VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: CHODOV

Křížová cesta se vrací do chodovského kostela svatého Vavřince

Chodov - První čtyři zrestaurované obrazy ze vzácného souboru 14 pláten křížové cesty se vrátily do kostela svatého Vavřince v Chodově. V dílnách akademických malířů strávily přibližně čtvrt roku.

Chci na příkladech konkrétních osudů přibližovat lidem jejich město

Chodov - Když se řekne historik, většinou si podvědomě představím vousatého, vážného, přísně vyhlížejícího staršího pána. Přede mnou ale sedí sympatický, usměvavý, příjemně vyhlížející mladý muž, který měl to štěstí, že se mu celoživotní koníček stal povoláním. Jmenuje se Miloš Bělohlávek a pracuje jako historik města Chodova.

Vybydlený a chátrající dům přestane dělat městu ostudu. Půjde k zemi

Chodov - Vybydlený a chátrající dům nedaleko vlakového nádraží čeká demolice. Městu se na jeho odstranění podařilo získat z Ministerstva pro místní rozvoj dotaci, která může pokrýt až 80% nákladů na odstranění stavby. Ty jsou zatím vyčísleny na zhruba 2,6 milionu korun.

Netřísk je svůj, tak zní motto chodovské kapely

Loket - V rámci letních koncertů na Malé scéně na loketském náměstí se posluchačům představila chodovská kapela Netřísk. O současnosti i budoucnosti jsem si po vystoupení povídala s jedním ze zakládajících členů Petrem Cerovským.

Chodovští sobě. Obyvatelé se složili na opravu zvonu

Chodov - Sbírka na opravu zvonu Jan Vilém oficiálně skončila. Zvon bude v sobotu symbolicky před kostelem požehnán a poprvé po opravě se znovu rozezní.

Kameny připomínají oběti holocaustu

Chodov - V pondělí přibylo v Chodově dalších pět kamenů zmizelých – stolpersteine – které mají připomínat osudy chodovských obětí holocaustu. Velkou zásluhu na tom, že se tato historie v Chodově připomíná, má i historik města Chodova Miloš Bělohlávek.

Turnaj byl obrovským zážitkem

Chodov - Každá chvilka na Gothia Cupu zanechala obrovský dojem. Přesně tak hodnotí malí čeští fotbalisté svou účast na celosvětovém mládežnickém turnaji v Göteborgu, jehož se, jako každý rok, zúčastnilo více než 1600 týmů z celého světa.

V Chodově přibylo dalších pět kamenů zmizelých

Chodov - V loňském roce si Chodov jako první město v kraji připomněl své bývalé židovské sousedy a chodovské oběti holocaustu položením takzvaných kamenů zmizelých – stolpersteine. V pondělí v podvečer navázal položením dalších pěti kamenů, tří před obřadní síní a dva přibyly u domu čp. 18, kde dnes sídlí policie.

Sražený chodec i řidič od nehody zmizeli, policie hledá svědky

Chodov – Sokolovští dopravní policisté pátrají po svědcích dopravní nehody, která se stala 12. července kolem 10.30 hodin v Chodově na křižovatce ulic Husova, Hlavní a Jiráskova.

Řidič s 3,21 promile skončil ve sloupu veřejného osvětlení, následně na záchytce

Loučky – Naštěstí jen sloup veřejného osvětlení odnesl riskantní jízdu silně opilého čtyřicetiletého muže. Ten s 3,21 promile narazil se svým renaultem na silnici v obci Loučky.

Na cestující bude čekat hned osm nových bezbariérových autobusů

Chodov, Karlovy Vary – Na pohodlnější, ekologičtější a modernější dopravu se mohou těšit cestující na autobusové trase, která spojuje Chodov a Karlovy Vary. Přibude tam osm nových autobusů na plyn.

Pěstí rozbil muž sklo autobusu, škoda je 76 tisíc korun

Sokolov – Dvaadvacetiletý muž, který v Sokolově rozbil sklo autobusu, si pořádně ´vydělal´. Rána pěstí ho vyjde na 76 tisíc korun. Navíc mu hrozí až roční pobyt za mřížemi za poškození cizí věci.

Lidé budou moci nahlédnout do štoly opředené mnoha pověstmi

Chodov - Kopec, jehož provází legendy. Vrch plný pokladů. Oblíbené výletní místo. Řeč je o vrchu Föllerbergu. Hornický spolek Solles, společně s městem Chodov se zasloužily o zpřístupnění historického místa u vstupního portálu průzkumné štoly, k níž se váže pověst o Bílé paní z vrchu Föllerbergu.

Přišel o dvanáct bodů, i tak řídil

Chodov – Až dvouletý pobyt ve vězení hrozí jednašedesátiletému řidiči z Chodova, kterého policie přistihla za volantem i přesto, že byl takzvaně vybodovaný.

Kameny zmizelých připomenou v Chodově tragické osudy Židů

Chodov – Pět nových takzvaných Kamenů zmizelých přibude v srpnu v Chodově. Ty po celé Evropě připomínají tragické osudy Židů za 2. světové války.

Počkal až přítelkyně usne, u tchyně pak sebral muž dvacet tisíc

Chodov – Matku své přítelkyně okradl v Chodově třiačtyřicetiletý muž. Ve večerních hodinách si počkal, až jeho přítelkyně usne.

Řemeslníci vdechují život chodovskému zvonu Jan Vilém

Chodov - Nejstarší chodovská památka je restaurována. Včera se na ni vrhli moravští řemeslníci, kteří se ji snaží opět přivést k životu. Řeč je o zvonu Jan Vilém, který je dokonce o 75 let starší než kostel, ve kterém bude opět znít.

Chodov dostaví školu za 28 milionů korun

Chodov – Během letních prázdnin se město Chodov pouští do budování přístavby Základní školy J. A. Komenského ve Smetanově ulici. Jak uvedl mluvčí Chodova Martin Polák, souběžně budou ve stávající budově zrekonstruovány šatny a také sociální zařízení. Jde přitom o letošní nejvýznamnější investici města za více než 28 milionů korun.

Dvě dekády na vozíčku mu nebrání v tom, aby si užíval

Chodov - Zranění, které Ludvíku Jankovi změnilo celý život, ho nikdy nepřipravilo o entuziasmus. Téměř dvě dekády už sedí na vozíčku, a přesto si na prahu padesátky užívá život plnými hrstmi. Hraje hokej, jezdí na country festivaly a milované vandry. Neztrácí optimismus ani chuť do dalších dobrodružství. Ludvík je muž, který porazil své zranění a nepoddal se sebelítosti.

V herně přišel muž o peněženku

Chodov – Nepozornosti devětadvacetiletého muže využila v herně v Chodově o šest let starší zlodějka. Té nyní hrozí až dva roky vězení.

Na vlastní kůži zjistili, jaké je být slepý

Chodov – Vzali slepeckou hůl do ruky a na oči slepecké brýle. Už za pár vteřin byli dezorientovaní. Takové zkušenosti si včera odnesli návštěvníci Dne pro sociální služby, který se uskutečnil v Chodově na Sokolovsku.

Do Chodova na maraton akcí a také letní kino

Chodov – Celodenní maraton akcí čeká dnes obyvatele Chodova. Vše se odehraje ve Staroměstské ulici a jejím blízkém okolí.

Na pláži na Bílé vodě v Chodově se objeví pirátská loď

Chodov – Herní prvek v podobě pirátské lodě se ještě v průběhu letošní sezony objeví na pláži Bílé vody. Nahradí tak dosluhující strážní koš (na snímku), který dětem sloužil v posledních letech.

Z pokácených stromů jsou lavičky a lehátka se sluncem

Chodov – Mohutné stromy, které letos musely ustoupit chystané přístavbě Základní školy J. A. Komenského v Chodově, našly smysluplné využití. Město totiž nechalo jejich kmeny zpracovat na okrasné a praktické prvky, které poslouží na několika místech ve městě.

Dlažební kostka skončila ve výloze, výtržník v rukou policie

Chodov – Hození dlažební kostky do výlohy v Chodově může přijít jednatřicetiletého výtržníka draho. Nejenže bude muset uhradit škodu, navíc mu hrozí za poškození cizí věci a výtržnictví až dva roky vězení.

Kasírka padla za oběť zloději. Ten vyrazil krást ještě jednou

Chodov - Kasírka, uložená v zásuvce v chodovském baru, se stala lupem jednadvacetiletého zloděje.

Řidič dodávky se točil s autem přes střechu, škoda je půl milionu

Nové Sedlo – Nepřiměřená rychlost byla příčinou dopravní nehody, která se stala začátkem týdne na dálnici D6 u Nového Sedla.

V tendru na opravu školy ušetřil Chodov miliony

Chodov – Lacinější o téměř sedmadvacet milionů korun bude největší investiční akce Chodova. Tou je rozšíření Základní školy J. A. Komenského. Projekt zprvu počítal s náklady až 55 milionů korun. Výběrové řízení nakonec vyhrála firma, která nabídla v tendru cenu 28,2 milionu korun.

Dnes vyjíždí cyklobusy

Sokolovsko – Cyklisté mohou letos opět využít přepravu cyklobusy po celém Karlovarském kraji. Na trasy vyjedou už dnes a v provozu budou vždy o víkendech a svátcích až do 25. září. Jedna ze zastávek je také v Chodově.

Chodov zachrání hned patnáct historických hrobů osobností

Chodov - Staré a opuštěné hroby, kde jsou pochovány osobnosti Chodova, se dočkají rekonstrukce. Město totiž na doporučení městského historika prohlásilo celkem 15 hrobů za významná hrobová místa, což je první oficiální krok na cestě k jejich záchraně.

Nájemníkovi vyhrožoval muž s golfovou holí v ruce

Chodov – Z nebezpečného vyhrožování se bude před soudem zpovídat devětačtyřicetiletý muž z Chodova. Ten hned několikrát slovně napadal o devět let mladšího muže.

Pozor na odtahy aut při čištění ulic v Chodově

Chodov – Až do konce května bude v Chodově pokračovat blokové čištění ulic. To tamní technické služby zahájily už začátkem dubna a je vždy spojeno i s nerespektováním dopravního značení pro motoristy. Jejich auta tak nechává městská policie odtáhnout.

Obyvatele Chodova vyděsila střelba v parku, našli tam postřeleného muže

Chodov – Obyvatele Chodova na Sokolovsku vyděsila v úterý dopoledne střelba v parku u tamního kulturního centra.

Nový běžecký okruh poničili vandalové

Chodov – Nový běžecký okruh na Bílé vodě v Chodově na Sokolovsku si vzali na paškál vandalové. Bez jejich povšimnutí vydržel jen necelé dva týdny.

Chodov nechá zrestaurovat unikátní křížovou cestu

Chodov – První čtyři obrazy ze souboru 14 pláten křížové cesty z kostela svatého Vavřince zamířily do restaurátorské dílny.

Bílá voda, knihovna v trupu stromu i nová pláž

Chodov – Vylepšené pláže, dřevěná knihovna, nový běžecký okruh. To jsou některé z novinek, které budou v letošní letní sezóně čekat na návštěvníky přírodního koupaliště Bílá voda v Chodově na Sokolovsku. Město se na ni už plně připravuje.

Na pacienty bude čekat větší komfort

Chodov – Větší komfort bude čekat na pacienty v chodovské poliklinice. Město se totiž pustí do oprav sociálního zázemí.

Po družce vrhal nádobí i sprostá slova

Chodov – Až na deset let si může jít posedět do vězeňské cely 44letý muž z Chodova. Ten měl v polovině února opakovaně slovně napadat svou 45letou družku.

Autobusák přišel o peněženku

Chodov – Dvěma mužům se podařilo okrást řidiče linkového autobusu.

Nový chodník propojí obce Vintířov a Starou Chodovskou

Vintířov - Zmíněná lokalita je v poslední době také vyhledávanou trasou pro kondiční běžce a chodce

Síň historie města nahrazuje muzeum

Chodov - Jakousi dominantu síně tvoří věrná kopie hornická chodby pro hlubinné dolování

Chodov pošle do fondu rezerv rekordní přebytek 48 milionů

Chodov – Rekordní přebytek ve výši více než 48 milionů korun pošle letos chodovská radnice do svého fondu rezerv. Sumu se městu podařilo uspořit v rámci loňského rozpočtu, nejméně od roku 2002 jde o nejlepší hospodářský výsledek Chodova.

Brambory? Jedině obalené v cukru, říká studentka z Tchaj-wanu

Chodov - Jednadvacetiletá Tchajwanka Yichen strávila mezi chodovskými žáky celý minulý týden

Studenti poznávali život v exotických zemích

Chodov - Mladí cizinci, již trávili dny s žáky chodovské školy, pocházejí víceméně ze zemí pro nás exotických.

Sportovci jásají, Chodov mění výsypku na běžeckou trať

Chodov – Vyznavači sportu se v Chodově dočkají nových běžeckých tras. Jako jedno z mála měst v Karlovarském kraji se dostane na seznam Mattoni FreeRun, což je síť pětikilometrových tras po celé České republice.

Galerie ukáže, jak se maluje Jednou tak, podruhé jinak

Chodov – Na dvě desítky pláten malíře Václava Maliny dorazily z Plzně do Chodova. V tamní Galerii u Vavřince si je nyní může prohlédnout také veřejnost.

O reflexní pásky je zájem, lidé chtějí být na silnici vidět

Sokolovsko – Zájem o reflexní pásky a další podobné prvky mezi lidmi roste. Potvrzují to jak strážníci, tak ostatní distributoři.

Zemřel propagátor trampingu, publicista a amatérský historik „Frank“ Nykl

Chodov – V neděli 21. února 2016 zemřel Ladislav "Frank" Nykl. Svůj boj s nemocemi prohrál v nedožitých 72 letech.

Chodov plánuje zprovoznit virtuální naučnou stezku

Chodov - Právě minulost Chodova se v posledních měsících stala mezi lidmi obrovským hitem

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT