VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: SOKOLOV

Sokolov (do roku 1948 Falknov nad Ohří) leží při soutoku řek Ohře a Svatavy uprostřed sokolovské pánve. Jeho ráz je ovlivněn těžbou hnědého uhlí a s tím souvisejícím průmyslem.
Nejstarší písemná zmínka o Sokolově pochází z 13. dubna 1279. V ní je připomínán šlechtický rod Nothaftů. Poměrně úrodnou půdu kolem řeky Ohře již celá staletí zemědělsky obdělávali Slované, kteří tu založili řadu osad. Německou kolonizaci vzrostl počet osad a poddaných, rozšířila se plocha obdělávané plochy, rozvinula se těžba rud a podstatně se zvýšily i příjmy panovníka, šlechty a klášterů. Noví kolonisté převládli i ve staroslovanských vsích, po nichž zůstala jako jediné svědectví jejich původu jen jména přizpůsobena jazyku nových osadníků (Bukovany - Buckwa, Březová - Prosau, Citice - Zieditz, Dasnice - Dasnitz atd.) Zdroj: www.sokolov.cz

Stan je minulostí. Zaměstnanci i klienti dostanou důstojné zázemí

Sokolov – Nízkoprahové centrum v Sokolově dostane po letech provizorií konečně důstojné zázemí. Město vybralo firmu, která dokončí rekonstrukci objektu v Nádražní ulici.

V obchodě kradli kávu, z restaurace zmizela kasírka

Sokolov – Kvůli krádežím byl v minulosti již odsouzen, přesto si s nimi nedal pokoj.

Provozovatel MHD chce o 1,5 milionu více. Město chce audit, pak teprve zaplatí

Sokolov – V těchto dnech pokračuje vedení sokolovské radnice v jednání o městské hromadné dopravě.

Chytli dva zloděje, a poté pomohli zachránit lidský život

Sokolov – Březen, a hlavně jeho začátek, byl pro strážníky a asistenty z městské policie mimořádně pestrý. Pomohli, díky všímavým lidem, zachránit lidský život. Objasnili také krádež mobilního telefonu a přistihli přímo při činu zloděje, který se vloupal do auta.

Všechny lípy musí ustoupit chystané opravě nábřeží

Sokolov – Sokolov již vybral firmu, která za 11,5 milionu korun opraví nábřeží Petra Bezruče.

Adventisté zvou na velikonoční bohoslužbu Silnější než smrt

Sokolov – Na pátek 30. března od 18 hodin zve sokolovský sbor adventistů do své modlitebny na Kraslické ulici na velikonoční bohoslužbu s duchovní hudbou, písněmi, modlitbami a slovem.

Muž prodal firemní auta, přišel si na stovky tisíc korun

Sokolov – Škodu přes půl milionu korun způsobil firmě ze Sokolovska její bývalý jednatel. Čtyřiatřicetiletému muži se podařilo prodat hned dva služební vozy.

Marihuanu přechovával v dózách

Sokolov – Z přechovávání drog se bude před soudem zpovídat pětatřicetiletý muž ze Sokolovska. Policie u něj našla množství marihuany, kterou skladoval v dózách.

Hasiči mají nový žebřík za 17 milionů

Sokolov – Nový automobilový žebřík mají ve své výbavě sokolovští hasiči. Ten nahradil žebřík, který na stanici sloužil už od roku 1997. 

Při úvěrech lhala, podvodnici hrozí až dva roky vězení

Sokolov – Až dva roky vězení hrozí za úvěrový podvod sedmadvacetileté ženě ze Sokolova.

Divoké prase útočilo na cyklostezce, Sokolov ji uzavřel

Sokolov – Divoké prase napadlo v sobotu na cyklostezce v Sokolově člověka.

Stát vyplácí pěstounům až 70 tisíc korun za měsíc

Sokolov - Při své návštěvě Sokolova se zástupce ombudsmanky Stanislav Křeček pozastavil nad několika věcmi. Jednou z nich jsou možné nekalé praktiky se sociálními dávkami. Jde o to, že někteří obyvatelé mohou obírat stát o velké částky.

Při ´zaďouru´ to pořádně prásklo

Sokolov – Škoda 30 tisíc korun vznikla při dopravní nehodě, která se stala v pondělí na křižovatce v ulici Rokycanova v Sokolově. Srazila se tam dvě osobní auta.

Na autorských právech způsobil škodu za 1,6 milionu korun

Sokolov – Do pořádných potíží se dostal třicetiletý muž ze Sokolova. Na internetu zpřístupnil ke stažení videa a hudbu chráněné autorským právem.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT