VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: CHODOV

Dvoranu by mohlo využít i německé muzeum

Loket - Ta je už více než rok prohlášena za nemovitou kulturní památku

Město Chodov chce dát svým sídlištím zcela novou tvář

Chodov – Regeneraci hlavních sídlišť ve městě plánuje Chodov. Naposledy se jeho vedení zabývalo studií sídliště, které tvoří ulice Tovární, Palackého a Školní.

Region zažívá odliv lidí, za prací i školami

Chodov – Chodov se pomalu vylidňuje. Přízvisko „patnáctitisícové", které patřilo k druhému největšímu městu sokolovského okresu řadu let, v poslední době už neplatí.

Šmoldas, Born, Lucie revival i trhy. Chodov bude mít o kulturu postaráno

Chodov – Scénář na celou kulturní sezonu roku 2016 v Chodově má definitivní podobu. Obyvatelé města i jeho návštěvníci se tak mohou těšit na známé tváře ze showbyznysu, ale také na řadu tradičních akcí.

Na autobusovém nádraží je bomba, pohrozil anonym v Chodově

Chodov – Uložení bomby na autobusovém nádraží nahlásil v úterý dopoledne na tísňovou linku anonym v Chodově na Sokolovsku.

Hornický spolek otevře štolu Bílá paní

Chodov – Obnovu staré štoly s názvem Bílá paní, která se nachází nedaleko Chodova pod znovuobjevenou vyhlídkou Chodaublick, chce v letošním roce dokončit hornický spolek Solles. Poté ji představí veřejnosti.

O titul Tradiční výrobek Sokolovska usiluje také růžový porcelán z Chodova

Chodov - Cílem soutěže je získat přehled o zajímavých produktech na území Sokolovska, propagovat je a motivovat výrobce

AKTUALIZOVÁNO

Ve Vřesové unikala kyselina chlorovodíková, hasiči již zásah ukončili

Vřesová – Únik kyseliny chlorovodíkové likvidovali v pondělí od čtvrté hodiny ranní hasiči v areálu Sokolovské uhelné ve Vřesové. Látka, které začala unikat ze zásobníku, se podle mluvčího krajských hasičů Martina Kasala nerozšířila mimo areál. I tak byli varování starostové z okolních měst a obcí.

Investice roku odstartuje, Chodov rozšíří základní školu

Chodov - Stavět by se mohlo začít už na začátku června, počítá se s investicí 66 milionů korun

Historie Chodova láká, přednášky plní sál

Chodov – Ani filmové hity s herci světových jmen nevyprodaly v poslední době chodovský kinosál tak jako přednášky historika Miloše Bělohlávka. Nebývalý zájem o jeho povídání o Chodově potvrdil to, že o historii města se zajímá stále více obyvatel.

Hasiči vyhráli peníze, část věnují nemocnému chlapci z Chodova

Chodov – Rovných deset tisíc korun přibude na transparentním účtu pro malého Martina Pundu z Chodova, který se léčí s následky dětské mozkové obrny. Peníze věnuje chodovský sbor dobrovolných hasičů.

Strážní rozdají lidem další stovky reflexních pásek

Chodov – Další várku reflexních pásek se chystají objednat chodovští strážníci. Ti tak mimo jiné reagují na novelu zákona, která stanoví, že lidé na silnici mimo obce musí být označeni reflexními prvky.

Chodov plánuje zateplení radnice, návštěvníkům má ulevit klimatizace

Chodov – Novou, zateplenou fasádu a klimatizaci dostane budova chodovského městského úřadu. Projektovou dokumentaci na tuto akci by měla mít radnice na stole ještě v tomto roce, radní už totiž schválili její zadání.

Psi v Chodově by nemuseli končit uvázaní v lese

Chodov – Zajistit potřebnou péči pro psa a později možná i nového pána v době krizových situací mají nově možnost obyvatelé Chodova.

Chodov opět podpoří Armádu spásy nebo Mateřídoušku

Chodov – Celkem 920 tisíc korun formou dotací chce v letošním roce poslat do oblasti sociální péče, zdravotnictví a protidrogové prevence chodovská radnice. Je to o 150 tisíc více, než schvalovali radní v únoru roku 2015.

Sbírka skautů pro nemocného chlapce přináší první ovoce

Chodov – První peníze se začaly objevovat na speciálním účtu, který zřídilo pro nemocného Martínka Pundu z Chodova skautské středisko Jestřáb v Chodově. Sbírku vyhlásilo před více než měsícem v rámci adventní akce.

Řidičům se uleví, Chodov upraví parkoviště U Porcelánky

Chodov – Usměrnit parkování v okolí ulice U Porcelánky plánuje město Chodov. Radní už odsouhlasili pořízení projektové dokumentace na první etapu prací.

Chovateli před třiceti lety učarovali holubi. A tak jim zůstal dodnes věrný

Chodov – Dětství strávené mezi drobným zvířectvem na dvorku u domu na vesnici. Právě to byl jakýsi přirozený impuls, který dovedl Františka Hájka z Chodova k chovatelství. A věrný mu zůstal desítky let.

V Chodově přibudou další Kameny zmizelých

Chodov – Další Kameny zmizelých (Stolpersteine), které připomínají po celé Evropě tragické osudy Židů za II. světové války, přibudou podle všeho ještě letos v Chodově.

Chodov pošle na sport a kulturu statisíce

Chodov – Statisíce korun rozdělí v letošním roce Chodov na podporu sportu a kultury. Na peníze se mohou těšit především organizace a spolky, které pravidelně pracují s dětmi a mládeží.

Knihovna je plná, přednášky se stěhují

Chodov – Nebývalý zájem o přednášky historika Miloše Bělohlávka o Chodově donutil pořadatele přesunout povídání o historii města do větších prostor. Nejméně dvě únorové přednášky se tak uskuteční na Malé scéně v Kulturním a společenském středisku.

Ukradl bundu v níž byla i platební karta. Tak vyrazil nakupovat

Chodov - Za toto jednání hrozí mladíkovi až dvouletý trest odnětí svobody

Výtvarníci přivezli do Čech textilní tvorbu

Chodov – Výtvarnická skupina Selene z partnerského města Oelsnitz/Erzgebirge zahájila středeční vernisáží svou výstavu v Chodově. Její autorky jsou už v seniorském věku a expozice v Česku patří mezi ty poslední.

Frekventovaný přejezd bude bezpečnější

Chodov, Mírová – Frekventovaný železniční přejezd mezi Mírovou a Chodovem na Sokolovsku na frekventované silnici bude bezpečnější a přehlednější. Správa železniční dopravní cesty už zahájila jeho rekonstrukci.

Město Chodov chce zateplit další tři školy

Chodov – Další budovy ve svém majetku chce v letošním roce zateplit Chodov. Na řadu by měly přijít dvě mateřské školy a jedna základní.

Na chodovském plese zazní nesmrtelné skladby od Beatles, vystoupí i Heidi Janků

Chodov – Písně legendárních Beatles v podání slovenské kapely The Backwards, Heidi Janků, cimbálovka či moderátor Aleš Cibulka jsou jen malou částí programu dalšího reprezentačního plesu města Chodova.

Florián křtil vodou malé hasiče

Chodov – Sedm malých dětí prošlo v Chodově křtem vodou, aby se staly řádnými členy tamního sboru dobrovolných hasičů. Tradiční akci si nenechali ujít jejich rodiče.

Město podá pomocnou ruku dlužníkům

Chodov – Pomoct lidem, kteří se dostali do dluhové spirály a mají zájem svou situaci řešit, se rozhodlo město Chodov. Z Operačního programu Zaměstnanost proto bude žádat o dotace na své projekty.

Vintířov připraví další pozemky pro stavbu rodinných domů

Vintířov – Více než desítku nových parcel pro stavbu rodinných domů připraví v letošním roce Vintířov na Sokolovsku. Zasíťované parcely v sousedství Chodova s komunikací chce mít dokončené nejpozději v létě.

Chodov rozhodl: V ulicích města začne pomáhat preventista

Chodov – V boji proti nepořádku, vandalismu a kriminalitě v Chodově bude nově pomáhat preventista. V ulicích města začne naplno působit asistent prevence kriminality právě v těchto dnech.

Sbírka na historický zvon překročila už stotisícovou hranici

Chodov – Nečekaná částka řádově v desítkách tisíc korun citelně posunula sbírku na opravu hlavního zvonu v kostele svatého Vavřince v Chodově za hranici 100 tisíc.

Chodovské nádraží má vylepšit modernizace za stamiliony korun

Chodov - Nádraží bude mít vylepšené technologie, nástupiště a řadu dalších novinek.

Chodov opraví sídliště, v anketě se ptá lidí, co jim tam chybí

Chodov – Obyvatelé jednoho ze sídlišť v Chodově se mohou zapojit do ankety města, ve které chce radnice zjistit, co lidem v jejich místě bydliště chybí.

Chodov obdaroval hornický spolek Solles

Chodov – Vitráž úhledně zabalenou v dřevěné kazetě předalo město Chodov hornickému spolku Solles.

Chodov uzavřel smlouvu s Denním centrem Mateřídouška

Chodov – Denní centrum Mateřídouška a město Chodov stvrdily letité partnerství. A to podpisem smlouvy o vzájemné spolupráci. Pod dokument se podepsala ředitelka stacionáře Věra Bráborcová a starosta města Patrik Pizinger.

Ve Vintířově se utkají o nejlepší bramborový salát

Vintířov – Již dvanáctý ročník tradiční soutěže O nejlepší štědrovečerní salát se uskuteční ve Vintířově.

Chodovská kapela I Warned You vyráží v příštím roce na turné do Mexika

Chodov – Pětičlenná kapela z Chodova, hrající melodic-death, nemá o koncertní šňůru nouzi. V příštím roce je však čeká největší krok od založení samotné kapely.

Klienti i pracovnice Mateřídoušky dojali vánoční besídkou nejen rodiče

Chodov – Vánoční atmosféru navodila včera v Denním stacionáři Mateřídouška v Chodově vánoční besídka, kde si společně zazpívali nejen samotní klienti, ale také pracovnice i samotní rodiče.

Řidič měl solidně nakoupeno. Nadýchal 3,37 promile

Staré Sedlo – Opravdu vysoké číslo ukázal přístroj na měření alkoholu v dechu policejní hlídce ze Sokolova.

Kulturní a společenské středisko vyměnilo plakáty za LCD panely

Chodov – Vstup do chodovského kina na Malé scéně v kulturním a společenském středisku má novou podobu.

Unikátní křížová cesta ožije, čítá čtrnáct obřích obrazů

Chodov – Kulturní památka Chodova čítá hned čtrnáct obrazů, město usiluje o jejich záchranu

Chodovští dobrovolní hasiči na stupních vítězů prestižní ankety

Chodov – Skvělé druhé místo vybojovala chodovská jednotka v 5. ročníku prestižní ankety Dobrovolní hasiči roku 2015, kde soutěžila za oblast jih a západ Čech.

Opravy končí, kostel má nakročeno i k novému zvonu

Chodov - Před sto lety byla do kostela zavedena elektřina, teď se dočkal nového systému

Specialista na kriminální žánr Antonín Mazáč navštíví Loket

Loket – Antonín Mazáč, specialista na kriminální žánr předvede autorské čtení.

Členové z Jestřába se stali patrony veřejné sbírky

Chodov - Dělat dobré skutky je prý skautskou samozřejmostí

Sídliště projde skoro po 50 letech revitalizací

Chodov – Padesát let staré sídliště v Chodově se dočká revitalizace.

Zmizelý Chodov se znovu nalezne v Městské knihovně v Chodově

Chodov – Přednáška doprovázená fotografickou ukázkou s názvem Zmizelý Chodov aneb proměny chodovských ulic ve 20. století pod vedením historika Miloše Bělohlávka.

Nové Sedlo žádá o dotaci na sídliště, chce dokončit revitalizaci

Nové Sedlo – Závěrečná etapa počítá s investicí okolo osmi milionů korun

Proud mu šel domů mimo elektroměr

Chodov - Muži hrozí až pět let vězení

Hasiči bojují v anketě Dobrák roku, nasazují životy a věnují se mládeži

Chodov – Dobrovolní hasiči z Chodova bojují v letošní anketě Dobráci roku. Veřejnost je může podpořit ještě do pátku. Kdy vůbec jednotka vznikla, kolik zásahů ročně absolvuje a jak vypadá práce s mládeží. To řekl v rozhovoru pro Deník velitel tamní jednotky Jiří Kiss.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT