Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: KRASLICE

Vietnamci kupovali cigarety na cizí živnostenské listy, škoda je 30 milionů

Kraslice - Daňové úniky za desítky milionů korun odhalil speciální policejní tým Kobra na tržnici Hraničná v Kraslicích na Sokolovsku. Vietnamci tam ve velkém nakupovali cigarety na cizí živnostenské listy například i mrtvých krajanů, výnosy však už nedanili.

Exoti potřebují trpělivost

Kraslice - Na dvě stovky exotů mohli obdivovat návštěvníci výstavy Exota 2016. Chovatelé věnují každoročně v říjnu prostory v chovatelském domě především jim, takže návštěvníci mohou vidět opravdu to nejlepší.

Vodohospodáři v Kraslicích bijí na poplach

Kraslice - Odvrátit hrozbu nedostatku vody pro tisíce lidí v Kraslicích a jejich okolí by mohlo vybudování speciální retenční nádrže. Ta by dokázala surovou vodu pro její následnou úpravu zadržet a zpomalit její odtok. Otázkou je, zda se podaří sehnat peníze na její vybudování. Náklady se totiž pohybují okolo šedesáti milionů korun.

Ze sklepa sebrali zloději i boty

Rotava – Z krádeže a porušování domovní svobody obvinili policisté třicetiletého muže ze Sokolovska, který vykradl sklepní kóje v Rotavě.

Květiny od kolumbárií musí pryč! V Kraslicích se zlobí, jinde zavedená praxe

Kraslice – Zveřejněná žádost správce hřbitova v Kraslicích, aby lidé neodkládali výzdobu na zem a neumísťovali držáky na urnové schránky, budí u některých návštěvníků místa posledního odpočinku nevoli. Žádost se již před časem objevila u vchodu místa posledního odpočinku.

Senior usnul za volantem, zastavily ho až dva stromy

Bublava - Patrně mikrospánek je příčinou dopravní nehody, která se stala ve čtvrtek odpoledne na silnici mezi Kraslicemi a Bublavou.

Nejmenší městečko by neměnilo, o nejstarší urnu pečuje

Přebuz – V nejmenším městečku v Karlovarském kraji, v Přebuzi na Sokolovsku, hází lidé volební lístky do patrně nejstarší urny v republice.

Kraslice získaly i nástroj od slavného Saxe

Kraslice – Unikátní sbírka desítek hudebních nástrojů patří definitivně městu Kraslice. Jejich vlastníkem byl doposud Karlovarský kraj coby zřizovatel tehdejší v republice ojedinělé průmyslové školy výroby hudebních nástrojů. Kraj ale rozhodl o bezúplatném převodu cenné sbírky z 19. a 20. století, která dokumentuje vývoj tradiční výroby v Kraslicích.

Pyrotechnici likvidovali v centru Kraslic nalezený ruční granát

Sokolovsko – Granát, který se objevil v samém centru Kraslic, likvidovali ve středu odpoledne pyrotechnici. Na své zahradě u autobusového nádraží ho nalezl majitel tamního domu. Munice ležela v zemi desítky let.

Stanou se Kraslice vlastníkem opuštěných domů v centru? Koupí jen všechny naráz

Kraslice – Jaký bude osud opuštěných nemovitostí v samém centru Kraslic u náměstí T.G.M., které jsou v soukromých rukou? Už dlouhé roky tři na sebe navazující objekty chátrají a podle místních hyzdí střed města. Vlastníci se přitom k opravám nemají. Kraslice zvažují, že by domy odkoupily a zrekonstruovaly.

Svatováclavské slavnosti uložily městské sady k zimnímu spánku

Kraslice – Městské sady v Kraslicích, kde se pod širým nebem koná přes rok řada kulturních akcí, jsou po víkendu uloženy ke spánku. Sezónu uzavřely sobotní Svatováclavské slavnosti pod taktovkou Dechové hudby Horalka. Sady i letos navštívily stovky lidí, kteří se mohou těšit na příští nabitou sezónu.

Z opuštěných dílen vznikne zázemí pro pečovatelskou službu a byty

Kraslice - Nové zázemí pro terénní pečovatelskou službu a byty určené pro krizové situace vybuduje město Kraslice. Zastupitelé ve čtvrtek odsouhlasili koupi chátrající budovy v ulici Pod Nádražím, která v minulosti sloužila tehdejší průmyslové škole výroby hudebních nástrojů pro praktickou výuku.

Rodačka z Vietnamu je po letech konečně Češka, rodinu potkaly i těžké chvíle

Kraslice – Rodačka z Hanoje ve Vietnamu Ngoc Thuy Le se po sedmadvaceti letech strávených v České republice stala její občankou. Za tu dobu tu vychovala dva syny Sonyho a Longa. Život ale nebyl jen o radosti. Rodinu Le, které čeští známí říkají Jana, potkaly i těžké životní chvíle.

Slavnosti a jubilejní běh završí sezónu v sadech

Kraslice – Plná hudby a zábavy byla letošní kulturní sezóna v Městských sadech v Kraslicích. Ve velkém se ponese i rozloučení s ní, a to již nadcházející sobotu, kdy se v sadech pod taktovkou Dechové hudby Horalka uskuteční již 14. ročník Svatováclavských slavností.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení