VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: KRASLICE

Silvestra oslavili oblíbeným fotbálkem

Kraslice - V sobotní dopoledne hlásil teploměr v Kraslicích minus šest stupňů Celsia. Ale ani podobně mrazivé počasí neodradilo partu nadšenců z Kraslic, aby si v deset hodin dopoledne zahráli svůj oblíbený fotbálek na venkovním hřišti. Na silvestrovskou tradici, kdy si před večerními oslavami protáhnou svá těla a setkají se s kamarády, dorazili letos podruhé.

Chtějí bojovat s úbytkem mladých

Karlovarský kraj - S úbytkem mladých se potýká poslední dobou řada menších měst. Ta se snaží přijít na to, jak odlivu zabránit.

Na Nový rok se lidé sejdou pod Špičákem, zahrají Nebožtíci

Stříbrná – Tradice, která nesmí v obci Stříbrná už roky chybět. Lidé z vesnice a širokého okolí se první den nového roku setkají pod Špičákem. Tam si popřejí vše nejlepší do roku 2017, společně si připijí, ohřejí se u táboráku.

Opuštěnému domu se zbortila zeď, hasiči prohledávali sutiny

Stříbrná – Zeď rodinného domu se ve čtvrtek zřítila v obci Stříbrná. Na místo byli povoláni hasiči, kteří prohledali sutiny, aby se přesvědčili, zda někoho nezasypaly.

Nebe nad Kraslicemi rozzáří novoroční ohňostroj

Kraslice – Novoroční ohňostroj rozzáří nebe nad Kraslicemi hned první den nového roku 2017. Vše se odehraje na oddychové zóně v samém centru města, kam opět po roce dorazí tisíce lidí.

Z Kraslic se díky simulátoru dostali až do nablýskané šou formule 1

Kraslice - Když se řekne Kraslice, mnoho lidí si vybaví světově proslulou fabriku na výrobu hudebních nástrojů pod původním názvem Amati. Zdejší rodák Petr Lisa to chce změnit. Jeho snem je, aby se po vyslovení jména Kraslice většině z nás vybavily také jeho špičkové profesionální simulátory. O tom, že to myslí vážně, svědčí fakt, že do jeho kraslické firmy míří česká i evropská esa mezi jezdci a jeho simulátory znají a objednávají po celém světě. A nejen to. Před Vánocemi jeho firemní tým postoupil zase o nějaký ten level výše. Dostal totiž pozvánku mezi ty nejlepší. Vybrali si ho organizátoři Grand Prix Abú Zabí, závodu prestižní formule 1, která se jede na okruhu Yas Marina ve Spojených arabských emirátech. Jeho firma patří mezi nejrychleji se rozrůstající společnosti tohoto oboru ve střední Evropě. Co vše předcházelo jeho pozvání mezi absolutní špičku či jaké má plány do budoucna, nastínil v rozhovoru pro Deník.

Na Vánoce zdolali nadšenci Štědroranní výklus, podpořili tak nadační fond

Kraslice – Protáhnout svá těla a podpořit tak Nadační fond Ještěřice se přímo na Štědrý den rozhodly desítky lidí v Kraslicích na Sokolovsku. Ti se postavili na start Štědroranního výklusu dlouhého dva a půl kilometru. Zdolaly ho děti, celé rodiny, ale třeba i sportovci.

OBRAZEM: Z vrcholku Aschberg zněly na Štědrý den koledy

Bublava - Z vrcholku Aschberg v Bublavě na Sokolovsku zněly na Štědrý den vánoční koledy. Již tradičně se tam setkávají místní a lidé z okolí, aby si popřáli veselé Vánoce, společně si zazpívali koledy a také nakrmili lesní zvěř. Sešla se jich tam stovka.

Skupina Alison potěší fanoušky vánočním dvojkoncertem

Kraslice – Kraslická skupina Alison potěší domácí fanoušky na 1. svátek vánoční dvojkoncertem. Konat se bude v evangelickém kostele.

Zraněná zvířata v záchranné stanici Drosera dostala vánoční dárek

Bublava – Na Záchrannou stanici handicapovaných živočichů Drosera, která se v Karlovarském kraji stará o poraněná zvířata, myslí lidé i během Vánoc.Například školáci z Chodova jí věnovali výtěžek z vánočního jarmarku. A nejsou jediní. Příspěvek na péči a potravu pro zvířata věnovali stanici i školáci z Kraslic, kteří kvůli tomu uspořádali vánoční jarmark.

Osudy Rotavy zachycuje kniha Kdo tu všechno byl

Rotava – Všední, ale i dramatické vzpomínky obyvatel Rotavy zachycuje nová kniha Kdo tu všechno byl, příběh Rotavy, kterou napsala Renáta Malá, spolupracující s nadací Bellum. Ta během tří let nasbírala příběhy tamních obyvatel.

V Boučí se zřítilo auto ze srázu, v Kraslicích narazil traktor do viaduktu

Kraslicko – Z několikametrového srázu se ve čtvrtek v ranních hodinách zřítilo auto v Boučí u Oloví. Prorazilo tam svodidla a zastavilo se po zřícení až o stromy.

Propuštěný sexuální delikvent se usadil v příhraničí, lidé neskrývají obavy

Klingenthal, Kraslice – Obyvatele příhraničí v Kraslicích na Sokolovsku znepokojila informace, že se do sousedního německého města Klingenthal přistěhoval sexuální delikvent B.M.B., který si v Německu odpykal trest za znásilnění jedenáctiletého chlapce a stejně staré dívky. Na sociální síti se objevila jeho fotografie, která patrně unikla z interní sítě policie ve Zwickau.

Sboristé si zazpívali v pražském Karlíně s Noidem

Sokolovsko – Dvou mimořádných koncertů se zpěvákem Václavem Noidem Bártou se účastnili žáci ZUŠ Horní Slavkov a ZUŠ Kraslice v pražském Hudebním divadle Karlín. Za doprovodu profesionální kapely zde vystoupily pěvecké sbory Coro Piccolo Horní Slavkov a Harmonie Kraslice.

Školáci nabízeli a prodávali, pro zvířátka

Kraslice – „Perníčky, zvonečky, vánoční cukroví." Znělo v pondělí odpoledne na nádvoří z úst školáků základní školy v Havlíčkově ulici v Kraslicích. Opět po roce připravili vánoční trhy a vžili se do role obchodníků. A to s jasným cílem. Utržit co nejvíce peněz, které v období Vánoc pomohou kočičímu útulku Konec toulání v Kraslicích a Záchranné stanici handicapovaných živočichů Drosera v Bublavě. A dostane se i na školní zookoutek.

V lesích našli povalené hroby stovek vojáků

Jindřichovice – V lesích u Jindřichovic na Sokolovsku jsou pochovány stovky padlých Italů, Srbů a Rusů. Pochováni tam byli na území tehdejší rakouské monarchie během 1. světové války v blízkosti tehdejšího zajateckého tábora, který patřil k jedněm z největších. Lesní pohřebiště však dnes připomínají jen povalené náhrobky, poničené kříže a ohradníky. To se má ale změnit. Z místa se stane důstojné pohřebiště.

První jízdu do pekla jel Hurvínek, nyní vozí Šlechtična

Sokolovsko - Přes tři tisíce lidí se letos zúčastnilo Mikulášské jízdy, která nemá v republice obdoby. Do hřebenského pekla je vozila parní lokomotiva či historický autobus. Vše začalo v roce 1994, kdy historický vůz, zvaný slangově Hurvínek, vezl zhruba padesátku lidí a v lese na něj čekala jedna čertice s dvěma syny – malými čertíky.

Muzikálová zpěvačka vystoupila pro Ještěřice, chystají i vánoční koncert

Kraslice – Kostel Božího těla v Kraslicích rozezněla v sobotu hudba v podání muzikálové zpěvačky Kateřiny Herčíkové a jejích hostů. Ti tak na druhý advent podpořili Nadační fond Ještěřice.

Silně opilá řidička skončila po karambolu na zledovatělé silnici na střeše

Kraslice – Silně opilá řidička havarovala v sobotu v dopoledních hodinách na silnici za Kraslicemi.

Kraslice zabezpečí školy za miliony

Kraslice – Základní, mateřská a umělecká škola v Kraslicích budou bezpečnější. Město se pustí do pilotního projektu zabezpečení těchto objektů. V rozhovoru pro Deník to řekl starosta města Roman Kotilínek.

Srbský prezident uctil v mauzoleu tisíce padlých, byl prvním státníkem po králi

Jindřichovice – Unikátní mauzoleum v Jindřichovicích na Sokolovsku navštívil srbský prezident Tomislav Nikolić. Uctil tam památku vojáků, kteří zahynuli v tehdejším zajateckém táboře, který patřil k jedněm z největších v tehdejší rakouské monarchii. Uloženo tam je přes sedm tisíc malých rakví s exhumovanými kosterními ostatky vojáků, zejména Srbů, kterým mauzoleum také patří.

Kapela Alison potěší dvojkoncertem

Kraslice – Hraje v novém složení a zase se těší na své fanoušky. Pro ty připravila oblíbené vánoční koncerty. Kapela Alison z Kraslic zahájila advent v Chodově. Více v rozhovoru se zpěvačkou Alenou Boháčovou.

Ještěřice opět pomáhají, advent zahájil nadační fond koncertem

Kraslicko – Nadační fond Ještěřice opět pomáhal. Rozdělil další peníze, které nashromáždil během pořádání vlastních charitativních akcí. Podpořit činnost fondu může veřejnost i během adventu. Ten Ještěřice zahájily o víkendu benefičním koncertem v kostele v Bublavě.

Firma Hachtel se rozroste, v Kraslicích plánuje zaměstnat stovky lidí

Kraslice – Nové výrobní prostory postaví v Kraslicích na Sokolovsku německá společnost MHZ Hachtel. Rozšíří tak současný provoz v blízkosti tamního hraničního přechodu. Rodinná firma, jejíž kořeny sahají až do roku 1930 a která je jedničkou na evropském trhu ve výrobě zastiňovací techniky, koupila od města pozemky o rozloze téměř 16 tisíc metrů čtverečních. V budoucnu by tam mohla vzniknout ještě třetí výrobní hala.

Řidič usnul za volantem. Auto skončilo po karambolu na zahradě domu

Kraslice – V rukou záchranářů skončila posádka osobního auta, které v neděli havarovalo v ulici Havlíčkova v Kraslicích. Čtyřiašedesátiletého řidiče tam při jízdě z Kraslic na Stříbrnou postihl mikrospánek. Vozidlo pak po karambolu skončilo na střeše v zahradě rodinného domu.

Za srážku vlaků u Rotavy hrozí strojvůdci až pět let vězení

Sokolov - Policisté obvinili strojvůdce vlaku, který podle nich v červenci zavinil srážku dvou souprav v Rotavě na Kraslicku.

Kraslické náměstí zdobí jedle ze Stříbrné

Kraslice - Letos pomohla Technickým službám v Kraslicích při výběru vánočního stromu tak trochu náhoda. Krásně bohatou jedli získaly ze sousední Stříbrné, ze soukromého pozemku. Zatímco pondělní transport byl obtížnější, středeční zdobení už bylo pro pracovníky technických služeb mnohem lehčí.

Rozhodnuto! Opuštěné domy Kraslice koupí

Kraslice - Opuštěné a roky chátrající domy v samém středu Kraslic koupí město. Ve čtvrtek tomu dali zastupitelé zelenou. Radnice zaplatí jejich majitelům 2,9 milionu korun. Ale jen v případě, že domy budou vyklizené a zmizí černá skládka za jedním z objektů.

U rozhledny Cibulka hořelo, hasiči našli pět ohnisek

Oloí - U rozhledny Cibulka nad Olovím hořelo. Hasiče přivolal lesník, který tam pálil klestí. Oheň se však začal nekontrolovaně šířit.

Lípa v Rotavě se stala stromem svobody

Rotava – Pamětní tabulka s nápisem Lípa svobody nově doplňuje strom v centru Rotavy. Při státním svátku Dne vzniku samostatného československého státu přistoupilo město k tomuto slavnostnímu aktu, aby poukázalo na symboliku a historii spojenou s tehdejší výsadbou stromů svobody.

Zloděj vnikl do školy v Kraslicích, zachytily ho kamery

Kraslice – Do kraslické základní školy v Havlíčkově ulici se vloupal zloděj. Napáchal tam několikatisícovou škodu. Počínání nezvaného hosta zachytily bezpečnostní kamery.

Zvířecí „babybox“ zachraňuje

Bublava – Speciální zvířecí „babybox" v Záchranné stanici handicapovaných živočichů Drosera v Bublavě na Sokolovsku zafungoval. Za první měsíce zachránil už tři živočichy.

Kraslicko zažilo policejní manévry, policii prchali nebezpeční zločinci

Kraslice – Doslova policejní manévry zažilo ve čtvrtek Kraslicko. Policisté z české a německé strany tady pronásledovali nebezpečné pachatele, kteří mají na svědomí obchod s lidmi a nelegální dovoz drog. Zločinci přitom prchali z Německa právě na Kraslicko. Místní jen přihlíželi tomu, kolik policejní techniky ve městě a jeho okolí operuje. Šlo však o cvičení, přeshraniční spolupráci policie s německými kolegy v boji proti drogové kriminalitě.

Historická huť v Šindelové má blíž k záchraně

Šindelová – Jedna z dvanácti nejohroženějších technických památek v České republice, železářská huť v Šindelové na Sokolovsku, pocházející z 19. století, se díky dobrovolníkům dočkala záchrany. Spolek za zachování hutě v Šindelové docílil statického zajištění dochované části areálu tamních bývalých železáren. Jedná se o dochovanou vysokou pec a přípravnu.

Vietnamci kupovali cigarety na cizí živnostenské listy, škoda je 30 milionů

Kraslice - Daňové úniky za desítky milionů korun odhalil speciální policejní tým Kobra na tržnici Hraničná v Kraslicích na Sokolovsku. Vietnamci tam ve velkém nakupovali cigarety na cizí živnostenské listy například i mrtvých krajanů, výnosy však už nedanili.

Exoti potřebují trpělivost

Kraslice - Na dvě stovky exotů mohli obdivovat návštěvníci výstavy Exota 2016. Chovatelé věnují každoročně v říjnu prostory v chovatelském domě především jim, takže návštěvníci mohou vidět opravdu to nejlepší.

Vodohospodáři v Kraslicích bijí na poplach

Kraslice - Odvrátit hrozbu nedostatku vody pro tisíce lidí v Kraslicích a jejich okolí by mohlo vybudování speciální retenční nádrže. Ta by dokázala surovou vodu pro její následnou úpravu zadržet a zpomalit její odtok. Otázkou je, zda se podaří sehnat peníze na její vybudování. Náklady se totiž pohybují okolo šedesáti milionů korun.

Ze sklepa sebrali zloději i boty

Rotava – Z krádeže a porušování domovní svobody obvinili policisté třicetiletého muže ze Sokolovska, který vykradl sklepní kóje v Rotavě.

Květiny od kolumbárií musí pryč! V Kraslicích se zlobí, jinde zavedená praxe

Kraslice – Zveřejněná žádost správce hřbitova v Kraslicích, aby lidé neodkládali výzdobu na zem a neumísťovali držáky na urnové schránky, budí u některých návštěvníků místa posledního odpočinku nevoli. Žádost se již před časem objevila u vchodu místa posledního odpočinku.

Senior usnul za volantem, zastavily ho až dva stromy

Bublava - Patrně mikrospánek je příčinou dopravní nehody, která se stala ve čtvrtek odpoledne na silnici mezi Kraslicemi a Bublavou.

Nejmenší městečko by neměnilo, o nejstarší urnu pečuje

Přebuz – V nejmenším městečku v Karlovarském kraji, v Přebuzi na Sokolovsku, hází lidé volební lístky do patrně nejstarší urny v republice.

Kraslice získaly i nástroj od slavného Saxe

Kraslice – Unikátní sbírka desítek hudebních nástrojů patří definitivně městu Kraslice. Jejich vlastníkem byl doposud Karlovarský kraj coby zřizovatel tehdejší v republice ojedinělé průmyslové školy výroby hudebních nástrojů. Kraj ale rozhodl o bezúplatném převodu cenné sbírky z 19. a 20. století, která dokumentuje vývoj tradiční výroby v Kraslicích.

Pyrotechnici likvidovali v centru Kraslic nalezený ruční granát

Sokolovsko – Granát, který se objevil v samém centru Kraslic, likvidovali ve středu odpoledne pyrotechnici. Na své zahradě u autobusového nádraží ho nalezl majitel tamního domu. Munice ležela v zemi desítky let.

Stanou se Kraslice vlastníkem opuštěných domů v centru? Koupí jen všechny naráz

Kraslice – Jaký bude osud opuštěných nemovitostí v samém centru Kraslic u náměstí T.G.M., které jsou v soukromých rukou? Už dlouhé roky tři na sebe navazující objekty chátrají a podle místních hyzdí střed města. Vlastníci se přitom k opravám nemají. Kraslice zvažují, že by domy odkoupily a zrekonstruovaly.

Svatováclavské slavnosti uložily městské sady k zimnímu spánku

Kraslice – Městské sady v Kraslicích, kde se pod širým nebem koná přes rok řada kulturních akcí, jsou po víkendu uloženy ke spánku. Sezónu uzavřely sobotní Svatováclavské slavnosti pod taktovkou Dechové hudby Horalka. Sady i letos navštívily stovky lidí, kteří se mohou těšit na příští nabitou sezónu.

Z opuštěných dílen vznikne zázemí pro pečovatelskou službu a byty

Kraslice - Nové zázemí pro terénní pečovatelskou službu a byty určené pro krizové situace vybuduje město Kraslice. Zastupitelé ve čtvrtek odsouhlasili koupi chátrající budovy v ulici Pod Nádražím, která v minulosti sloužila tehdejší průmyslové škole výroby hudebních nástrojů pro praktickou výuku.

Rodačka z Vietnamu je po letech konečně Češka, rodinu potkaly i těžké chvíle

Kraslice – Rodačka z Hanoje ve Vietnamu Ngoc Thuy Le se po sedmadvaceti letech strávených v České republice stala její občankou. Za tu dobu tu vychovala dva syny Sonyho a Longa. Život ale nebyl jen o radosti. Rodinu Le, které čeští známí říkají Jana, potkaly i těžké životní chvíle.

Slavnosti a jubilejní běh završí sezónu v sadech

Kraslice – Plná hudby a zábavy byla letošní kulturní sezóna v Městských sadech v Kraslicích. Ve velkém se ponese i rozloučení s ní, a to již nadcházející sobotu, kdy se v sadech pod taktovkou Dechové hudby Horalka uskuteční již 14. ročník Svatováclavských slavností.

Polikliniku Kraslice nekoupí, lékaři našli po nedohodě s městem jiného zájemce

Kraslice – Město Kraslice se nestane vlastníkem tamní soukromé polikliniky. Její vlastníci oznámili, že již s městem o odkupu jejich společnosti a objektu jediného zdravotnického zařízení v Kraslicích vyjednávat nebudou.

O víkendu na Olovskou pouť

Oloví – Mší svatou v kapli v Horním Oloví začne letošní Olovská pouť, která se uskuteční již v sobotu.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT