VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: SOKOLOV

Hřiště jsou pro děti nebezpečná, město jich proto zlikviduje hned osmnáct

Sokolov – Jsou zastaralá, nevyužívaná a hlavně ohrožují bezpečnost a zdraví dětí. Některá z nich už jen parodují svůj název a jsou to torza původních atrakcí. Řeč je o 18 dětských hřištích, která nechá Sokolov odstranit. Na jejich místě nebo v dostupné části vyrostou nebo již slouží nové plácky pro děti, s moderními prvky, které splňují bezpečnostností pravidla.

Jako Keltové žijí rodiče a obě děti v souladu s přírodou

Loket - Městská knihovna Loket měla na programu keltský večer – pořad Keltové: válečníci, řemeslníci, umělci, mágové. S hlavním protagonistou večera Pavlem Reichardem si povídal Vladimír Kalný.

Povídali, zpívali i tančili. Knihovnu navštívili Keltové

Loket - Že Keltem může být člověk i v 21. století, v zemi, kde se mluví slovanským jazykem a která staví na křesťanské minulosti, přišel do loketské knihovny zájemcům vyprávět Pavel Reichard. On sám je Keltem tělem i duší, je to jeho životní postoj a v keltském duchu žije i jeho rodina, manželka a dva synové, kteří přijeli s ním.

Průmyslová zóna zajistí práci pro mnoho lidí. Prodej pozemků urychlil videospot

Nové Sedlo - Desítky možných pracovních míst a miliony do rozpočtu i na spořící účet města. To je výsledek před podpisem dalších tří kupních smluv na pozemky v průmyslové zóně v Novém Sedle, který se uskuteční v týdnu po 13.únoru. V prodeji městu pomohl i videospot.

Z nalezené karty se pokusil muž vybrat peníze, zradil ho PIN kód

Sokolov – Z nalezené platební karty se pokusil vybrat peníze zatím neznámý muž v Sokolově. Stalo se tak 12. prosince kolem dvacáté hodiny v jednom z tamních bankomatů. To se mu však nepodařilo, neboť opakovaně zadal špatný PIN kód platební karty.

Sokolov chce zastavit kance moderní elektronikou

Sokolov - Nový způsob boje proti divočákům zkouší město Sokolov. Motivační příspěvky od kraje i města, ve výši až dva tisíce korun za jedno prase, nepomáhaly. Sokolov tak po neutuchajících stížnostech od obyvatel zkouší zastavit černou zvěř elektronikou.

Hvězdní Crystal Palace vystoupí v Sokolově

Sokolov – Německá skupina Crystal Palace vystoupí 18. února v Music Clubu Alfa v Sokolově. Hvězdnou berlínskou formaci, jejíž poslední album Dawn Of Eternity se objevilo mezi TOP dvaceti světovými alby roku 2016, pozval do regionu pořadatel letního festivalu Rockové sady v Kraslicích Jan Zmrzlý.

Ze hřbitova sebral zloděj lešení

Kynšperk nad Ohří – Ze hřbitova v Kynšperku nad Ohří sebral jednatřicetiletý muž lešení. Policejní vyšetřování navíc ukázalo, že pachatel nekradl rozhodně poprvé.

Kapela diCaprio v Galerii Loket

Loket – Regionální hudební formace diCaprio vystoupí na začátku února v Galerii Loket.

Při předjíždění kolony narazil u technických do nákladního vozu

Sokolov – Policisté hledají svědky dopravní nehody, která se stala 26. ledna kolem 14.45 hodin na silnici u výjezdu Sokolovských technických služeb.

Prodlouží a zmodernizuje Březová svůj lyžařský vlek?

Březová - Po několika nepodařených zimách bez sněhu se letos rozjel vlek za hasičárnou. Jak to vypadá s dlouhodobým plánem, který hovořil o prodloužení lyžařského vleku, jsme se zeptali starosty Březové Miroslava Boudy.

Veřejné záchody u sportovišť nebudou

Sokolov - V Sokolově vyrostlo za pomoci dotací několik sportovišť, a to jak v Areálu sportu a zdraví, tak v centru města v parku Bohemia, ale i uvnitř školských zařízení. Lidé si zde mohou u správce sportovišť vypůjčit dokonce i sportovní náčiní. Co však nemohou, je použít sociální zařízení, včetně záchodků. Ty totiž u hracích ploch nejsou a lidem chybí. Město navíc o stavbě podobného zázemí neuvažuje.

Dudlíky udělají radost autistickému chlapci

Loket - Když se na něčem domluví a spojí síly maminky, výsledkem je nejčastěji radost v očích nějakého dítěte. Tentokrát šlo o desetiletého Jeníčka, který trpí poruchou autistického spektra. Jeho nejoblíbenější hračkou jsou dětské dudlíky. Prosbu Jeníčkovy maminky našla na sociální síti jedna loketská maminka, domluvila se s druhou a už to jelo.

Do staršího muže agresor strkal a několikrát ho udeřil do obličeje

Kynšperk nad Ohří – Z ublížení na zdraví se bude před soudem zpovídat devětatřicetiletý muž ze Sokolovska. Ten měl na začátku září ve večerních hodinách v obci u Kynšperka nad Ohří ve společných prostorách domu napadnout třiapadesátiletého muže.

Chlapci sebral mobil, prodat se ho zloději v zastavárně nepovedlo

Sokolov – Nezletilému chlapci odcizil v Sokolově mobilní telefon osmadvacetiletý zloděj. Když ho zastavil, zeptal se ho, zda by mu neřekl, kolik je hodin.

Střední školu živnostenskou obsadila armáda

Sokolov - Střední živnostenská škola v Sokolově je první střední školou v celé republice, kde se uskutečnil projekt POKOS – Příprava občana k obraně státu. Role vyučujících a přednášejících se v pátek dopoledne chopili vojáci z Armády ČR a zejména praktickými ukázkami žáky nadchli. Někteří z nich dokonce i uvažují o službě v armádě.

Partička zlodějů kradla zábavní pyrotechniku, natočily je kamery

Sokolov – Kriminalisté zadrželi trojici zlodějů ve věku 23, 25 a 33 let, kteří v Sokolově vnikli do obchodního domu, kde odcizili zábavní pyrotechniku. Krádež se stala na konci prosince. Nejprve v nočních hodinách po společné domluvě třiadvacetiletý muž a o dva roky starší komplic vnikli po násilném otevření dveří do obchodního domu. Postupně odnesli nejméně 14 kusů vystavené zábavní pyrotechniky.

V sobotu do sokolovské Alfy na exhibici ve slam poetry

Sokolov – Exhibice ve slam poetry, svébytném uměleckém žánru na pomezí poezie a divadla slam poetry, se v sobotu uskuteční v Alfa Music Clubu v Sokolově.

Útulek pro psy se oddělí od ranče

Sokolovsko - Útulek pro psy na Vránově, který patří k největším v Karlovarském kraji, funguje velmi dobře, zvířata v něm zůstávají krátce. Totéž se nedalo říct o předchozích útulcích, kde se psy často nedařilo udat novým majitelům po celé měsíce.

Počítačový kurz je v kurzu, a to nejenom mezi seniory

Loket - Počítače v loketské knihovně táhnou. A jak potvrdila knihovnice Klára Rozsypalová, která vede od podzimu kurz Senior (lapen) v síti, tato problematika nezajímá jen generaci starších občanů, ale zájem o kurz by měli i ti věkově mladší, dosud pracující. U těch je ovšem potřeba přizpůsobit se tomu, že jsou přes den v práci.

Podvodnice získala z 34 úvěrů stovky tisíc

Sokolovsko – Podvod za 300 tisíc korun má na svědomí čtyřiatřicetiletá žena ze Sokolovska. Té se povedl poměrně husarský kousek. Podařilo se jí půjčit peníze hned u čtyřiatřiceti bankovních i nebankovních společností.

Sokolov se chce zbavit záchytky. Bude v Ostrově?

Sokolov - Klienti ze západních i jižních Čech, kteří v Sokolově přespí. Ráno vstanou s placením si nedělají problémy a vyrážejí do města. Večer se někteří z nich vracejí do již vyzkoušeného nově objeveného hotelu. Řeč je o bezdomovcích, kteří si oblíbili noclehy na sokolovské protialkoholní záchytné stanici a poté zůstávají ve městě. Vedení Sokolova chce systémové řešení. Nabízí se i varianta přesunutí záchytky do jiného města.

Z návěsu odlétl kus ledu, odnesl to ´osobák´

Březová – Led, který odlétl z nákladního vozidla, poškodil osobní auto na dálnici D6 u Březové. Nehoda se stala ve večerních hodinách, kdy tam projížděla nákladní souprava složená z tahače a návěsu, kterou řídil osmačtyřicetiletý řidič.

V soutěži si děvčata vytancovala vlastní videoklip

Sokolov - Taneční soubor Mirákl má svůj vlastní videoklip. Jeho natáčení bylo jednou z cen, které děvčata získala díky vytančenému titulu Czech Dance Masters v loňském roce. Točilo se v Sokolově a děti si celé natáčení obzvlášť užívaly, protože se ho zúčastnil i moderátor a dívčí idol v jedné osobě Jakub Kotek.

Díky novému azylu pro bezdomovce ubylo stížností

Sokolov - Trefou do černého byla koupě nemovitosti, ze které následně vznikl azylový dům pro bezdomovce v Sokolově. V panujících mrazech totiž razantně ubylo stížností od obyvatel panelových domů či personálu nemocnice, kde se lidé bez střechy nad hlavou zdržovali či snažili přečkat chladné noci.

Jako Romka musí Melinda dělat všechno na 110 procent

Habartov - Pochází z Habartova, je jí pětadvacet let a studuje vysokou školu. Jedna z mnoha, řekli by si někteří. Melinda Surmajová je Romka a pochází z rodiny, která je celý život integrovaná. Díky nadaci Open Society Fund Praha patří Melinda mezi romské stipendisty, kterých je pouze devět v celé republice. Nic ale není zadarmo, jak sama říká.

Pracně odklizené parkovací místo od sněhu si jen tak nezaberete

Karlovarský kraj – Nadřete se hodiny s odklízením sněhu z parkovacího místa, kde zrovna stojíte, zajedete například nakoupit, a když přijedete, už tam stojí někdo jiný.Situace po hodinách dřiny doslova k vzteku. Zvlášť když takto odházíte před panelovým domem hned několik míst a doufáte, že tentokrát už to vyjde.

Po letech slibů se letos opraví budova nádraží

Sokolov – Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) vlastní zhruba 1500 budov na 900 nádražích. Během příštích let chce opravit nejvíce frekventované budovy. Mezi těmi, které se budou rekonstruovat letos, má být konečně i budova sokolovského nádraží.

Pyšní se tituly Regionální potravina a slibují zákazníkům nebe v hubě

Karlovarský kraj - Krásně to v jejich obchůdku voní ovocem, bylinkami a kořením, a navíc vám slíbí nebe v hubě, pokud okusíte jejich produkty. Ty se navíc mohou pyšnit oceněními Regionální potravina Karlovarského kraje, Tradiční výrobek roku, Original product of Sokolovsko i oceněním hejtmana Karlovarského kraje. A o Regionální potravinu chtějí zabojovat i letos.

Slyšeli jste nové album Marka Borského? Ironická deska Ega z lega je právě onlin

Karlovarský kraj - Původem novorolský písničkář Marek Borský vystupuje již několik let se svým svérázným folkem říznutým blues. Vše si nahrává a skládá sám a za sebou má desítky koncertů, ulítlé videoklipy na youtube a už čtyři alba. A právě o tom posledním se písničkář rozvyprávěl pro Deník.

V Sokolově proměňují vánoční stromky na dřevní štěpku

Sokolov – První várku vánočních stromečků začali v pátek v Sokolově drtit na dřevní štěpku

Destinační agentura se mění. Zlevní

Karlovarský kraj - Krajská destinační agentura, která má propagovat region jako turisticky atraktivní oblast, změní po nástupu nové koalice v čele s ANO nejen financování, ale také zvýší kontrolu nad hospodařením.

Monitoring ukázal, že klíšťová encefalitida nehrozí

Karlovarský kraj - V období od června do září loňského roku proběhl ve vybraných lokalitách Karlovarského kraje monitoring infekčnosti klíšťat. V žádné z lokalit nebyl u testovaných klíšťat potvrzen virus klíšťové encefalitidy.

Finance pro nemocnice s kontrolou

Karlovarský kraj - Nemocnice v Karlovarském kraji dostanou letos od kraje peníze na vyrovnání ztráty takzvaných jedinečných, přitom však ztrátových oddělení. Nebude to ovšem jenom tak, kraj nechá provést podrobnou kontrolu, jak jsou tyto finance využity.

Tam, kde řádil Kyrill, zase rostou lesy. Před 10 lety byl postižen také náš kraj

Karlovarský kraj - Orkán Kyrill před deseti lety poškodil 8,84 milionu metrů krychlových dříví v tuzemských lesích, z toho šest milionů ve státních spravovaných Lesy České republiky. Šlo o největší živelní kalamitu v historii podniku, tedy od roku 1992. Všechna místa jsou dnes zalesněná, rostou na nich nové lesy. Nejvíce bylo postiženo Novohradsko, ale také Karlovarsko, Plzeňsko a Trutnovsko.

Stát se plavčíkem záchranářem je výzva

Sokolov – Být fyzicky zdatný a umět si poradit v situaci, kdy jde druhým o život. Osvojit si ve vodě osvobozující chvaty, sebezáchranu, plavání s ploutvemi, dýchací trubicí, potápěčskou maskou či 25 metrů pod vodou. To vše obnáší práce plavčíka. Kdo má zájem o tuto zajímavou práci a chuť na sobě pracovat, toho zvou vodní záchranáři ze Sokolova do svých řad. Ti mimo jiné zasahují na největším přírodním koupališti v našem kraji, kterým je sokolovský Michal. Co plavčíky čeká v kurzu nebo přímo na koupališti, naznačil jeden z nejpovolanějších. Člen Vodní záchranné služby (VZS) v Sokolově Pavel Walta.

Pozor na falešné kontrolory kotlů

Karlovarský kraj - Podvodníci, kteří se snaží pod různými falešnými důvody dostat do domů, mají novou záminku. Tentokrát se v některých místech republiky začali vydávat za revizory, kteří ´kontrolují´, čím lidé topí.

Řeku Ohři čeká velká jarní očista

Karlovarský kraj - Řeku Ohři čeká velká jarní očista po celé délce jejího toku v Karlovarském kraji. Prospěšná akce s názvem Čištění řeky Ohře 2017 se letos zopakuje pro velký úspěch a mnoho pozitivních ohlasů ze strany veřejnosti. Pořadatelem bude Krajské sdružení místních akčních skupin (MAS) Sokolovsko, MAS 21, Krušné hory, Kraj živých vod a Vladař.

Studentka Margarita Krupeničová je mistryně republiky v make-upu

Sokolov - Mistryně České republiky v make-upu a současně Laureát kosmetické tvorby 2017 je ze Střední školy živnostenské Sokolov. Jmenuje se Margarita Krupeničová a v současné době studuje čtvrtý ročník maturitního oboru kosmetička.

Práce v parku omezí pohyb chodců z centra na sídliště

Sokolov - Dlouho očekávaná revitalizace lesoparku pod sokolovskou rozhlednou Hard začala. Úprava lokality má dvě etapy. V té první dojde ke kácení dřevin a rekonstrukci pěšin. Během kácení může dojít i k dočasnému omezení pro chodce, což je pro obyvatele sídliště Michal nemilá zpráva. Cesta přes park je totiž nejkratší jedinou bezpečnou spojnicí mezi centrem a sídlištěm.

Muž poškodil v noci v Sokolově kapotu a stěrače auta

Sokolov – Z poškození cizí věci je podezřelý třiadvacetiletý muž ze Sokolova. Ten v noci v Sokolově poškodil zaparkované auto.

V knize plné bizarních dobrodružství jednoho obyčejného Čecha ožívá H.G.Wells

Loket - Ve čtvrtek 19. ledna od 18:00 proběhne v Městské knihovně Loket setkání s Michalem Březinou, v rámci kterého bude představena jeho kniha Měsíční deník. Autorské čtení, pohoštění ve stylu Měsíčního deníku a hudební vystoupení skupiny Dirty Deeds, to jsou jen některé položky večera se sokolovským autorem, jehož knihu nedávno vydalo nakladatelství Albatros. Rozhovor s Michalem Březinou vedl Vladimír Kalný.

Sebral model na dálkové ovládání, hrozí mu tři roky

Chodov – Model na dálkové ovládání za 650 korun odcizil osmatřicetiletý muž z Karlových Varů v obchodě v sousedním Chodově.

Přístup vlády k průmyslové zóně zklamal

Sokolov - Nejprve sliby premiéra ČR o podpoře sokolovské průmyslové zóny Staré Sedlo. Poté rozčarování z toho, že stát tuto zónu nepodpoří. Nyní další boj města o to, aby se přístup vládních úředníků k této lokalitě změnil. Tak nějak podle starosty Sokolova Jana Picky vypadá situace ohledně průmyslové zóny Staré Sedlo.

V knihovně se naučíte tvořit sypané mandaly i knižní vazbu

Loket - Výstavy, přednášky, workshopy, hudební vystoupení, herní odpoledne, filmová představení…, loketská knihovna bude i letos, současnou terminologií řečeno, akční a připravila bohatý program.

V obchodě sebrala zlodějka dva telefony, už je ve vězení

Sokolov – Dva mobilní telefony ukradla osmadvacetiletá žena z prodejny v Sokolově. Využila nepozornosti personálu. Teď je podezřelá z krádeže.

Nadační fond zahájí sezónu koncertem legendárních Roháčů

Karlovarský kraj – Koncerty, divadlo, recesistické hry a mnoho dalšího chystá v letošním roce Nadační fond Ještěřice. Cíl je jasný, postupně díky těmto akcím plnit konto nadačního fondu a následně pomáhat tam, kde je to zapotřebí. A to třeba poskytnutím peněz na nákup speciálních pomůcek pro handicapované.

Z ukradené SIM provolal zloděj osmnáct tisíc korun

Kynšperk nad Ohří – Dva měsíce se dařilo devětadvacetiletému zloději z Kynšperka nad Ohří telefonovat z kradené SIM karty. Majitel byl asi pořádně překvapený, když mu přišla faktura na 18 tisíc korun.

Autobusu MHD ulétlo za jízdy kolo, odnesla to lampa a dvě auta

Sokolov – Fatální následky mohla mít nehoda autobusu MHD v Sokolově. Řidiči za jízdy upadlo kolo. Odnesly to naštěstí jen lampa a několik aut. Škoda je 65 tisíc korun. Podle mluvčí sokolovské policie Věry Hnátkové může za nehodu řidič autobusu, který nezkontroloval dotažení kola.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT