VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: CHODOV

Chodov začal s demolicí domu na nádraží, nahradí ho nový parčík

Chodov – Od nádraží v Chodově zmizí roky chátrající objekt. Jeho demolice začala tento týden. Místo domu se mohou obyvatelé města těšit na nový oddechový parčík a zeleň.Zanedbaná budova přitahovala podle mluvčího Chodova Martina Poláka v posledních letech pozornost bezdomovců a vandalů.

V denním centru pomáhají klientům překonávat bariéry

Chodov - Posedět v restauraci, objednat si jídlo, zaplatit ho, nakupovat v supermarketech, jet se vykoupat do bazénu, vyrazit na procházku do lesa a třeba sbírat houby nebo cestovat letadlem. Pro většinu lidí běžné, někdy každodenní činnosti. Pro vozíčkáře, navíc s těžkým handicapem často velký problém. Přesto ani o tyto zkušenosti díky Dennímu centru Mateřídouška a jeho zaměstnancům nejsou připraveni.

Ulice Chodova zaplavuje odložený nábytek, hrozí vysoké pokuty

Chodov – Černé skládky, které tvoří zejména pohozené kusy nábytku, hyzdí ulice Chodova. Pracovníci tamních Chodovských technicko-ekologických služeb (CHOTES) jen kroutí hlavou, a to z toho důvodu, že město má otevřený sběrný dvůr hned sedm dní v týdnu. Za vytvoření skládky hrozí vysoké pokuty.

Přístavba školy už má první podlaží

Chodov – Přístavba Základní školy J. A. Komenského má už první nadzemní podlaží. Zástupci firmy i představitelé města po posledním kontrolním dni potvrdili, že stavba probíhá bez komplikací a podle plánu.

I handicapovaní dokážou vytvořit krásné věci

Chodov - Mají handicap, přesto vytvářejí krásné věci. Na prodejní výstavě v Městské galerii nabízejí klienti sociálně terapeutických dílen z Chodova a Sokolova své výrobky a sami si tak zároveň přispívají na akce, které pro ně pořádá Denní centrum Mateřídouška.

Kovovou násadou vypáčil garáž

Chodovsko – Za pomoci kovové násady se vloupal do garáže v obci u Chodova sedmadvacetiletý zloděj. Jak ukázalo policejní vyšetřování, není v krádežích žádným nováčkem.

Úředník chodovské radnice čelí obvinění ze zneužití pravomoci

Chodov – Kriminalisté z oddělení hospodářské kriminality v Sokolově obvinili ze zneužití pravomoci úřední osoby třiapadesátiletého úředníka Městského úřadu v Chodově. Podle mluvčí sokolovské policie Kateřiny Krejčí vykonával činnosti, které patří do pravomoci jiné úřední osoby.

Hlavní cenou pro tanečníky bude Camp v Chorvatsku

Chodov - Možnost vytvořit zahajovací vystoupení pro finále v pražské Lucerně, deset tisíc korun a letos nově hlavní cena – pobyt pro deset tanečníků zdarma na Mia Beach Camp v Pakoštane v Chorvatsku. To jsou ceny, které získá vítěz letošního ročníku taneční soutěže Mia league. Jedním z měst, kde mohou soutěžící sbírat body, je i Chodov. Hlavními vítězi ročníku 2015 jsou tanečníci z chodovské skupiny Rytmus.

Situace se zlepšila. Lidé více používají reflexní prvky

Chodov - Buďte vidět, přežijete je název projektu, jehož podzimní ročník rozjíždí Středisko prevence kriminality při Městské policii Chodov. Strážníci v rámci výkonu své služby rozdávají vybraným účastníkům silničního provozu reflexní pásky.

Laskavě přísný pan doktor s rukama obra Dobroděje

Chodov -  Dětského lékaře Josefa Fidlera, který působil v 70. a 80. letech v Chodově, připomíná busta v chodovské poliklinice. Radnice ji získala darem od manželky lékaře, letos zesnulé karlovarské novinářky Anny Fidlerové.

Chladicí vůz pořídí i díky příspěvku města

Chodov - Město opět podpoří Potravinovou banku Karlovarského kraje. Příspěvek ve výši 20 tisíc bude tentokrát použit na nákup nového užitkového chladicího automobilu, který bude sloužit pro svoz a distribuci potravin.

Klienti chodí do dílen rádi. Pochlubili se výrobky a napekli koláče

Chodov - Nejen prostory stacionáře si mohli prohlédnout ti, kteří dorazili na den otevřených dveří v Denním centru Mateřídouška. Zavítali i do chodovských sociálně terapeutických dílen.

Klienti Mateřídoušky přivítali hosty. Zazpívali si s nimi

Chodov - Seznámit návštěvníky s tím, jak žijí lidé s handicapem, aby je přijali mezi sebe a neměli z nich obavy, představit aktivity ve stacionáři, jak probíhá běžný den, ukázat činnost v sociálně terapeutických dílnách. To vše je smyslem dne otevřených dveří v Denním centru Mateřídouška. Ten se konal v rámci Týdne pro sociální služby.

Historické osobnosti se představují

Chodov - Publikace Zapsali se do dějin Chodova, zatím v elektronické podobě, představuje dvanáct historických osobností, které utvářely Chodov tak, jak ho dnes známe. Město plánuje nejen vydání brožury v tištěné podobě, ale historik města nevylučuje ani její pokračování.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT