VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: KRASLICE

Malířka kraslic ovládá hned tři techniky, zdobí celý rok

Kraslice – Z pěti tradičních technik zdobení velikonočních vajíček umí hned tři.

Fotbalista Krmenčík se stal sportovcem Kraslicka, ocenění převzala jeho matka

Kraslice – Nejlepší sportovce, týmy a funkcionáře za uplynulý rok zná Kraslicko. Slavnostní vyhlášení se uskutečnilo v pátek v obřadní síni kraslické radnice. Ocenění se dočkal i český fotbalový reprezentant Michael Krmenčík, za kterého ocenění převzala jeho matka.

Školu za desítky milionů dostavíme, rozhodlo město

Kraslice – Do dostavby jedné ze svých základních škol se po letech diskusí pustí město Kraslice na Sokolovsku.

Soud s úředníkem, který měl legalizovat kradená auta, je odročen

Plzeň, Kraslice – Bývalý vedoucí odboru dopravy na radnici v Kraslicích na Sokolovsku Zdeněk Tovara si na verdikt soudu ještě počká. Soud v odročeném hlavním líčení ani tentokrát nerozhodl.  “Odročen byl na neurčito z důvodu nemoci obhájce,” řekl tiskový mluvčí plzeňského krajského soudu David Ungr.

Podnikat se učí už na základní škole. Žáci tu vedou svoji fiktivní firmu

Kraslice – Tak mladí a už tak šikovní, dalo by se říct na adresu žáků ze základní školy v Havlíčkově ulici v Kraslicích.

VIDEO: Zdrogovaný řidič ujížděl policistům. Zastavil ho až padlý strom

Kraslice - Jako zázrakem se nikomu nic nestalo při bezohledné jízdě zdrogovaného řidiče na Kraslicku.

Z Madridu do Maroka Fiatem Panda

Kraslice – Jeden fiat, jeden Francouz, jedna Češka, 9000 kilometrů, 9 zemí, 3 masivní hory, 3 školy, 1 raid v poušti. 

Po dostavbě školy volají čtvrt století, Kraslice shání peníze

Kraslice – Na tělocvik musí docházet do jiné tělocvičny, chybí jim odborné učebny a učitelé se tísní v malých kabinetech.

Medailonky ukazují na zajímavá i často opomenutá místa Kraslicka

Kraslicko – Poutavými videomedailonky se nadšenci z Rotavy rozhodli přiblížit turisticky zajímavá a často i zapomenutá místa na Kraslicku.

I přes oblevu jsou běžecké trasy v dobrém stavu

Kraslice – Vyznavači běžkování mohou v západní a centrální části Krušných hor od Kraslicka až k Božímu Daru vyrazit do bílé stopy. Všechny trasy jsou aktuálně upravovány a i přes mírnou oblevu v dobrém stavu.

Chátrající dům v centru město zatím zakonzervuje

Kraslice – Jak se v budoucnu promění centrum Kraslic poté, co město koupilo trojici chátrajících domů u náměstí T.G.M.?

Zloděj odjel na kradeném kole domů, hrozí mu tři roky vězení

Kraslice – S krádežemi si v Kraslicích nedal pokoj třiadvacetiletý muž. Naposledy sebral z chodby domu jízdní kolo, na kterém dojel do svého bydliště poblíž Kraslic.

Půjde k zemi dům v centru? Počkejte, vyzvala veřejnost

Kraslice – Jaký bude nakonec osud tří chátrajících budov v centru Kraslic na Sokolovsku, které město loni koupilo od soukromých vlastníků? Mimořádně o tom ve čtvrtek budou jednat tamní zastupitelé.

Místo lyžařů se na lanovce vozily barely. Sedačka je po vichřici opravená

Bublava – Vodou napustili 170 padesátilitrových barelů. Ty pak umístili na sedačky a testovali opravenou sedačkovou lanovku. Tak to ve středu vypadalo ve skicentru Bublava, kde probíhala revize lanovky, kterou těsně před zahájením letošní sezóny zdevastovala vichřice Herwart.

Po letech dřiny se mi splnil sen a byl jsem v sedmém nebi, říká Petr Lisa

Kraslice – Nepopsatelný a až neuvěřitelný zážitek, který bych všem moc přál, odstředivé síly neskutečné a do toho ten brutální zvuk. Kdyby mi někdo v tu chvíli po dojetí nabídl smlouvu na pět let závodění s tímto vozem LMP3 a po pěti letech bych se v tom měl zabít, bez váhání to podepíšu.

Staré Kraslice v obrazech se dočkaly vydání

Kraslice – Staré Kraslice v obrazech. To je název knihy někdejšího kronikáře Václava Kotěšovce, která je od prosince k dostání v kraslickém infocentru.

VIDEO: Tisíce lidí slavily při novoročním ohňostroji v centru Kraslic

Kraslice – Tisíce lidí v centru Kraslic na Sokolovsku vítaly v pondělí v podvečer příchod Nového roku.

To bude jízda! Slibují ohňostrůjci

Kraslice – Nebe nad Kraslicemi rozzáří první den nového roku ohňostroj. Jeho pořadatelé slibují opět po roce exkluzivní podívanou.

Oblíbený ohňostroj bude, vzkazují lidem pořadatelé

Kraslice - Novoroční ohňostroj, na který chodí v Kraslicích tisíce lidí, bude i první den roku 2018. To vzkazují lidem pořadatelé oblíbené akce. Reagují tak na množící se dotazy z řad veřejnosti.  

Po sérii koncertů se s Ještěřicí vydejte na Štědroranní výklus

Kraslicko – Nebývalý úspěch sklidila trojice vánočních benefičních koncertů, které na Kraslicku uspořádal Nadační fond Ještěřice. Díky tomu se daří plnit konto fondu, který pomáhá v Karlovarském kraji. A pomáhat se bude do konce roku ještě jednou.

Defibrilátor hasičů pomohl zachránit život muži, který měl nehodu

Smolná - Dnes krátce před polednem pomohli svědci, hasiči a policisté spolu s operátorkou linky 155 zachránit život muži, který měl dopravní nehodu. Při průjezdu obcí Smolná, mezi Rotavou a Kraslicemi, sjel z vozovky a zůstal v autě.

Alison potěší vánočním koncertem a natočí první CD

Kraslice – Svými písněmi zpříjemňují advent. Koncertem potěší skupina Alison z Kraslic i domácí fanoušky. Jak její členové tráví Vánoce a co kapelu čeká? Více v rozhovoru se zpěvačkou této hudební formace Alenou Boháčovou.

Naši prvňáčci z malotřídky v Jindřichovicích

Jindřichovice - Prvňáčci z malotřídky v Jindřichovicích, která je odlouženým pracovištěm SŠ, ZŠ a MŠ v Kraslicích. Prvnáčci společně s asistentkou Martinou Némethovou. 1. třída: Dianka Dusíková a Jiřík Zahradník, 2. třída: Tadeáš Németh, 4. třída Honzík Šťastný, Tomáš Žárský a Vojta Dvořák, 5. třída: Jenda Špirka

Ulice je po rekonstrukci jednosměrná. Řidiči, pozor!

Kraslice – Kraslice dokončily rekonstrukci ulice Kapitána Jaroše. Na komunikaci, která spojuje centrum města s nádražím, přibyl chodník, zúžení vozovky si ale vyžádalo úpravu provozu. Nyní je ulice pouze jednosměrná.

S Ještěřicí ještě na dva vánoční koncerty

Kraslicko – Série vánočních benefičních koncertů Nadačního fondu Ještěřice bude pokračovat už v sobotu. Tentokrát se bude pomáhat v Bublavě.

Po ženách vypálil kdosi z airsoftové zbraně. Policie pátrá po německé dodávce

Kraslice – Z projíždějící dodávky údajně vystřelil kdosi na ženu stojící na autobusové zastávce v Kraslicích na Sokolovsku. Rána ji zasáhla do nohy.

Kraslice rozsvítí v sobotu na náměstí obří vánoční strom

Kraslice – Ani letos nebudou obyvatelé Kraslic ochuzeni o slavnostní rozsvěcení vánočního stromu. Ten se při prvním adventu stává každý rok dominantou a chloubou náměstí T.G.M. v samotném centru města.

Kraslice zahájí v kulturním domě předvánoční výstavu

Kraslice – Předvánoční výstava odstartuje ve čtvrtek v kraslickém kulturním domě. Letošním tématem je Z pohádky do pohádky.

Školáci uspořádají charitativní jarmark

Kraslice – Vánoční charitativní jarmark připravují žáci SŠ, ZŠ a MŠ v Kraslicích.

Laco Deczi exceloval a oslnil

Kraslice – Zcela zaplněný sál domu kultury v Kraslicích přivítal jazzovou legendu, světově známého trumpetistu Laca Decziho s koncertním vystoupením Celula New York.

Významného rodáka připomíná nový vodní prvek

Kraslice – Nejvýznamnějšího kraslického rodáka Richarda Jacoba rytíře von Dotzauera připomíná nově v Kraslicích na Sokolovsku vodní prvek, který nechalo město postavit v parčíku, jejž po něm pojmenovalo.

Soud vraha do vězení neposlal, je nesvéprávný

Plzeň, Rotava – Na konci března Josef Kiza ubodal ze žárlivosti v rotavském lese na Sokolovsku přítele své bývalé ženy. Za devět bodných ran mu hrozilo až 20 let za mřížemi. Krajský soud v Plzni ale 61letého muže nakonec za katr neposlal. Shledal ho nesvéprávným v době činu a Kiza tak absolvuje ochrannou ústavní léčbu.

Základní umělecká škola oslaví 70. narozeniny

Kraslice – V sobotu to bude přesně 70 let, kdy do kraslické základní umělecké školy vkročili první žáci. Tehdy se jmenovala Městská hudební škola Kraslice. Výročí přitom škola už v sobotu oslaví koncertem.

V Kraslicích vystoupí Laco Deczi

Kraslice – Světoznámý trumpetista Laco Deczi vystoupí v sobotu 11. listopadu od 19 hodin v kraslickém domě kultury.

Prodavačka sebrala peněženku na paletě, zmizelo z ní 10 tisíc

Kraslice – Z prodavačky v jednom z kraslických supermarketů se vyklubala zlodějka.

VOLBY 2017: V Čechách žije téměř třicet let, letos poprvé ale mohla volit

Kraslice – V České republice žije osmadvacet let, letos poprvé ale byla volit. Rodačka z Hanoje ve Vietnamu Ngoc Thuy Le se totiž teprve loni stala občankou naší republiky. U volební urny na ní byla vidět nervozita.

Městské sady zaplavili vandalové odpadky

Kraslice – Městské sady v Kraslicích na Sokolovsku, které jsou dějištěm mnoha kulturních akcí, si vandalové pletou se smetištěm.

OBRAZEM: Nablýskaná auta zakončila sezónu v Kraslicích

Kraslice – Tak to byla podívaná… Na náměstí T.G.M. v Kraslicích, v samém centru města, si dali ve čtvrtek dostaveníčko majitelé nablýskaných veteránů.

Nablýskaná auta mají dostaveníčko v Kraslicích

Kraslice – Do Kraslic se ve čtvrtek sjedou majitelé nablýskaných aut

Při Vandru kolem Kraslic zdolali Cibulku, mládí ale tuhne

Kraslicko – Na nejmladší rozhlednu v kraji, Cibulku v Oloví, se vydali turisté při sobotním Vandru kolem Kraslic. Tradiční akce má za sebou už sedmnáctý ročník.

Turisté se při Vandru kolem Kraslic vydají na Cibulku

Kraslice – Dvacet kilometrů zdolají účastníci letošního pochodu Vandr kolem Kraslic.

Auto havarovalo u železnice, pak začalo hořet, řidič unikl

Kraslice – Patrně rychlá jízda je příčinou dopravní nehody, která se stala minulý čtvrtek na silnici z Kraslic do Oloví.

Zápach z čističky potrápil obyvatele Kraslic, měli strach o vlastní zdraví

Kraslice – Silný zápach linoucí se z čistírny odpadních vod v areálu textilní firmy Sametex v Kraslicích na Sokolovsku obtěžoval obyvatele tamní lokality Předměstí.

Street Games okořenili charitativním během

Kraslice – Sobotní setkání sportovců a jejich přátel zakončil charitativní běh a koncert několika kapel

Řidiče donutil muž zastavit, pak mu skočil na kapotu

Kraslice – Řidiče zánovní škody pořádně zaskočil čtyřiadvacetiletý muž z Kraslic.

Rockové sady slavily díky rockovému srdci

Kraslice – Je to opravdový rockový nadšenec. Dnes už rockový pradědek, který stojí za uspořádáním už patnácti ročníků Rockových sadů. Bude tradice festivalu Jana Zmrzlého v Kraslicích na Sokolovsku i nadále pokračovat?

Přijďte zafandit na živý stolní fotbálek

Kraslice – Turnaj v živém stolním fotbálku se už v sobotu uskuteční v zahradě Kulturního domu v Kraslicích. 

Živý stolní fotbal zpestří kulturní sezonu

Kraslice – Turnaj v živém stolním fotbálku zpestří letošní kulturní sezonu v Kraslicích na Sokolovsku. Klání, které je v kraji ojedinělé, se uskuteční už příští sobotu.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT