty u starých pilířů. Úplná uzavírka silnice spojující Sokolov s Chodovem tak potrvá až do konce října.

Jména dárců odlijí při výrobě do pláště obou zvonů

Chodov - Veřejnou sbírku na doplnění zvonice kostela svatého Vavřince o další dva zvony zahájil starosta Chodova Patrik Pizinger. Jména dárců mohou být odlita do pláště zvonů.

Záhadná štola Bílá paní má nový portál

Chodov – Štola Bílá paní v Chodově na Sokolovsku se dočkala dalšího zvelebení. Postarali se o to nadšenci z tamního hornického spolku Solles, kteří obnovili její portál a postarali se rovněž o úpravy okolí unikátního historického důlního díla.

Jan Vilém po mnoha letech znovu zazvonil

Chodov - Zvon Jan Vilém je po rekonstrukci zpátky na svém místě ve zvonici kostela svatého Vavřince. V sobotu se dočkal slavnostního požehnání a poté se oficiálně poprvé po pětatřiceti letech znovu jeho zvuk rozezněl Chodovem.

Jdeme k tetě na stříhání, říkají pejskaři

Chodov - Když si pořídíte psa, vaše obzory se značně rozšíří. Najednou patříte do velké rodiny pejskařů, což znamená, že ten, kdo kolem vás dříve se psem jen prošel, se teď, když taky vedete psa, s vámi dá do přátelského hovoru. Zverimexy se stanou dalším nákupním místem, které přibyde ve vašem seznamu. A do telefonu si přidáte číslo veterináře, a pokud si pořídíte chlupáče, taky psího salonu. Chlupatí mazlíčci potřebují občas totiž přistřihnout.

Cesta je nyní daleko bezpečnější

Chodov - Cesta od bývalého chodovského koupaliště do Staré Chodovské dostala nové veřejné osvětlení. To nahradilo lampy, které už byly na hranici životnosti.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT