VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: KRASLICE

Kraslice odpískaly koupi chátrajících domů v centru

Kraslice – Malometrážní a sociální byty, zázemí pro terénní sociální služby nebo třeba muzeum. To vše plánovalo město Kraslice vybudovat z roky chátrajících soukromých domů v centru města. Záměr ale zastupitelé minulý týden v rychlosti odpískali. Hlavním důvodem byla nedohoda radnice s vlastníkem o kupní ceně.

Čtyřdenní Try & Play odstartuje zpěvák Láďa Křížek

Kraslice – Try & Play. To je název již tradiční akce v Kraslicích, která se dá volně přeložit jako Vyzkoušej si a hrej. Do jaké míry se naplní tento název již devátého ročníku zábavné, poučné a hudební akce, pořádané v Městských sadech v Kraslicích, se může každý osobně přesvědčit ve dnech 30. června až 3. července. Vstup je zdarma.

Dravcům se sokolník Jan Balga věnuje čtvrt století

Kraslice - Dravci ho fascinovali už jako osmiletého kluka. Svému koníčku se věnuje pětadvacet let. Při sobotním Kraslickém setkání přivezl do tamních městských sadů hned čtyři dravce a zájemcům ochotně odpovídal na jejich všetečné otázky. Řeč je o sokolníkovi Janu Balgovi z Chebu.

Koupě soukromé polikliniky? Po bouřlivé diskuzi odloženo

Kraslice - Opozice v Kraslicích ve čtvrtek odpoledne po bouřlivé, více než dvouhodinové diskuzi přehlasovala zamítavé stanovisko vedení města k odkupu soukromé polikliniky, kterou městu za šest milionů korun nabídli tamní dosluhující lékaři. I tak ale Kraslice zatím jejich společnost nekoupí.

Kuželna vychovávala talentované reprezentanty, teď skomírá

Kraslice – Vychovával dorostenecké reprezentanty, probojoval se do druhé nejvyšší soutěže v ČR plné českých reprezentantů a měl až 60 členů. Řeč je o Sportovním klubu kuželek Tatran v Kraslicích, který v současné době skomírá. Kuželna je totiž v havarijním stavu, a tak klubu nebyla pro mistrovské soutěže udělena licence.

Kraslické setkání již pošestnácté

Kraslice – V pořadí již 16. ročník Kraslického setkání se v sobotu uskuteční v Městských sadech v Kraslicích.

Při výročí pokřtí knihu Vzestupy a pády volejbalu v Kraslicích

Kraslice – Volejbalisté v Kraslicích budou o víkendu slavit. V sobotu se uskuteční setkání volejbalistůpři příležitosti 70 let od založení organizovaného volejbalu ve městě.

Zastupitelé Kraslic svedou mezi sebou boj o polikliniku

Kraslice – Otřese se radnice v Kraslicích v základech? Stát se tak může ve čtvrtek po hlasování zastupitelstva, které se týká roky diskutovaného a odkládaného odkupu tamní soukromé polikliniky. V kuloárech se hovoří o tom, že opozice údajně získala nadpoloviční většinu, a chystá se tak postavit zamítavému postoji vedení Kraslic k odkupu polikliniky.

Ženě vyhrožoval jateční pistolí, před záchranáři se pak střelil do hlavy

Kraslice – Jateční pistolí se údajně před zraky policie a záchranářů postřelil do hlavy muž v Kraslicích. Ještě před tím se zbraní údajně pokusil vyhrožovat bývalé manželce. Drama se odehrálo ve středu v jednom z tamních rodinných domů. Incidentem údajně vyvrcholily spory mezi dvojicí.

Magické datum přilákalo snoubence do manželství

Kraslice - Na magické datum 16. 6. 2016 si řekli své ANO Jana Tomešová a Zdeněk Brantl z Kraslic na Sokolovsku. Čerství novomanželé věří, že symbolika čísel jim v manželství přinese štěstí.

Moderní kogenerační jednotky zlevní domácnostem teplo

Kraslice - Moderní technologii, speciální kogenerační jednotky, instalují energetici v prostorách vodohospodářské Kraslické městské společnosti (KMS). Díky nim dojde ke zvýšení efektivity provozu zdrojů tepla. V konečné fázi se pak domácnosti mohou těšit na snížení ceny tepla.

Revival Fest, divadlo a živý stolní fotbal, Kraslice čeká porce zábavy

Kraslice – Doslova smršť zábavy čeká na obyvatele Kraslic a širokého okolí. Těšit se mohou na v regionu ojedinělý Revival Fest, koncert Pink Floyd revivalu, ale nově také na týden plný divadla či turnaj v živém stolním fotbalu. Za oživením kulturního dění stojí parta nadšenců, kteří v Kraslicích založili agenturu s originálním názvem On-Off. Více v rozhovoru s Tomášem CVEKEM, mužem mnoha koníčků, který se kromě pořádání hudebních akcí věnuje třeba i tvorbě ohňostrojů.

Muže přepadl lupič na ulici, napadl ho pěstmi, sebral mobil, peníze a řetízky

Rotava – Policie dopadla lupiče, který minulý týden ve středu přepadl na ulici v Rotavě pětatřicetiletého muže. Útočník ho surově zbil a okradl o mobil a peníze. V rukou policie skončil jednadvacetiletý muž ze Sokolova. Tomu nyní hrozí až deset let vězení.

Pozor, přijíždí vlak! Historii Kraslické dráhy mapuje nová publikace

Kraslice – Pozor, přijíždí vlak aneb Historie Kraslické dráhy. To je název nové publikace, která vyšla v souvislosti s výročím 140 let vzniku železnice mezi Sokolovem, Kraslicemi a Klingenthalem. Jejím autorům se podařilo zmapovat celé období její historie až po současnost.

Císaře vítali na Kraslické dráze

Sokolovsko – Už sto čtyřicet let jezdí vlaky na železniční trati ze Sokolova do Kraslic. Dodnes je důležitou spojnicí s širokým okolím a také branou do České republiky. Železniční spolek Klub M 131.1, který na hlavní vlakové stanici v Kraslicích provozuje v Karlovarském kraji unikátní a ojedinělé muzeum železnice, připravil velkolepé oslavy tohoto výročí.

Parní lokomotivou na oslavy Kraslické dráhy

Sokolovsko – Velkolepé oslavy 140 let od zahájení provozu Kraslické dráhy se odehrají v sobotu 11. června na železnici ze Sokolova do Kraslic. Protokolárním vlakem – parní lokomotivou Všudybylka z roku 1925 s historickými vozy – přijede do Kraslic císař František Josef I. s chotí a jeho následník Karel I., který na této trati koncem března roku 1918 skutečně cestoval.

Přistižen odpoledne za volantem s 1,7 promile

Kraslice – S řidičským průkazem se musel v Kraslicích rozloučit šestatřicetiletý muž, kterého policisté přistihli za volantem pod vlivem alkoholu.

Jindřichovice se proměnily v jednu velkou pohádku

Jindřichovice - V sobotu se obec rozrostla o další zhruba tisícovku lidí. Rodiče s dětmi totiž zamířili na oblíbenou pohádkovou cestu. Přijeli z celých Čech.

Rockové sady Kraslice nabídnou porci kvalitní muziky

Kraslice - Porce kvalitní muziky, zahraniční hosté a ostřílený Vilda Čok. Tak bude vypadat letošní, již 14. ročník Rockových sadů v Kraslicích. Více v rozhovoru s pořadatelem Janem ZMRZLÝM.

Finanční úřad mění své sídlo i služby

Kraslice - Po více jak pětadvaceti letech své samostatnosti dochází k přechodu na jinou formu poskytování služeb veřejnosti u finančního úřadu v Kraslicích.

Za vstup do chráněné rezervace Rolavská vrchoviště budou padat tučné pokuty

Přebuz – Vstoupíte do národní přírodní rezervace Rolavská vrchoviště v okolí Přebuze na Sokolovsku, pak počítejte s tučnou pokutou. Ochránci přírody totiž vyhlásili nulovou toleranci vstupu lidí do míst, kde platí nejvyšší stupeň ochrany přírody.

Znovuobnovení koupaliště se Kraslice zatím nedočkají

Kraslice – Obyvatelé Kraslic na Sokolovsku budou muset v nadcházející letní sezóně za koupáním dojíždět do okolí. Znovuobnovení kdysi oblíbené vodní nádrže Glasberg je zatím v nedohlednu.

Mladík na havarované motorce neměl značky ani řidičák

Oloví – Na pořádné problémy si zadělal osmnáctiletý mladík z Oloví. Ten havaroval na motocyklu, kdy se srazil s vozem Mazda šestadvacetilé řidičky. Ukázalo se však, že nemá řidičák a motorka neměla ani registrační značky.

S detektorem kovu našel muž v korytu řeky dělostřeleckou minu

Rotava – V korytu řeky Svatavy likvidovali pyrotechnici dělostřeleckou minu. Nalezl ji minulý týden osmatřicetiletý muž v Rotavě, který se tam vydal s detektorem kovu.

Budoucí kuchaři soutěžili pod širým nebem

Kraslice – Jen asi dvacet procent kuchařů, kteří se vyučí, zůstane nakonec v oboru. Poukazují na to jejich učitelé. Že kuchařina má své kouzlo, však včera ukázali studenti ze západu Čech, kteří vařili pod širým nebem v Kraslicích na Sokolovsku, kde se uskutečnil nultý ročník Gastro soutěže.

Do Kraslic na ojedinělý Revival fest i Pink Floyd

Kraslice – Přední české revivalové formace si dají už 2. července dostaveníčko v Kraslicích na Sokolovsku. Uskuteční se tam v kraji ojedinělý Revival fest. Pořadatelé slibují při čtvrtém ročníku opět to nejlepší z revivalových formací.

Les na Rotavě zapálil žhář, na svědomí má i další požáry

Rotava – Rozsáhlý lesní požár v Rotavě na Sokolovsku má podle informací Deníku na svědomí žhář. Potvrdila to mluvčí sokolovské policie Kateřina Böhmová. Kriminalisté zadrželi muže, který má údajně na svědomí požárů více, a to i přímo na Rotavě.

Hasiči přerušili náročný zásah v Rotavě, místo teď střeží lesníci

Rotava - Extrémně náročný. Tak hodnotí hasiči likvidaci rozsáhlého lesního požáru v Rotavě, který tam vypukl v neděli.

AKTUALIZOVÁNO

Hasiči nacházejí u Rotavy další a další ohniska, zůstanou přes noc

Rotava – Hasiči už více než čtyřiadvacet hodin likvidují požár v těžko přístupném terénu v Rotavě, který vypukl v neděli kolem sedmnácté hodiny.

AKTUALIZUJEME

Hasiči bojují s rozsáhlým požárem lesa na Kraslicku, hašení komplikuje vítr

Rotava - Na pomoc byli přivoláni i hasiči ze sousedního Německa

Hráz rybníka Tajch obec zachránila

Šindelová – Obec Šindelová zachránila rybník Tajch u oblíbeného místního kempu. Za téměř čtyři miliony korun se podařilo vybudovat novou hráz.

Skiareál mění nájemce, dočká se Lišák investic za miliony?

Stříbrná – Skiareál Lišák ve Stříbrné změní nájemce. Stane se jím pražská firma LCS Real, která podle starosty Borise Jirsíka slibuje modernizaci skicentra za desítky milionů korun.

Školáci z Kraslic zabodovali v republikových finále

Kraslice – Hned ve dvou soutěžích zabodovali žáci Základní školy v Dukelské ulici v Kraslicích.

Do knihy rekordů přibyl další zápis, čarodějnický

Kraslice – Další zápis, tentokrát čarodějnický, přibyl o víkendu do Kraslické knihy rekordů, která se tak začíná i letos plnit.

Obžalovaný exstarosta žadonil o detektor lži

Oloví, Plzeň - „Nemohli bychom podstoupit detektor lži?" ptal se včera sebejistě bývalý starosta Oloví na Sokolovsku Miroslav Filandr. Kvůli pochybnému tendru na zateplení bytovek v Oloví stanul znovu před Krajským soudem v Plzni.

Hry bez hranic byly letos extrémní

Stříbrná - Účastníci letošních Her bez hranic, které se konaly v horské Stříbrné na Kraslicku, si sáhli opravdu na dno. Kromě zručnosti, důvtipu, spolupráce a postřehu se museli obrnit proti deštivému a chladnému počasí.

Zachráněná sovička je zpět v přírodě

Bublava - Zpět do volné přírody vypustili včera zvířecí záchranáři puštíka obecného, který se v republice objevuje poměrně vzácně

Prosluhá firma Amati mění majoritního vlastníka, výrobce nástrojů koupila Geneva

Kraslice – Firma Amati-Denak Kraslice, světově proslulá výrobou hudebních nástrojů, mění majoritního vlastníka. Tím se stala britská společnost Geneva, která s Amati už roky spolupracovala. Svůj podíl jí prodal generální ředitel Václav HNILIČKA, který Deníku poskytl rozhovor.

Festiválek okoření písničkářka Pavlína Jíšová, vystoupí i domácí kapela Alison

Kraslice – Festivalovou sezónu v Kraslicích letos opět zpestří Festiválek na konci světa. Hudební přehlídka se bude konat v zahradě kulturního domu 16.července od 13.00 hodin. Na letošním ročníku si podle pořadatelky Aleny Boháčové návštěvníci přijdou na pestrý výběr žánrů.

Odvážné týmy zdolají při hrách Vysokou školu čarodějnickou

Stříbrná – Zručnost, důvtip, postřeh a spolupráci. Přesně to budou potřebovat týmy, které už v sobotu zdolají recesistické Hry bez hranic u hranic. Ty se z Kraslic letos stěhují do Stříbrné, neboť právě tamní tým vyhrál první ročník.

Parní lokomotivou na oslavy Kraslické dráhy

Kraslice – Velkolepé oslavy 140 let od zahájení provozu Kraslické dráhy se odehrají v sobotu 11. června na železnici ze Sokolova do Kraslic. Protokolárním vlakem – parní lokomotivou Všudybylka z roku 1925 s historickými vozy – přijede do Kraslic císař František Josef I. s chotí a jeho následník Karel I., který na této trati koncem března roku 1918 skutečně cestoval.

Přírodu zaplavují pneumatiky, dobrovolníci se pustili do úklidu

Jindřichovice – Pneumatiky, části automobilů, elektroniku a další nepořádek. To vše nacházeli lidé v Jindřichovicích a jejich okolí, kteří se zapojili do akce Ukliďme svět – Ukliďme Česko. Třicítka lidí se nestačila divit, co všechno dokáží lidé do přírody odhodit.

Pátrání po důchodci je u konce, byl nalezen mrtvý pod hřbitovem

Kraslice – Pátrání po sedmdesátiletém důchodci Jaroslavu P. z Kraslic je u konce.

Zpěvák ´vybalí´ nejznámější hity světových kapel

Kraslice – Zpěvák a moderátor Tomáš Dvořák vystoupí už v sobotu v Kulturním domě v Kraslicích.

Cyklistiky se nevzdá ani bez zraku, pomůže speciální dvojkolo s vodičem

Stříbrná – Kvůli ztrátě zraku se musel starosta Stříbrné Boris Jirsík vzdát své oblíbené cyklistiky. Tedy až doposud. Díky pořízení speciálního tandemového kola může zase zpět vyrazit na silnice společně se svým ´parťákem´, který bude jeho vodičem.

KMS má silné zázemí a investovala miliony

Kraslice - Seriál rozhovorů Deníku s představiteli firem, kterým není lhostejný pojem Společenská odpovědnost. Tentokrát s Otakarem Mikou, jednatelem KMS Kraslice

Pátrací akce po důchodci v Kraslicích, chalupáři ho už týdny neviděli

Kraslice – Desítky policistů a hasičů pátrají dnes v Kraslicích po sedmdesátiletém Jaroslavu Pudilovi.

OBRAZEM: Řemeslnice přivítaly jaro motýlí výstavou

Kraslice - Řemeslnice z občanského sdružení Krušnohorská krajka přivítaly jaro obří výstavou, jejímž tématem byl motýl. Ženy předváděly na výstavě šikovnost svých rukou při paličkování, háčkování nebo zdobení perníčků. Děti z tamních školek a škol zase vytvořily jarní dekorace. V sobotu pak výstavu zpestřily tanečnice ze skupiny Dance Date z Kraslic.

Lidé blokovali hranice kvůli migrantům, Němci mluvili o rostoucí kriminalitě

Kraslice – Živým řetězem zablokovala v sobotu odpoledne více než stovka lidí hraniční přechod mezi Klingenthalem a Hraničnou u Kraslic na Sokolovsku. Protestovali proti změně azylového systému, který stanovuje kvóty na rozmisťování uprchlíků v zemích EU.

Řidiči pozor, hranice v Kraslicích budou blokovány lidským řetězem

Kraslice – Hraniční přechod v Kraslicích zablokují v sobotu na několik minut ´živým řetězem´ lidé z Bloku proti Islámu a strana Úsvit Národní Koalice.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT