VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: SOKOLOV

Sokolov (do roku 1948 Falknov nad Ohří) leží při soutoku řek Ohře a Svatavy uprostřed sokolovské pánve. Jeho ráz je ovlivněn těžbou hnědého uhlí a s tím souvisejícím průmyslem.
Nejstarší písemná zmínka o Sokolově pochází z 13. dubna 1279. V ní je připomínán šlechtický rod Nothaftů. Poměrně úrodnou půdu kolem řeky Ohře již celá staletí zemědělsky obdělávali Slované, kteří tu založili řadu osad. Německou kolonizaci vzrostl počet osad a poddaných, rozšířila se plocha obdělávané plochy, rozvinula se těžba rud a podstatně se zvýšily i příjmy panovníka, šlechty a klášterů. Noví kolonisté převládli i ve staroslovanských vsích, po nichž zůstala jako jediné svědectví jejich původu jen jména přizpůsobena jazyku nových osadníků (Bukovany - Buckwa, Březová - Prosau, Citice - Zieditz, Dasnice - Dasnitz atd.) Zdroj: www.sokolov.cz

Policisté hledají nebezpečně jedoucího motorkáře, zmizel jim na cyklostezce

Sokolov - Zběsilá jízda městem po chodníku, kličkování mezi auty na světelné křižovatce a žádné reakce na výzvy policistů. Tak nějak vypadala jízda motorkáře na stroji bez registrační značky a světel v Sokolově dne 24. října kolem 17. hodiny.

Děti z mateřinky se těší na hry se seniory

Sokolov – Třída Sněženek z Mateřské školy Kosmonautů v Sokolově se snaží utužovat přátelství s našimi seniory.

Tisícům padlých našli jejich jména

Sokolov – Po více než sedmdesáti letech jsou známá jména bezmála 2500 válečných zajatců, kteří zemřeli v sokolovském lazaretu.

Videokonference propojí partnery u nás a v Německu

Sokolov – Další velký technický krok udělala Integrovaná střední škola technická a ekonomická Sokolov (ISŠTE).

Klub přichystal filmová setkání i výstavu fotografií

Sokolov – Filmový klub Sokolov připravil pro diváky v podzimních listopadových dnech filmová setkání. V pořadí již dvanácté filmové setkání provází motto Filmové úsměvy – sem, tam, slza.

Moderátorka Gavriely porodila v Sokolově chlapečka Lee

Sokolov – Známá česká moderátorka Martina Gavriely porodila v sokolovské nemocnici syna.

Sokolovská koaliční hra

Sokolov - Jako mladí jsme občas hráli zábavnou společenskou hru, jejíž princip tkví v tom, že určitý počet účastníků obíhá do kruhu sestavené židle. Na tlesknutí rozhodčího se pak všichni zúčastnění snaží získat místo na některé židli.

Parkování na náměstí se řidičům líbí

Sokolov – Mnoha řidičům se zalíbilo dočasné parkování na téměř celé ploše náměstí Budovatelů v Sokolově.

Nábřeží chybí už jen stromy

Sokolov – Nábřeží Petra Bezruče v samotném centru města opět slouží chodcům i řidičům.

Knihovna dostala konečně zelenou

Sokolov – Projekt na novou knihovnu na Starém náměstí v Sokolově je po vynucených úpravách dokončen.

Pomoc v nouzi získala nový sociální automobil

Sokolov – Nový sociální vůz slavnostně převzali zástupci neziskové organizace Pomoc v nouzi. Nového pomocníka budou zaměstnanci zařízení využívat při poskytování sociálních služeb klientům a při dalších aktivitách.

Město musí udat ještě stovku kompostérů, aby dostalo dotaci

Sokolov – Sokolov je prozatím tak trochu zaskočen menším zájmem zahrádkářů o kompostéry. Zdarma jich rozdal přes dvě stovky z celkových 500, ale je to málo. Musí jich udat ještě alespoň stovku, aby měl nárok na dotaci.

Policisté našli u muže v autě pervitin, hrozí mu dva roky

Sokolov – Za přechovávání drog stíhají sokolovští kriminalisté třiatřicetiletého muže.

FOTO: Řidič narazil do stromu, vyprostili ho hasiči

Sokolov – Osobní auto havarovalo v úterý večer v ulici K. H. Borovského v Sokolově (na snímku). Po nárazu do stromu zůstal ve vozidle Fabia zaklíněný jeden člověk. 

Narazil řidič do chodce? Policie hledá svědky

Sokolov – Sokolovští dopravní policisté pátrají po svědcích dopravní nehody, která se stala 12. října kolem 15.30 hodin v Bukovanech.

Sokolov jede na Zbrojovku

Sokolov – Po více než šesti letech fotbalisté Baníku Sokolov změří síly se Zbrojovkou Brno. Hrát se bude v neděli od 18 hodin na stadionu Srbská v jihomoravské metropoli.

Nová světla ano, kabiny zatím ne

Sokolov – Hokejisté hrající na zimním stadionu v Sokolově se dočkají nového osvětlení. To bude nejen úsporné, ale splní i požadavky hokejového svazu na svítivost, kterou pro tuto soutěž musí mít.

Majitelé vrátili či prodali 120 garáží

Sokolov – Odlehlé, neustále vykradené, zdevastované anebo sloužící jako zázemí pro černé skládky, jejichž likvidace stojí město až sto tisíc ročně.

Nově zvolený senátor: S ústavou se musí opatrně

Sokolov - Novým senátorem za Sokolovsko se stane Miroslav Balatka. I když se bude s prací senátora teprve seznamovat, zeptali jsme se ho na několik jeho názorů ohledně horní komory parlamentu.

V Sokolově podepsali koaliční smlouvu

V Sokolově stvrdili novou koaliční smlouvu podpisem v pondělí. Vymění se pouze posty ve vedení města.

Dospěláci vyrazili za odměnu na Expedici Kladno 2018

Sokolov – Celý rok se věnují mladým modelářům, kteří navštěvují Model klub. Poděkováním a odměnou za celoroční činnost byl pro všechny dospěláky víkend pod názvem Expedice Kladno 2018.

Novým senátorem bude Miroslav Balatka

Sokolov - Miroslav Balatka (STAN) porazil Renatu Oulehlovou (Ano) i ve druhém kole senátních voleb v obvodě Sokolov

Horváth v Sokolově skončil

Sokolov -  Trenér Pavel Horváth opouští lavičku druholigového Baníku Sokolov.

Místo kurtu třicet parkovacích míst

Chodov - Parkování je problém, který řeší snad všechna města a obce. Chodov není výjimkou.

Srdce Zóny sklidilo úspěch

Sokolov - První český postapokalyptický celovečerní film Srdce zóny skončil podle svých tvůrců úspěchem.

Město koupí domek u smrtící zkratky

Sokolov - Bezvládné tělo ležící v kolejích, přikryté plachtou. Tento smutný pohled se posledních deset let opakuje téměř každý rok.

Muže napadl na parkovišti boxerem a pak i nožem

Sokolov - Boxerem do obličeje a pak ještě nožem do hrudníku napadl v Sokolově šestačtyřicetiletý útočník dvaadvacetiletého mladíka.

Postiženým dětem může pomoci fond

Sokolov - Ozdravné pobyty, rehabilitace či kompenzační pomůcky. Na to vše si musejí rodiče postižených dětí doplácet ze svého.

V Sokolově začala mezinárodní výstava sklářů

Sokolov - Do světa sklářských sympozií na Slovensku uvádí nová výstava Sklo je viac v sokolovském klášterním kostele sv. Antonína, která začala pondělní slavnostní vernisáží.

Kanalizace nestíhá, pomoci má nová studie

Sokolov - V Sokolově při každé větší rekonstrukci vozovek narazí na problém s dešťovou kanalizací.

Na dálnici jel i přes zákaz

Sokolov - Až dvouletý pobyt ve vězení hrozí devětatřicetiletému muži, kterého policisté přistihli za volantem na dálnici D6 i přes vyslovený zákaz řízení.

Město nechce kasino v parkhotelu

Sokolov - Parkhotel v centru Sokolova je jediným svého druhu ve městě.

Dopravní terminál si město pohlídá i nadále

Sokolov - Městskou hromadnou dopravu v Sokolově a přilehlých obcích bude od nového roku provozovat nově společnost Ligneta. Ta vyhrála výběrové řízení.

Při Sokolovské čurdě se představí osm souborů

Sokolov - Osm ochotnických souborů z koutů celé republiky se představí při již šestnáctém ročníku nesoutěžní divadelní přehlídky Sokolovská čurda. Ta začne už v pátek 28. září a potrvá až do neděle.

Region postihne jaderná katastrofa

Sokolov - Krajina v našem regionu, poznamenaná dlouholetou těžbou uhlí, posloužila ke vzniku nezávisle amatérského projektu jménem Srdce Zóny.

Super! Chválili poslední letošní plavbu na Ohři vodáci

Sokolov - Letošní vodácká sezona byla dobrá. Sice bylo sucho a horko, ale vodáci prý radši jedou na vodu, když je horko a málo vody, než když je hodně vody a ošklivo. To tvrdí provozovatel vodácké půjčovny Dronte Míla Pražák. A vodáci mu vesměs dávají za pravdu. V každém případě, ať byla sezona, jaká byla, dneska už je minulostí, v sobotu totiž víla Agara slavnostně Ohři na zimu zamkla.

Podvodem získala 40 úvěrů

Sokolov - Na téměř 240 tisíc korun si podvodem přišla třiatřicetiletá žena ze Sokolova.

Utkání Baníku s Ostravou ohlídá přes 100 policistů

Sokolov - Bezpečnostní opatření chystají sokolovští policisté v souvislosti s fotbalovým utkáním, které bude odehráno mezi mužstvy FK Baník Sokolov a FC Baník Ostrava 25. září.

V rezervě Sokolova skončí 220 milionů

Sokolov – Městu Sokolov vládla čtyři roky koalice vítězné ČSSD, hnutí ANO 2011 a Hnutí pro město Sokolov.

Naletěli a málem přišli o úspory, 700 tisíc korun zachránil seniorům taxikář

Sokolov – Celoživotní úspory zachránil seniorům v Sokolově taxikář, kterému bylo podezřelé, že má vyzvednout a převést obálku se stovkami tisíc korun. Jeho podezření se potvrdilo.

Kácení stromů na sídlišti lidé nechtějí. Sepsali petici

Sokolov – Lidé bydlící na největším sokolovském sídlišti Michal sepsali petici. Nelíbí se jim chystané kácení stromů při rozšiřování parkovacích míst. Ta potřebují sice také, ale ne na úkor zeleně.

Úspěšný režisér ze Sokolova přiveze do kina známé herce

Sokolov – V pondělí 17. září proběhne v sokolovském 4K 3D kině Alfa exkluzivní předpremiéra filmu Po čem muži touží.

OBRAZEM: Horníci slavili, lidé se bavili

Sokolov – Oslavami Dne horníků ožilo v sobotu celé město.

Nové nízkoprahové centrum je útočištěm pro lidi bez přístřeší

Sokolov – Nízkoprahové denní centrum pro osoby bez přístřeší v Sokolově začalo fungovat v nových zrekonstruovaných prostorách. Nové zázemí najdou klienti v objektu v ulici Nádražní, kde se současně nachází také noclehárna.

Posílí jednou studenti řady policistů v kraji?

Sokolov – Školní rok sice zahájili v pondělí v Praze, ale už ve středu usedlo 26 studentů Vyšší policejní školy a Střední policejní školy Ministerstva vnitra do lavic v sokolovské integrované střední škole technické a ekonomické. Ta se jako pobočka pražské školy stane na následující čtyři roky jejich druhým domovem.

Snoezelen pomáhá nově v pedagogickém centru

Sokolov – Speciálně pedagogické centrum v Sokolově, sídlící v ulici K. H. Máchy, se může pochlubit novými pomůckami a upravenou místností, ve které lze využít technického vybavení k multismyslové stimulaci pro práci s dětmi, žáky se zdravotním postižením.

Statisíce korun na kočičí útulek jsou málo

Sokolov – Důstojnější zázemí nejen pro kočky, ale i dobrovolníky, kteří se o ně starají.

Sokolovská čurda opět podráždí naše bránice

Sokolov – V sokolovském divadle mají dostaveníčko ochotníci ze všech koutů naší republiky. Koncem září se zde totiž uskuteční další ročník celostátní nesoutěžní přehlídky divadelních amatérských souborů s názvem Sokolovská čurda.

Zloděj vnikl hned do pěti aut, v jednom z nich dokonce usnul

Sokolov – Hned do pěti aut se v Sokolově vloupal třiadvacetiletý zloděj. Stalo se tak během tří dnů na konci srpna na parkovištích u obchodních domů.

Školní rok na Mánesovce? V duchu oslav 20. výročí

Sokolov – Dvacáté výročí založení si v letošním školním roce připomíná Gymnázium, Základní škola a Mateřská škola Mánesova.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT