VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: KRASLICE

Řídil přes zákaz a ujížděl policii

Rotava – Usedl za volant přes vyslovený zákaz řízení, a navíc ujížděl před hlídkou policistů. Zákaz by mu přitom vypršel už na konci příštího měsíce.

Srdce slabším myslí na Mateřídoušku, Ještěřice chystají Kraslickou desítku

Sokolovsko – Sérii benefičních akcí plánuje po létě Nadační fond Ještěřice. Ten má za sebou další úspěšný ročník Srdce slabším a naplno se nyní věnuje přípravám vůbec prvního závodu Kraslická desítka. Lidé se pak mohou těšit na sérii koncertů a dalších akcí, díky kterým se plní konto nadačního fondu.

Žesťové kvinteto míří do kraje, zahraje v Kraslicích

Kraslice - Žesťové kvinteto města Plzeň vystoupí v úterý 20. září od 19 hodin v koncertním sále Základní umělecké školy v Kraslicích na Sokolovsku. V první polovině večera zazní hudba předních mistrů renesance a baroka. V druhé polovině programu si přijdou na své milovníci jazzu a filmové hudby. Žesťové kvinteto přiveze do hudebního města umělecký vedoucí souboru Jan Vitinger, který Deníku poskytl rozhovor.

Jak žít s vlky, poradí lidem odborníci

Krušné hory, Boží Dar - Vlci, rysi a jejich návrat do české krajiny budou hlavním tématem speciální veřejné projekce spojené s diskusí v zasedací místnosti božídarského městského úřadu.

Turisté si vandr kolem Kraslic nenechali ujít

Kraslice - Ani rozmary sobotního počasí neodradily nejvěrnější příznivce turistiky v Kraslicích. Ti vůbec nepřemýšleli o tom, že by si nechali ujít další ročník oblíbeného vandru kolem Kraslic. Akci pořádal Klub českých turistů – Tatran Kraslice.

Záchranná stanice se zabydluje v novém

Kraslice - Dobrovolnická Záchranná stanice handicapovaných živočichů Drosera v Bublavě na Sokolovsku se již naplno zabydluje v novém. Z původních prostor se po tehdejších neshodách s obcí přestěhovala jen o několik stovek metrů dál, kde již naplno ošetřuje desítky poraněných živočichů.

Na nejmladší rozhledně Cibulka přibyly nové lavičky

Oloví – Nejmladší rozhledna v Karlovarském kraji, Cibulka v Oloví na Sokolovsku, se těší zájmu turistů. Těm tam v nadmořské výšce 656 metrů letost přibyly nové stylové lavičky s nápisem Cibulka.

Kvůli vandalům omezilo Oloví přístup k novým herním prvkům

Oloví – Na uzavřenou bránu naráží rodiče dětí v Oloví u tamního zdravotního střediska, kde radnice nechala letos instalovat houpačky pro děti a fitness prvky.

Město připraví pozemky pro výstavbu rodinných domů, bude zájem?

Kraslice – Vůbec první lokalitu pro výstavbu nových rodinných domů připravuje ve své novodobé historii město Kraslice na Sokolovsku. Na Horním Předměstí nad bývalou městskou nemocnicí a na Novoveské vzniknou parcely hned pro 32 domů. Město zároveň počítá v rozpočtu s finanční podporou při výstavbách, a to s příspěvky ve výši padesáti tisíc korun.

Mladík sebral auto spící známé a po nehodě ujížděl před policií

Kraslice – Do pořádných problémů se v Kraslicích dostal třiadvacetiletý mladík, který před policisty ujížděl v autě, které sebral své známé.

Při záchraně zvířat pomůže speciální SOS box

Bublava – Naleznete poraněné zvíře, kterému se nemůže dostat okamžitá pomoc? Pak ho nově můžete dovézt do dobrovolnické Záchranné stanice handicapovaných živočichů Drosera v Bublavě na Sokolovsku. Její správce přišel s nápadem instalovat u vstupu do stanice speciální SOS – animal box, který má fungovat podobně jako dětské babyboxy.

Charitativním během podpořily Street Games léčbu Martínka

Kraslice – Postavili se na start a hromadně oběhli ovál kolem centrálního hřiště při víkendových Street Games v Kraslicích. Charitativním během tak samotní sportovci a návštěvníci akce podpořili léčbu čtyřletého Martínka Pundy z Chodova, který trpí dětskou mozkovou obrnou a potřebuje intenzivní čtyřiadvacetihodinovou péči. Běh přitom zdolalo přesně 224 lidí.

Street Games budou plné sportu, zábavy i charity

Kraslice – Turnaj ve streetbalu dospělých a dětí, klání ve fotbálku, atraktivní dovednostní soutěže nebo exhibice. To je jen zlomek toho, co nabídne sobotní, v pořadí už šestý ročník Street Games v Kraslicích. Mimoto se bude i pomáhat potřebným a chybět nebude ani vystoupení kapel.

Obrazem: Zahájení školního roku v kraslických školách

Kraslice - Školáci dnes ráno zaplnili dva měsíce prázdné třídy

PBS Technics v Rotavě modernizuje výrobu, pronikla na čínský trh

Rotava – Součástí německého průmyslového holdingu Endurance Capital AG se stala firma PBS Technics z Rotavy na Sokolovsku, která se zabývá především výrobou protipovodňových zábran.

Milionovou pokutu za průtah soud znovu zrušil

Kraslice - Krajský soud v Brně už podruhé zrušil milionovou pokutu, kterou uložil Krajské správě a údržbě silnic Karlovarského kraje (KSÚS) Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS). Tendrem z roku 2007 na průtah Kraslicemi na Sokolovsku se bude ÚOHS znovu zabývat. Vyplývá to z informací na webu Krajského soudu v Brně.  

Jarmark se povedl, příští rok má být ještě větší

Kraslice - Včelovina, medovina, sýry, koláčky, kvašáky, česnek, perníková srdce, oblíbená pochoutka dětí cukrová vata či žužu, kolotoče, výstava zvířectva či maratón muziky. To byl sobotní kraslický jarmark, který se podle ředitele pořádající kraslické knihovny Petra Fridricha nadmíru povedl. Již druhý den však spřádal v hlavě plány na další ročník.

Vytopená pošta bude v novém

Kraslice – Havárie vody omezila provoz na vytížené poště v Kraslicích. Už týdny tak na poště nemohou klienti vyřídit všechny záležitosti tak, jak byli dříve zvyklí. Havárie přitom přišla jen několik dní od plánované rekonstrukce. Lidé se tak už v pondělí mohou těšit na lepší komfort a prostředí.

Cizinec upravil elektroměr, způsobil škodu přes třicet tisíc

Kraslice – Z krádeže elektřiny se bude před soudem zpovídat šestatřicetiletý cizinec v Kraslicích. Ten upravil elektroměr tak, že nezaznamenával odběr elektřiny.

Chtěli se bavit, tak si nadšenci 
z Kraslic postavili vlastní živý fotbal

Kraslice – Že se stolní fotbal nemusí hrát jen s klasickými figurkami, se v sobotu přesvědčili návštěvníci sportovního klání v Kraslicích. Parta nadšenců se tam rozhodla vyrobit ´lidskou´ repliku stolního fotbálku, a tak figurky tam nahradili lidé. Bláznivé klání si nenechalo ujít hned osm šestičlenných týmů.

Kraslicemi projely na dvě stovky klenotů automobilové historie

Kraslice – Doslova klenoty automobilové historie včera projížděly příhraničním městem Kraslice. Veterány symbolicky objely náměstí 29. října v centru Kraslic. Dorazilo jich sem na dvě stovky, přičemž zhlédnout nablýskaná auta si nenechaly ujít desítky lidí.

Figurky ze stolního fotbálku nahradí lidé

Kraslice - Nadcházející sobotu chystají borci v Kraslicích unikátní turnaj ve stolním fotbálku, který zakončí koncertem několika kapel včetně populární Palice. Tomáš Cvek z agentury On-Off prozradil, kde se bude konat a hlavně v čem bude turnaj tak výjimečný.

Rockové sady Kraslice? To byl pořádný nářez!

Kraslice - Kdo nezavítal v sobotu do městských sadů v Kraslicích, může jen litovat. Vystoupil zde zajímavý výběr kapel z celé České republiky a své umění předvedli i borci ze zahraničí. Konal se zde totiž v pořadí již 14. ročník Rockových sadů a bylo se opravdu na co dívat

Milionové průšvihy na tržnicích v regionu

Karlovarský kraj – Miliony korun pro státní kasu zachránili v prvním pololetí karlovarští celníci. Největší „žně" měli tradičně na tržnicích, ale i v některých kamenných obchodech.

Na „čáře“ je zatím klid

Kraslice, Karlovarský kraj - Přes současnou situaci v Německu, kdy došlo k vlně násilných činů spojených s uprchlíky, se u nás zatím údajně nemáme čeho bát. Turisté mohou nadále bez větších problémů přecházet z Čech do Německa a zpět. Přes pár spíše náhodných vstupů cizinců na naše území je situace na hranicích klidná.

Kraslice přihlásily klidovou zónu do celonárodní soutěže

Kraslice - Zviditelnit a odměnit kvalitní dopravní řešení realizovaná v městech a obcích České republiky. Ta se poté mohou stát inspirací pro ostatní. Řeč je o soutěži, kterou pořádá Nadace Partnerství a do které se přihlásily i Kraslice se svým projektem. Město vybralo klidovou zónu vedle kostela.

Metaloví fanoušci míří do Kraslic

Kraslice - Na porci kvalitní tuzemské i zahraniční muziky se mohou těšit fanoušci, kteří v sobotu 6. srpna zamíří na Rockové sady v Kraslicích. Výběr kapel je letos opět zajímavý.

Německá policie vyšetřuje vraždu a žádá o pomoc

Kraslice / Karlovarský kraj - Ubodaný muž jezdil do příhraničních Kraslic

AKTUALIZOVÁNO

Úředník měl v Kraslicích legalizovat kradená auta, hrozí mu 12 let vězení

Kraslice – Vedoucího Odboru dopravy v Kraslicích na Sokolovsku stíhá policie ze zvlášť závažných zločinů zneužití úřední osoby a z legalizace výnosů z trestné činnosti. Ten měl podle policie přihlásit do provozu více než 30 vozidel, která byla odcizena v zahraničí, a některá měl přihlásit úmyslně omlazena. O případu v pátek informovala mluvčí sokolovské policie Kateřina Böhmová.

Mladý muž se schoval před deštěm pod střechou, udeřil do něj blesk

Kraslice – Blesk, který se odrazil od okapu, zasáhl ve středu v Kraslicích mladého muže. A to v době, kdy se schoval pod střechu před silným deštěm.

Textilní firmu Car Trim koupil německý gigant, společnost Prevent

Kraslice – Textilní firma Car Trim v Kraslicích na Sokolovsku změnila majitele. Koupil ji německý gigant, společnost Prevent, která v Evropě zaměstnává v automobilovém průmyslu na 18 tisíc lidí.

Rockové sady nabídnou porci kvalitní muziky

Kraslice – Městské sady v Kraslicích se rozezní tóny metalové hudby při již 14.ročníku Rockových sadů. Ty se uskuteční už v sobotu 6. srpna. Návštěvníci se mohou těšit na porci kvalitní tuzemské i zahraniční muziky.

Tým bikerů z Kraslic oživil závodění, myslí i na ty nejmenší

Kraslice – Vychovává talentované bikery. Vzorem jim přitom byli na jejich trati i mistři světa. Řeč je o týmu No Respect Racing Team z Kraslic. Ten se rozhodl oživit závodění na místní, na Sokolovsku ojedinělé trati.

Mladí rybáři o letních prázdninách nezahálí

Kraslice – Že rybaření není jen o sezení u vody, se přesvědčili mladí rybáři z Kraslic, kteří mají za sebou týdenní soustředění na Skalce. Během sedmi dní zúročili přímo u vody to, co se během roku učí v rybářském kroužku. Zároveň pak vyvrcholila celoroční soutěž mladých rybářů.

Festiválek na konci světa má již v Kraslicích své pevné kořeny

Kraslice – Festiválek na konci světa. To je kulturní akce, která má již své pevné kořeny v Kraslicích. Svědčí o tom sobotní odpoledne, kdy fandové folk a country muziky zaplnili zahradu kulturního domu, kde se festiválek konal. Více v rozhovoru s muzikantkou a pořadatelkou festivalu Alenou Boháčovou, frontmenkou skupiny Alison (na snímku).

Triatlon Kamil Trefil zdolala i batolata

Přebuz – Zatímco vítěz letošního ročníku recesistického mikrotriatlonu Kamil Trefil v Přebuzi na Sokolovsku byl v cíli za pouhých 46 minut, někteří závodníci si sáhli až na dno svých sil a závod zdolali za téměř tři hodiny.

Odvážlivci zdolají recesistický závod Kamil Trefil. Sáhnou si na dno sil?

Přebuz – Sáhnou si startující až na dno svých sil nebo si jen půjdou tradičně zaplavat, projet na kole a zaběhat si? To se uvidí už v sobotu při již tradičním recesistickém závodu Kamil Trefil, který odstartuje na rybníku v Přebuzi.

Blízké Sasko nabízí turistům světové unikáty

Sokolovsko/Sasko - Země, kterou stojí za to objevovat. Mnohý z nás může být překvapen, co na něj čeká opravdu pár kilometrů za česko-německými hranicemi. Z nabídky si vybere opravdu každý. Ať už ho zajímají auta, kosmonautika, krápníkové jeskyně, adrenalin, muzeum krajky, nejmodernější skokanský můstek v Evropě či největší cihlový most na světě. Kdo nemá k dispozici auto, může využít regionálního dopravce.

Vyhrajte s Deníkem vstupenky na Festiválek na konci světa

Kraslice – Už v sobotu se v zahradě Kulturního domu v Kraslicích uskuteční v pořadí už 9. ročník Festiválku na konci světa. S Deníkem můžete vyhrát volné vstupenky. Ve hře jsou hned čtyři.

Strojvedoucí, který způsobil nehodů vlaků, je podezřelý z obecného ohrožení

Rotava – Z obecného ohrožení je podezřelý strojvedoucího, který na železniční trati v Rotavě způsobil v neděli srážku vlaků. Pokud bude obviněn, hrozí mu až pět let vězení.

Chráněnou rezervaci ohrožují lidé rozděláváním ohňů

Přebuz – Rozdělaný oheň v národní přírodní rezervaci Rolavská vrchoviště, kde platí nejvyšší stupeň ochrany, zaměstnal hasiče. V místě, kam je zákaz vstupu, začala v neděli od ohniště prohořívat hrabanka. Jednotky hasičů se pak jen stěží dostaly na místo. Kvůli nepřístupnosti terénu musely natáhnout 300 metrů hadic.

Kraslický divadelní týden bavil dospělé i děti

Kraslice - Divadelní hudební pohádkovou komedií Jak vysloužilá zvířátka napravila loupežníky vyvrcholil Kraslický divadelní týden, který proběhl pod širým nebem na zahradě tamního kulturního domu. Na jeho prvním ročníku vystoupili amatérští divadelníci Rockfór Praha, dále pak Divadelní scéna Ostrov a domácí divadelní soubor Trosky Kraslice. Vedoucí souboru Trosky Václav Vávra prozradil, na co se mohou příznivci divadla těšit.

Jedinečná show, shodli se posluchači koncertu Pink Floyd revival

Kraslice - Úžasný koncert, takový ještě Kraslice nezažily. Podobné ohlasy zaznívaly mezi fanoušky v sobotu po koncertu skupiny Pink Floyd Revival Czech.

U Rotavy se čelně srazily dva osobní vlaky

Rotava - Nedělní srážka dvou osobních vlaků u Rotavy na Kraslicku si vyžádala šest zraněných osob. Ke střetu došlo na jednokolejné trati mezi zastávkami Rotava - Kraslice předměstí a to ráno po sedmé hodině. Na místě zasahovaly všechny složky Integrovaného záchranného systému.

Riziková silnice je bezpečnější

Kraslice - Není rok, aby se tam nestaly vážné nehody s tragickými následky. Řeč je o frekventovaném silničním úseku těsně za Kraslicemi na Sokolovsku, který spojuje ČR s Německem. Speciální audit na žádost policie přitom ukázal, že povrch silnice má špatné adhézní vlastnosti. Silničáři tam proto položili povrch nový. Silnice je tak po letech bezpečnější.

Festiválek okoření písničkářka Pavlína Jíšová, vystoupí i hudební stálice Bodlo

Kraslice – Festivalovou sezónu v Kraslicích zpestří Festiválek na konci světa. Hudební přehlídka se bude konat v zahradě kulturního domu již v sobotu 16.července. První tóny zazní od 13 hodin. V letošním ročníku si podle pořadatelky Aleny Boháčové návštěvníci přijdou na pestrý výběr žánrů.

U nových záchodků v centru města naráží lidé na uzamčené dveře

Kraslice – Budou moci lidé v Kraslicích využívat nové toalety u dětského hřiště, které vznikly teprve nedávno při revitalizaci centra města? Teď tam naráží na uzamčené dveře a ptají se, proč?

Divadlo vystřídá show revivalových Pink Floyd

Kraslice - Divadlem pod širým nebem odstartovaly v Kraslicích na Sokolovsku letní prázdniny. V odpoledních hodinách si tam představení užívají dětští diváci, podvečer pak patří komediím i pro dospělé. První ročník Kraslického divadelního týdne odstartovali amatérští divadelníci Rockfór Praha (na snímku) představením Dva pod mostem a zbytek na něm, dále pak vystoupila Divadelní scéna Ostrov a Divadelní soubor Trosky Kraslice, který se na scénu vrátí ještě v pátek, kdy od 18 hodin zahraje úspěšnou pohádkovou komedii Jak vysloužilá zvířátka napravila loupežníky.

Fanoušky nadchly hity světových kapel

Kraslice – Hity světových kapel zazněly v sobotu v Kraslicích na Sokolovsku. Fanoušci skandovali například při nestárnoucích písních švédské skupiny Roxette nebo při vystoupení zpěváka Axla Rose a jeho formace Guns´n Roses.

Láďa Křížek: Fanoušci z 90. let se se mnou vrací do doby, kdy se zamilovávali

Kraslice – Mohl se osobně setkat s kapelou Black Sabbath, která ho celou hvězdnou kariéru motivuje. Přednost dala ale česká pěvecká legenda Láďa Křížek setkání se svými fanoušky a křesťany v Kraslicích, kde ve čtvrtek v podvečer vystoupil již tradičně při akci Try and Play. Diváky bavil nejen svými nesmrtelnými hity, ale promluvil i o své víře v Boha. Více v rozhovoru pro Deník.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT