Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: CHODOV

Úředník chodovské radnice čelí obvinění ze zneužití pravomoci

Chodov – Kriminalisté z oddělení hospodářské kriminality v Sokolově obvinili ze zneužití pravomoci úřední osoby třiapadesátiletého úředníka Městského úřadu v Chodově. Podle mluvčí sokolovské policie Kateřiny Krejčí vykonával činnosti, které patří do pravomoci jiné úřední osoby.

Hlavní cenou pro tanečníky bude Camp v Chorvatsku

Chodov - Možnost vytvořit zahajovací vystoupení pro finále v pražské Lucerně, deset tisíc korun a letos nově hlavní cena – pobyt pro deset tanečníků zdarma na Mia Beach Camp v Pakoštane v Chorvatsku. To jsou ceny, které získá vítěz letošního ročníku taneční soutěže Mia league. Jedním z měst, kde mohou soutěžící sbírat body, je i Chodov. Hlavními vítězi ročníku 2015 jsou tanečníci z chodovské skupiny Rytmus.

Situace se zlepšila. Lidé více používají reflexní prvky

Chodov - Buďte vidět, přežijete je název projektu, jehož podzimní ročník rozjíždí Středisko prevence kriminality při Městské policii Chodov. Strážníci v rámci výkonu své služby rozdávají vybraným účastníkům silničního provozu reflexní pásky.

Laskavě přísný pan doktor s rukama obra Dobroděje

Chodov -  Dětského lékaře Josefa Fidlera, který působil v 70. a 80. letech v Chodově, připomíná busta v chodovské poliklinice. Radnice ji získala darem od manželky lékaře, letos zesnulé karlovarské novinářky Anny Fidlerové.

Chladicí vůz pořídí i díky příspěvku města

Chodov - Město opět podpoří Potravinovou banku Karlovarského kraje. Příspěvek ve výši 20 tisíc bude tentokrát použit na nákup nového užitkového chladicího automobilu, který bude sloužit pro svoz a distribuci potravin.

Klienti chodí do dílen rádi. Pochlubili se výrobky a napekli koláče

Chodov - Nejen prostory stacionáře si mohli prohlédnout ti, kteří dorazili na den otevřených dveří v Denním centru Mateřídouška. Zavítali i do chodovských sociálně terapeutických dílen.

Klienti Mateřídoušky přivítali hosty. Zazpívali si s nimi

Chodov - Seznámit návštěvníky s tím, jak žijí lidé s handicapem, aby je přijali mezi sebe a neměli z nich obavy, představit aktivity ve stacionáři, jak probíhá běžný den, ukázat činnost v sociálně terapeutických dílnách. To vše je smyslem dne otevřených dveří v Denním centru Mateřídouška. Ten se konal v rámci Týdne pro sociální služby.

Historické osobnosti se představují

Chodov - Publikace Zapsali se do dějin Chodova, zatím v elektronické podobě, představuje dvanáct historických osobností, které utvářely Chodov tak, jak ho dnes známe. Město plánuje nejen vydání brožury v tištěné podobě, ale historik města nevylučuje ani její pokračování.

Budova u nádraží v Chodově půjde k zemi

Chodov – Chátrající a opuštěná budova v blízkosti vlakového nádraží v Chodově půjde definitivně k zemi. Podle mluvčího Chodova Martina Poláka se termín demolice blíží. Naplánovaná je na polovinu října. „Město na demolici už vybralo dodavatele.

Chodovští štědře podpořili Světlušku, rozsvítili to spolu za téměř 30 tisíc

Chodov - Rekordní výtěžek vynesla Sbírka pro Světlušku v Chodově. Během jednoho dne dobrovolníci z Domu dětí a mládeže Bludiště prodali sbírkové předměty za více než 21 tisíc korun. K tomu se připočítá ještě téměř osm tisíc, které utržili studenti z chodovského gymnázia a střední odborné školy.

Osud školní budovy je zatím nejistý

Chodov - Co s ní? Téměř nerudovskou otázku řeší město Chodov. Řeč je o budově prvního stupně Základní školy J.A.Komenského. V příštím školním roce ji žáci i učitelé totiž opustí a přestěhují se do nově vybudované přístavby ve Smetanově ulici. Nová městská pracovní skupina tak začala hledat řešení, jak s prázdnou budovou naložit. Své návrhy by chtěla prezentovat ještě v tomto roce.

Obyvatelé Chodova si své historie váží. Za měsíc přispěli přes sto tisíc

Chodov - Sbírka na doplnění dalších dvou zvonů do zvonice kostela svatého Vavřince je velmi úspěšná. Za jeden měsíc od jejího vyhlášení se podařilo shromáždit zhruba 115 tisíc korun.

AKTUALIZOVÁNO

Vážná nehoda u Starého Sedla, srazila se tam dvě auta a traktor

Staré Sedlo – Vážná dopravní nehoda se ve čtvrtek ráno stala na silnici mezi Starým Sedlem a Sokolovem, zhruba 300 metrů za kruhovým objezdem. Srazila se tam dvě osobní auta a traktor. Hasiči museli na místě vyprostit z havarovaných aut několik osob. Sedlem a Sokolovem, zhruba 300 metrů za kruhovým objezdem.

Chodov zvelebil další část svého hřbitova, přibudou hrobová místa

Chodov – Místo posledního odpočinku v Chodově se dočkalo úprav. Radnice na městském hřbitově nechala během léta vybudovat nové epitafní a urnové hroby. K dispozici tak budou desítky míst.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení