VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: SOKOLOV

Rodičky si bolest u porodu tlumí samy

Sokolov – „Porod nebude nikdy zcela bezbolestný, ale díky moderním metodám v naší nemocnici mnohem méně bolestivý a pro rodičku a tím i pro dítě mnohem snesitelnější,“ říká primář ARO nemocnice Sokolov Alexander Aboši, který je propagátorem této moderní metody.

Se zákazem řízení si muž v BMW hlavu nelámal, hrozí mu dva roky

Sokolov – Ze zákazu řízení si nic nedělal dvaačtyřicetiletý muž, kterého policisté zastavili na silnici ze Sokolova na Citice.

Město dostalo pokutu za výstavbu sportovišť

Sokolov - Při výstavbě sportovišť v sokolovském Areálu zdraví a sportu došlo k porušení rozpočtové kázně a město má zaplatit pokutu ve výši 591 tisíc korun. Tak zní verdikt kontrolních orgánů, proti kterému se hodlá Sokolov odvolat.  

Vodní záchranáři zvou na závody v krytém bazénu

Sokolov – Vodní záchranná služba ČČK Sokolov, pobočný spolek, pořádá v sobotu 18. května 2018 v krytém bazénu v Sokolově 19. ročník Mistrovství mládeže v záchranářském sportu 2018.

Pigmentové skvrny lidé podceňují

Sokolov – Rakovina kůže je jedním z nejzhoubnějších typů rakoviny. Přitom jedině včasné odhalení maligního melanomu může vést k úspěšné léčbě.

Sokolovská akce Jehla přinesla výbornou zprávu

Sokolov – Příznivou zprávu mají sokolovští strážníci nejen pro rodiče malých dětí, ale i pro všechny ostatní obyvatele města.

Zdevastované byty zastupitelé opět odmítli koupit a tak budou strašit dál

Sokolov – V Sokolově proběhl zajímavý kolotoč nabídek a kombinací na koupi zhruba dvou stovek vybydlených bytů, které dělají městu jen ostudu.

Vláda čelila přívalu otázek starostů

Sokolov – Odliv lidí, obchod s chudobou, příspěvek na péči, financování měst a obcí, byrokracie státního aparátu či nedotažené zákony.

Pobodám vás a zabiju, hrozil muž nožem před diskotékou

Sokolov – Pobodáním a zabitím hrozil dvěma mužům před diskotékou v Sokolově třicetiletý pachatel.

Tisíce tašek mají podpořit v Sokolově třídění

Sokolov – Tisíc domácností v Sokolově bezplatně obdrží třídicí sady v rámci akce, která má za úkol podpořit a popularizovat třídění odpadů ve městě.

Řidiči si musejí dát pozor na omezení provozu na nábřeží

Sokolov –Nábřeží Petra Bezruče bylo předáno do rukou stavební firmy, která zde od příštího týdne zahájí práce na celkové rekonstrukci lokality.

Sokolov se připojí k zakázce na Krejcarovou lávku

Sokolov – Město Sokolov se rozhodlo připojit k zakázce Ministerstva financí na vybudování nové Krejcarové lávky.

V Sokolově se chystá premiéra pohádky Rozárka a čerti

Sokolov – Loutková scéna při MDK Sokolov hostí pohádku Rozárka a čerti.

Téma bezpečné školy nehodlají v Sokolově podcenit

Sokolov - Nejen strážníci městské policie, ale i jejich kolegové od státní policie, výchovní poradci základních škol a také pracovníci sociálky.

Náměstí se promění v parkoviště. Zmizet z něj musejí i oblíbené trhy

Sokolov – Pátkem třináctého začíná přechodné období, kdy se náměstí Budovatelů v Sokolově promění v jedno velké parkoviště.

Nadaný regionální autor vydal svou knižní prvotinu

Sokolov – Když jsme si spolu s Jiřím Novákem ze Sokolova povídali naposledy, měl ve svém šuplíčku schovanou slušnou hromádku povídek a mohl se pochlubit tím, že je začal publikovat v prestižním časopise Divoké víno vedle takových osobností, jakými jsou Václav Bárta, Jiří Žáček nebo Karel Sýs.

Nádražní budova prochází po letech celkovou rekonstrukcí

Sokolov – Cestující vlakem se musejí obrnit trpělivostí. Po letech slibů totiž začala oprava hlavní budovy sokolovského nádraží.

Velikonoční strom se stal pro školáky tradicí

Sokolov – Jeden ze stromů v areálu základní školy v ulici Švabinského netradičně rozkvetl. Zdobí ho totiž desítky velikonočních kraslic, které vyráběli a následně zavěsili žáci školy.

Klášterní kostel v algoritmech Aleše Svobody

Sokolov - Sokolovský Klášterní kostel svatého Antonína hostí od pondělí 9. 4. unikátní výtvarnou výstavu "Algoritmus modernismus" poděbradského konkretisty Aleše Svobody (1956). Slavnostní vernisáž za účasti tvůrce a dámského saxofonového kvarteta Ty tety se koná od 17:30 hodin.

Svědkovi v drogovém případě vyhrožoval napadením

Sokolov – Až osm let vězení hrozí jednačtyřicetiletému muži ze Sokolovska, který zastrašovat svědka v jednom z drogových případů.

Řidič nedodržoval bezpečnostní přestávky, hrozí mu čtyři roky

Sokolov – Do křížku se zákonem kvůli manipulaci s tachografem se dostal třiačtyřicetiletý řidič nákladního auta.

Tlak veřejnosti dohnal předsedu kulturní komise k rezignaci z postu

Sokolov – Začalo to stávkou studentů sokolovského gymnázia, kteří se připojili k celorepublikové akci s názvem #VyjdiVen. Skončilo to rezignací předsedy kulturní komise Rady města Sokolov Radka Laurina.

Králíkárny si opět poradily i s mezinárodní konkurencí

Sokolov – Mezinárodního veletrhu fiktivních firem v Praze se zúčastnilo 120 firem ze 7 zemí Evropy a firma Adriana Bártlová, Králíkárny ze Střední školy živnostenské Sokolov mezi nimi obhájila 1. místo za nejlepší stánek.

FOTO: Chemické závody byly v obležení hasičů z kraje, cvičí tu s pěnou

Sokolov – V obležení hasičů z celého Karlovarského kraje je tento týden areál chemických závodů v Sokolově.

Legiovlak zastaví v Sokolově, přiveze hned třináct vagonů

Sokolov – Nádraží v Sokolově bude čtvrtou zastávkou legionářského vlaku při jeho letošním putování po městech České republiky.

Ženu na přechodu smetlo auto, první pomoc poskytli svědci

Sokolov – Ženu na přechodu pro chodce srazil ve čtvrtek ráno osobní automobil. Vážná nehoda se stala v ulici Kraslická kolem páté hodiny.

Parkoviště u kina bude do tří měsíců

Sokolov – Jedno z nejmodernějších a nejnavštěvovanějších kin v regionu dostane konečně parkovací místa navíc. Jezdí sem diváci z celého Sokolovska a při filmových trhácích nemají šanci zaparkovat u kina.

Dobrovolníci z Citic se zapojí do národní akce Ukliďme Česko

Citice – Jedná se o akci v rámci projektu Ukliďme Česko. Ta citická se bude konat v sobotu 7. dubna od 15 hodin. Sraz je u sochy horníka v obci Citice.

Nové byty se zahrádkou a parkováním budou v příštím roce

Sokolov – Příští rok na jaře má být zkolaudováno 17 nových bytů. Nechá je vybudovat město Sokolov a budou mít zahrádky, balkony i parkovací místa.

Senior expres znají i v Praze

Sokolov - Jsem ráda, že mě vezmou do nemocnice, špatně se mi chodí. Troufla jsem si po mnoha letech do nákupního centra. Kontroly u lékaře jsou pro mě nyní mnohem jednodušší.

Stan je minulostí. Zaměstnanci i klienti dostanou důstojné zázemí

Sokolov – Nízkoprahové centrum v Sokolově dostane po letech provizorií konečně důstojné zázemí. Město vybralo firmu, která dokončí rekonstrukci objektu v Nádražní ulici.

V obchodě kradli kávu, z restaurace zmizela kasírka

Sokolov – Kvůli krádežím byl v minulosti již odsouzen, přesto si s nimi nedal pokoj.

Provozovatel MHD chce o 1,5 milionu více. Město chce audit, pak teprve zaplatí

Sokolov – V těchto dnech pokračuje vedení sokolovské radnice v jednání o městské hromadné dopravě.

Chytli dva zloděje, a poté pomohli zachránit lidský život

Sokolov – Březen, a hlavně jeho začátek, byl pro strážníky a asistenty z městské policie mimořádně pestrý. Pomohli, díky všímavým lidem, zachránit lidský život. Objasnili také krádež mobilního telefonu a přistihli přímo při činu zloděje, který se vloupal do auta.

Všechny lípy musí ustoupit chystané opravě nábřeží

Sokolov – Sokolov již vybral firmu, která za 11,5 milionu korun opraví nábřeží Petra Bezruče.

Adventisté zvou na velikonoční bohoslužbu Silnější než smrt

Sokolov – Na pátek 30. března od 18 hodin zve sokolovský sbor adventistů do své modlitebny na Kraslické ulici na velikonoční bohoslužbu s duchovní hudbou, písněmi, modlitbami a slovem.

Muž prodal firemní auta, přišel si na stovky tisíc korun

Sokolov – Škodu přes půl milionu korun způsobil firmě ze Sokolovska její bývalý jednatel. Čtyřiatřicetiletému muži se podařilo prodat hned dva služební vozy.

Marihuanu přechovával v dózách

Sokolov – Z přechovávání drog se bude před soudem zpovídat pětatřicetiletý muž ze Sokolovska. Policie u něj našla množství marihuany, kterou skladoval v dózách.

Hasiči mají nový žebřík za 17 milionů

Sokolov – Nový automobilový žebřík mají ve své výbavě sokolovští hasiči. Ten nahradil žebřík, který na stanici sloužil už od roku 1997. 

Při úvěrech lhala, podvodnici hrozí až dva roky vězení

Sokolov – Až dva roky vězení hrozí za úvěrový podvod sedmadvacetileté ženě ze Sokolova.

Divoké prase útočilo na cyklostezce, Sokolov ji uzavřel

Sokolov – Divoké prase napadlo v sobotu na cyklostezce v Sokolově člověka.

Stát vyplácí pěstounům až 70 tisíc korun za měsíc

Sokolov - Při své návštěvě Sokolova se zástupce ombudsmanky Stanislav Křeček pozastavil nad několika věcmi. Jednou z nich jsou možné nekalé praktiky se sociálními dávkami. Jde o to, že někteří obyvatelé mohou obírat stát o velké částky.

Při ´zaďouru´ to pořádně prásklo

Sokolov – Škoda 30 tisíc korun vznikla při dopravní nehodě, která se stala v pondělí na křižovatce v ulici Rokycanova v Sokolově. Srazila se tam dvě osobní auta.

Na autorských právech způsobil škodu za 1,6 milionu korun

Sokolov – Do pořádných potíží se dostal třicetiletý muž ze Sokolova. Na internetu zpřístupnil ke stažení videa a hudbu chráněné autorským právem.

FOTO: Mít ve škole armádu je výzva, říká Pavel Janus

Sokolov – Armáda ČR rozšiřuje od září studium Vojenské střední školy v Moravské Třebové do Sokolova.

Byty začne město stavět ještě letos

Sokolov – Tolik očekávané a slibované malometrážní byty se zahrádkou a drobnými službami či pekařstvím přímo v daném objektu by se měly konečně začít stavět. Vedení města slíbilo začít s pracemi letos na podzim a realizace by měla být hotová na jaře roku 2019.

Senior expres zaujal a byl nominován na cenu MOSTY

Sokolov – Senior expres je hojně využívaná služba pro starší a handicapované občany v Sokolově.

Mladí podnikatelé představili na veletrhu své fiktivní firmy

Sokolov – Nabízeli adrenalinové zážitky všeho druhu, různé druhy králíkáren, masáže, zájezdy do různých koutů světa, dobrou kávu nebo třeba autoškolu.

Stopka doplatku na bydlení leží na Ústavním soudu

Sokolov – Rozhodnutí města neposílat doplatek na bydlení do vyloučených lokalit v Sokolově se nelíbí dvaceti senátorům. Stížnost na toto rozhodnutí leží u Ústavního soudu.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT