VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: KRASLICE

Sezóna ideální nebyla, vlekaři se i tak pustí do nových investic

Bublava – Sjezdovky v horské Bublavě v letošní zimní lyžařské sezóně sice sjížděly tisíce vyznavačů zimních sportů, vlekaři ji ale označují za slabší. Opět totiž začala se zpožděním, a tak tamní skicentrum přišlo o nejsilnější období Vánoc a Nového roku.

Kočičí útulek Konec toulání bude v novém, pomáhají mu i krasličtí školáci

Kraslice – Modernější zázemí bude mít kočičí útulek Konec toulání v Kraslicích. Díky loňskému grantu města ve výši 300 tisíc korun tam nyní vyrůstá nové zázemí pro útulek, který působí v celém kraji.

Kuchařky čarovaly s obyčejnou bramborou

Bublava - Jedná se o plodinu, která měla na horách v jídelníčku své místo a místní obyvatelé dokázali vždy z ničeho a brambor uvařit cosi

Bublavské svahy ovládl maškarní rej

Bublava - Karneval na lyžích znamená spoustu legrace, ale i blížící se konec lyžařské sezony. Na Velikonoční pondělí se rozjedou vleky v Bublavě naposledy

Velikonoční lyžování v Krušných horách

Krušné hory - Možná úplně poslední šance, jak si ještě v končící zimní sezoně v Krušných horách zalyžovat, bude o nadcházejících velikonočních svátcích. Počasí by mělo být relativně příznivé, i když se už začne oteplovat. Technický sníh na sjezdovkách by to však výrazněji ohrozit nemělo.

Železniční přejezdy budou bezpečnější a se závorami

Kraslice, Sokolov – Železniční přejezdy na trati mezi Kraslicemi a Sokolovem budou bezpečnější. Instalována je tam nově světelná signalizace a také závory. A to v úseku mezi Olovím a Kraslicemi, kde se v minulosti stalo i několik dopravních nehod.

Kraslici zdobí malířka až osm hodin

Kraslice – Výstava stovek originálních velikonočních vajíček z dílny Asociace malířek a malířů kraslic ČR sklidila o víkendu v Kraslicích na Sokolovsku úspěch. Navštívily ji stovky lidí, kteří zdobení kraslic mohli sledovat i přímo na místě.

Školáci vyhnali zimu, ta ale ještě poslední slovo neřekla

Kraslice – „Smrt nesem ze vsi, kde jsi jaro, kde jsi? Byla zima mezi námi, ale už je za horami. Hu, hu, hu, jaro už je tu." Přesně takovou říkankou včera školáci v Kraslicích vyhnali letošní zimu. Sbohem jí pak dali vhozením Morany do řeky. A počasí jim u toho doslova přálo.

Kraslice vystavují stovky velikonočních vajíček, každé je skvost

Kraslice – Téměř sedm stovek velikonočních vajíček je k vidění na unikátní výstavě s příznačným názvem Kraslice v Kraslicích.

Velikonoční razítko putuje z Kraslic do celého světa

Kraslice – Filatelisté si do své sbírky budou moci přidat nové příležitostné razítko s motivem Velikonoc.

Malířky kraslic ukáží šikovnost při zdobení velikonočních vajíček

Kraslice – Stovky unikátních a originálních velikonočních vajíček budou moci od dnešního dne vidět lidé v Kraslicích.

Výstava Nevšední tvář radosti ukazuje na důstojné umírání

Kraslice – Nevšední tvář radosti, to je název pozoruhodné výstavy, kterou mohou lidé navštívit v Kraslickém Šneku v rámci Týdne pro hospic. Více o výstavě, která ukazuje na důstojné odcházení člověka ze života, řekl Deníku v rozhovoru ředitel Farní charity v Sokolově Ján Sebján.

Vandalové ničí městské sady, město rozšíří kamerový systém

Kraslice – Vandalové ničí městské sady v Kraslicích. Prostranství pod širým nebem s velkým pódiem, které slouží zejména k pořádání festivalů a celé řady dalších kulturních akcí, doplácí na to, že je na odlehlejším místě.

Historická huť se dočká záchrany, získali ji nadšenci

Šindelová – Torzo železářské hutě z 19. století v Šindelové na Sokolovsku už nebude podléhat další zkáze. Za jeho záchranu začal bojovat Spolek pro zachování hutě v Šindelové.

Mladičký pivovar Krušnohor uspěl na prestižním festivalu s pivem IPA

Kraslice – Mladičký rodinný pivovar Krušnohor v Kraslicích, který byl otevřen teprve loni, získal první ocenění. Na prestižním mezinárodním festivalu Zlatá pivní pečeť v Českých Budějovicích uspělo svrchně kvašené sedmnáctistupňové pivo IPA (India Pale Ale), vařené z amerického chmele.

Idylka na horách. Jarní prázdniny na jedničku

Bublava – Rodiny s dětmi si na horách užívají ty pravé jarní prázdniny. Při sjíždění svahů je do zad hřeje slunce a podmínky ve skicentrech připomínají lyžování v Alpách.Na Sokolovsku je v provozu Skicentrum Bublava, které díky nočním mrazům tento týden spustilo zasněžovací systém, díky čemuž leží na sjezdovkách čtvrt metru sněhu.

O odkoupení soukromé polikliniky se rozjede veřejná debata

Kraslice – O případném odkupu soukromé polikliniky městem budou moci obyvatelé města podebatovat přímo se zastupiteli na veřejném projednání. Část zastupitelů se rozhodla uspořádat Hovory s občany na téma, které se ve městě řeší už řadu let.

Školy v Kraslicích absolvují Papírovou bitvu

Kraslice – Papírová bitva, to je název ekologické soutěže, kterou vyhlásilo město Kraslice společně s tamními technickými službami.

Kauza úplatkářství z Oloví znovu před soudem

Plzeň, Oloví – Pochybný tendr na zateplení domů v Oloví opět řešil soud. Jednání odročil na duben

Prezident ocenil vysoké mzdy v Rotasu

Rotava – Prezident Miloš Zeman ocenil v pondělí v Rotavě tamní strojírenskou firmu Rotas strojírny, která je významným zaměstnavatelem na Kraslicku. Vyzdvihl především vysokou průměrnou mzdu a také to, že firma se dokázala vypořádat s ekonomickou krizí.

Sněhu sice tolik nepadalo, ale na horách se dobře lyžuje

Karlovarský kraj - Intenzivní sněžení, které zkomplikovalo život lidem v několika regionech, se sice Karlovarskému kraji vyhnulo, ale na horách jsou přesto dobré podmínky pro lyžování. V provozu jsou všechny velké skiareály a upravena je v nich většina sjezdovek.

Z historické továrny je nová třídírna, dříve ji drancovali zloději

Kraslice – Historická, památkově chráněná továrna v Kraslicích se postupem let změní v moderní třídírnu separovaného odpadu. Objekt v ulici Lipová cesta, který byl v soukromých rukou, roky chátral a ve velkém ho drancovali zloději.

Ještěřice chystá Hry bez hranic, na týmy čeká Vysoká škola čarodějnická

Karlovarský kraj – Nadační fond Ještěřice působící v Karlovarském kraji prozradil, jaké téma bude mít letošní ročník recesistické soutěže Hry bez hranic u hranic. Na týmy z kraje bude čekat Vysoká škola čarodějnická.

Svazek začne shánět čtyři miliony na projektovou dokumentaci nové cyklostezky

Kraslice – Až 60 milionů korun. Tolik by odhadem stálo vybudování cyklostezky mezi Kraslicemi a Sokolovem.

Migrační krize se kraji vyhýbá, města u hranic jsou ale ve střehu

Karlovarský kraj – I když se migrační krize Karlovarskému kraji zatím vyhýbá, příhraniční města sousedící s Německem bedlivě sledují situaci u svých sousedů, kde jsou již uprchlíci ubytovaní.

Fotoohlédnutí za memoriálem Dietmara Müllera v Kraslicích

Kraslice - Memoriál na počest fotbalového funkcionáře se letos konal podruhé

Policisté hledají svědky dopravní nehody

Kraslice - Došlo při ní ke zranění 58leté chodkyně, která musela být převezena do nemocnice

Kraslice ocenily sportovce roku

Kraslice - Město má úspěšnou cyklistku i fotbalového mistra

Horští záchranáři prověřili na Bublavě své síly

Bublava – Noví zájemci o povolání horského záchranáře mají za sebou první ostrý start na závodech Horské služby ČR. Získali tak jasnou představu, jak musí být fyzicky i technicky záchranář připraven.

Koupí, či nekoupí Kraslice polikliniku?

Kraslice – Stane se město Kraslice na Sokolovsku vlastníkem tamní soukromé polikliniky, či pro poskytování zdravotnických služeb najde jiné prostory? To je otázka, která aktuálně hýbe děním ve městě.

V Kraslicích vzkřísili masopustní veselici, večer završili ostřílení AC/DC

Kraslice – Masopustní průvod prošel po dlouhých letech městem Kraslice. Uspořádali ho místní nadšenci, kteří loni založili Kraslickou knihu rekordů. A do té se v sobotu zapisovalo hned několikrát.

Řezník vytvořil rekordní jitrnici, měřila přes devět metrů

Kraslice – Devět metrů a třiatřicet centimetrů. Tak dlouhou jitrnici vyrobil v sobotu v Kraslicích řezník Miroslav Kmec. Překonal tak republikový rekord, který oficiálně drží v České knize rekordů město Hodonín.

Rotas zmodernizoval výrobu za desítky milionů korun

Rotava – Strojírenská firma Rotas strojírny v Rotavě, která patří mezi nejvýznamnější zaměstnavatele na Kraslicku, zmodernizovala výrobu za desítky milionů korun. Poslední výraznou investicí je pořízení už druhé portálové frézky za zhruba 30 milionů korun.

Malířky se snaží zachovat tradici malovaných vajíček

Kraslice – Kraslice v Kraslicích. To je název unikátní a ojedinělé výstavy, která už neodmyslitelně patří k tradicím města Kraslice na Sokolovsku.

S parkováním na náměstí je konec

Kraslice – „Budeme moci zase parkovat na náměstí v centru před kulturním domem, či nikoliv?" To je otázka, která zaznívá z úst řidičů v Kraslicích. Město tam povolilo dočasné stání při revitalizaci centra.

Kraslice ožijí masopustním průvodem, hody a vytvářením nových rekordů

Kraslice - Šibřinková zábava ve velkém sále kulturního domu chystá řadu překvapení

Vodní nádrž je blíže záchraně, koupací biotop by vyšel na dvacet milionů

Kraslice – Bývalá vodní nádrž Glasberg v Kraslicích na Sokolovsku je zase o něco blíže záchraně. Město nechalo kdysi oblíbenému místu ke koupání vypracovat studii na jeho obnovu a vybudování přírodního koupacího biotopu.

Silnice u Oloví se bortí, čeká ji oprava za 60 milionů

Oloví – Ze 112 milionů korun, které stát pošle Karlovarskému kraji na opravy silnic, se bude opravovat i v Oloví. Půjde přitom o jednu z nejnáročnějších stavebních akcí, kdy se bude provádět statické zajištění bortící se silnice mezi Olovím a Krajkovou.

Myslivecký ples v Kraslicích okoření trubači Jagdhornbläser

Kraslice – Plesová sezóna v Kraslicích na Sokolovsku bude pokračovat oblíbeným Mysliveckým plesem.

Obec se pustí do oprav hřbitova, vybuduje i nové sportovní hřiště

Stříbrná – Místo posledního odpočinku v horské obci Stříbrná bude mít důstojnější zázemí. Oprava hřbitova je podle tamního starosty Borise Jirsíka jednou z priorit pro letošní rok.

Trosky nadchly novou pohádkou, divadelníci chystají další vystoupení

Kraslice – Divadelní soubor Trosky v Kraslicích má za sebou více než úspěšnou premiéru pohádky Jak vysloužilá zvířátka napravila loupežníky. Ochotníky přivítal v kulturním domě zaplněný sál. A právě spokojený divák je podle režiséra a scenáristy souboru Josefa BERANA pro Trosky to nejdůležitější.

Kraslický Šnek zve na maškarní rej

Kraslice – Ve volnočasovém klubu Kraslický Šnek bude pořádně živo.

Město Kraslice oživuje farmářské trhy

Kraslice – Město Kraslice se rozhodlo oživit farmářské trhy. Ty se uskuteční 10. února na prostranství u dětského hřiště vedle kostela.

V příhraničí jsou ubytovaní první uprchlíci, připraveno je pro ně 34 bytů

Kraslice, Klingenthal – Německé město Klingenthal sousedící s Kraslicemi na Sokolovsku ubytovalo první uprchlíky. Jedná se převážně o mladé muže a rodiny s dětmi, kteří našli azyl v městských bytech.

Městem projde průvod, chybět nebudou vepřové hody a muzika

Kraslice – Vepřové hody, průvod masek, taneční skupina, vystoupení kapel. Takový program nabídnou vůbec první novodobé šibřinky v Kraslicích na Sokolovsku.

Baráčník zíral: Z domu se kvůli prasklému kohoutku stala doslova ledová jeskyně

Stříbrná – Doslova ledová jeskyně se stala v obci Stříbrná z jednoho z tamních rodinných domů. Do toho se po návratu z nemocnice nemohl dostat jeho obyvatel.

Kluziště na hřišti? Možná

Kraslice – Vyslyší město Kraslice tužby veřejnosti a vybuduje na tamním multifunkčním hřišti kluziště? Utopie to podle vedení města i správce hřiště v ulici Palackého rozhodně není.

Významného hodináře připomíná už pouze povalený náhrobek

Kraslice – Povalený náhrobek na kraslickém hřbitově, schovaný pohledům kolemjdoucích, výmluvně symbolizuje současné povědomí o významném hodináři Josefu Kohlertovi a jeho díle.

Krušné hory zdolali nadšenci za tři dny

Kraslice - Na akci přijela řada běžkařů z celé ČR i sousedního Německa

Hbité ruce podvodníka, připravily barmana o deset tisíc korun

Kraslice - Pachatel okradl podnikatele při směně euro bankovek. Policisté žádají o pomoc při pátrání po pachateli

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT