VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: SOKOLOV

Půjčenou zbraň muž prodal, hrozí mu dva roky

Habartov – Půjčil si airsoftovou zbraň, a místo aby ji vrátil, tak ji prodal. To je případ dvaadvacetiletého muže ze Sokolovska, který se tak bude u soudu zpovídat ze zpronevěry.

Za krádež už ´seděl´, i tak neváhal sebrat z baru mobil

Sokolov – Mobilní telefon sebral ze stolu jednatřicetiletý muž ze Sokolova. U soudu se tak bude zpovídat z krádeže.

Miminka ze Sokolovska

Sokolovsko - Další nové děti v našem regionu

Loketskou knihovnu naprosto ovládla dáma

Loket - Už si asi všichni zvykli, že knihovny nejsou jen místem, kde vám půjčí knihy. Kromě různých přednášek, workshopů, výstav, koncertů, křtů knížek se v té loketské také občas konají turnaje. V tom posledním přišli zájemci změřit síly ve stolní hře zvané dáma.

Hornickým domem v Sokolově protéká řeka Ohře

Sokolov - Spojení dětské fantazie a dobré myšlenky dalo v Sokolově vzniknout výtvarné expozici plné barev a hravosti. Ústředním tématem je řeka Ohře a mosty, které ji překlenují. Jde o společný výtvor mateřských škol z Karlovarského kraje.

Vzděláváním proti handicapu. Střední škola je šancí pro mentálně postižené

Karlovarský kraj - I dospělí lidé mentálně postižení mají nově od letošního školního roku možnost se v Karlovarském kraji vzdělávat. Začala tu totiž fungovat Střední škola Euroinstitut, která jako jediná zajišťuje vzdělání v několika zařízeních na území kraje.

Hřiště v centru je nevyužité, lidem vadí systém návštěv

Sokolov - Je nové, je krásné, je v centru města a je nevyužívané. Tak nějak by se dalo charakterizovat multifunkční hřiště v sokolovském parku Bohemia. Sportovcům a ostatním lidem zřejmě nevyhovoval dosavadní systém, kdy museli zajít do nedaleké restaurace, tam se nahlásit a vypůjčit si klíč. Zároveň tak nesli zodpovědnost za případné škody. Město se rozhodlo tento systém změnit a zároveň rozšířit provozní dobu.

V obchodě sebral kilo masa, které chtěl asi zapít kradeným pivem

Kilo masa, dvě konzervy, energetický nápoj a lahev piva sebral v jednom z obchodních domů v Sokolově jednatřicetiletý zloděj. Spořádat maso, které chtěl pravděpodobně zapít pěnivým mokem, se mu ale nepodařilo. Zadržel ho totiž pracovník ostrahy.

Těžařům došli lidé, po několika letech proto zahajují velký nábor zaměstnanců

Karlovarský kraj – Těžební společnosti Sokolovská uhelná došli lidé. V minulých letech dávala přednost vlastním zaměstnancům z divize Družba, která musela zastavit těžbu v důsledku sesuvu vnitřní výsypky v lomu. Bez využití těchto lidí by byla společnost nucena propouštět ve velkém. To však tehdy majitelé firmy odmítli s odkazem na sociální dopady, které by takový krok měl na region.

Masopustní průvod si přišel pro klíč od města

Březová - Masopustní veselí, které již popáté propuklo minulý týden v Březové na Sokolovsku, bylo završením období masopustu, tedy hojnosti v jídle i zábavě, trvajícího od Tří králů do masopustu. 

Pro psa to děti udělají. Pro fyzioterapeuta ne

Krajková - Jmenuje se Karel, váží 85 kilo a mnohým nahání svou velikostí respekt. Spolu se svými parťáky chodí za postiženými dětmi nebo za seniory a předává jim svou energii. Karel je totiž pes rasy leonberger a jejich chovatel Bohumil Stránský z Krajkové tvrdí, že to jsou nejhodnější psi na světě. Spolu se zabývají canisterapií, což je léčebný kontakt psa a člověka.

Ještěřice pomáhají, a ještě dokáží bavit

Karlovarský kraj – Pomáhají tam, kde je to zapotřebí, a ještě dokáží bavit veřejnost. Tak by se dal ve stručnosti charakterizovat Nadační fond Ještěřice. V Karlovarském kraji působí od roku 2014 a už dokázal pomoci celé řadě rodin, které se ocitly v tíživé životní situaci. Nadační fond přitom založily dobrovolnice, které akce na svoji podporu vymýšlí a realizují ve svém volném čase.

Město nechce převzít novou silnici a u firmy ji reklamuje

Sokolov - Opravu komunikace na sokolovském sídlišti Vítězná, která stála miliony, město reklamuje a nechce převzít. Jde o úsek od křižovatky u barevné základní školy směrem k domu dětí a mládeže. Firma tvrdí, že je vše v pořádku. Zda spor skončí u soudu, rozhodnou právníci.

Po muži se slehla zem, soused ho pohřešuje už od loňska

Sokolov – Policie pátrá po jednašedesátiletém Milanu Peňázovi ze Sokolova. Muže pohřešuje jeho soused již od října loňského roku, kdy ho naposledy viděl v místě jeho trvalého bydliště.

Muž tankoval u čerpacích stanic a ujížděl bez zaplacení

Sokolovsko – Tankoval u čerpacích stanic na Sokolovsku a ujížděl bez placení. To je případ šestadvacetiletého muže z Lokte na Sokolovsku. Na svědomí toho má přitom mnohem více. Za krádeže byl už odsouzen v Německu. Navíc řídil přes zákaz řízení.

Březová žila harmonikami

Březová - Milovníci harmonik a heligonek si opět po roce přišli na své v Březové. Lákavá kulturní akce opět předčila očekávání a na 12. ročník Setkání harmonikářů se dostavil velký počet zájemců o tento žánr hudby.

Kauza ROP: Členství v ČSSD přerušili. Nyní jsou zpět

Karlovarský kraj - Nejde o Hlavu XXII, ale o článek 6 ve stanovách ČSSD. Petr Navrátil a Jakub Pánik si kvůli obvinění z rozkrádání evropských dotací v ROP Severozápad přerušili členství v ČSSD, nyní jsou ale opět platnými členy strany.

„Část trati v lázeňském centru je velmi atraktivní,“ dobře ví Miloslav Zítka

Karlovarský kraj – Rozběháme Karlovy Vary. Unikátní projekt Rozběháme Česko slaví v městě minerálních pramenů stejně jako běh velký boom. Zasloužil se o to především ostřílený trenér Miloslav Zítka, který udržuje tento projekt při běžeckém životě. Parádně. Skupina se totiž pod jeho rukama rozrůstá každým dnem. A není divu. V rámci tohoto projektu se totiž připravují amatérští běžci z řad veřejnosti na událost roku v Karlových Varech, a to Half Marathon Karlovy Vary 2017. Nejen o tom jsme si s trenérem Miloslavem Zítkou povídali.

S hledáním pěstounů pomohla v kraji také speciální kampaň

Karlovarský kraj - Nové dlouhodobé pěstouny pro děti, které nemají potřebné rodinné zázemí nebo jsou v ústavní péči, se i v loňském roce snažil získat Karlovarský kraj. Kampaň na vyhledávání těchto zájemců v regionu s názvem Staňte se pěstounem měla během roku celou řadu podob. Díky ní se povedlo najít pěstouny pro celkem 27 dětí.

Začíná boj s psími exkrementy i pejskaři, co neuklízí

Sokolov - Zatímco sníh ve městě mizí, psí lejna se objevují. To není jen případ Sokolova, kde se lidé rozhořčeně obracejí na radnici a žádají nápravu.

Přežije burza dravou elektronickou evidenci tržeb?

Karlovarský kraj - Pokud oblíbená karlovarská burza přežije zavedení dravé elektronické evidence tržeb, pak to bude disciplínou a zodpovědností zdejších prodejců. Což je téměř utopie. Pokud si totiž právě tito podnikatelé na Finančním úřadu pro Karlovarský kraj (FÚ KK) nevyzvednou autentizační údaje, čímž se jedině mohou k EET přihlásit, pak hrozí tomuto navštěvovanému karlovarskému blešáku zánik.

Když se snoubí pradávná minulost s nejvyspělejší současností

Karlovarský kraj – Na unikátní koncert s názvem Společná věc jste zváni 8. března do Lidového domu v Karlových Varech. Autorem multimediálního projektu je Tomáš Pfeiffer.

Za nejkrásnější zemi světa považuje prezident Česko

Karlovarský kraj - Se zhruba čtyřmi stovkami studentů se setkal Miloš Zeman v Mariánských Lázních.

Stačí minuta a život se vám změní od základů

Sokolov - „Celý večer jsem se bavil a pil alkohol, nad ránem byl navíc i hodně unavený. Přesto jsem sedl do auta a se mnou další čtyři lidi. Tohle nikdy nedělejte, radši zavolejte rodičům nebo taxíka. Stačila vteřina a život se mi změnil od základů," vyprávěl studentům dnes 37letý Petr Dlouhý. Nehoda, která se stala, ho upoutala na invalidní vozík a on chce svým příběhem zejména mladé lidi varovat před podobným nezodpovědným chováním.

Peníze za aparaturu muž ´prošustroval´ z cizího účtu

Sokolov - Ze zpronevěry čtyřiašedesáti tisíc korun se bude před soudem zpovídat třicetiletý muž ze Sokolova.

Osobnosti města Sokolov jsou vybrané a utajované

Sokolov - Přesně 31 nominací se letos sešlo při anketě Osobnost města Sokolova. Svůj tip mohl poslat každý. Nominovaný člověk by se měl nějakým způsobem zasloužit o pozitivní zviditelnění města či o jeho výbornou reprezentaci. Šanci tak má opravdu každý.

Nová výstava zavede do Tibetu

Loket - Jazyk, písmo a tradiční kniha v Tibetu je název nové výstavy, která se připravuje v loketské knihovně.

Stále lze lyžovat, na sjezdovkách je sněhu dostatek

Karlovarský kraj - V největších skiareálech v Karlovarském kraji lze nadále lyžovat, pokud ovšem právě nefouká silný nárazový vítr. Kvůli němu byl včera výrazně omezen provoz na Plešivci, lanovka stála i na Neklidu a mimo provoz byla také lanová dráha Prima Express na Klínovci.

Důchodkyně prodávala pervitin, přidal se i její manžel, hrozí jim pět let

Sokolov – Kriminalisté zadrželi manželský pár, který na Sokolovsku prodával pervitin. V poutech skončila čtyřiašedesátiletá žena a její o osm let mladší manžel.

Georadar ukázal, proč se silnice na sídlišti propadá

Sokolov - Zhruba dvacetimilionovou rekonstrukci Spartakiádní ulice v Sokolově zkomplikují takzvané kaverny. Jde o dutiny vytvořené vypadnutím nebo vyplavením horniny nebo zeminy. Snímky dutin ukázal georadar, který si město objednalo po neblahých zkušenostech při opravách sousední ulice Vítězná, kde kaverny dělníky překvapily.

Řidič náklaďák doslova sešrotoval, škoda je 900 tisíc

Habartov – Na odpis je nákladní auto, se kterým v úterý odpoledne havaroval pětadvacetiletý řidič na silnici z Habartova na Anenskou Ves. Ten podle policie pravděpodobně nepřizpůsobil rychlost jízdy mokré silnici.

Za hlavou státu dorazil i Cirkus Zeman

Sokolov – Na Starém náměstí v Sokolově čekali ve čtvrtek odpoledne na prezidenta Miloše Zemana jeho příznivci i odpůrci. Ty druhé nazval prezident idioty. A to především proto, že na jejich transparentu měl být podle prezidentových informací nápis Cirkus Zeman a jeho kompars.

Pozor na tenký led na vodních plochách, varovali hasiči

Sokolovsko – Aktuální počasí je velmi rizikové, co se týká pohybu na vodních hladinách. Tající led je už velmi křehký a nestabilní, jakýkoliv pohyb po něm je velmi nebezpečný.

Stop kamionům při těžbě lithia. Shodla se města i kraj

Karlovarský kraj - Jednoznačné ne kamionové dopravě v případě těžby lithia na odkališti v Kounici v Horním Slavkově řekli i loketští radní. Jedna z možných variant dopravy totiž počítá i s trasou přes Loket na nejbližší nákladové nádraží. Znamenalo by to denně zhruba osmdesát nákladních aut s touto surovinou. Tématem se na svém jednání zabývali i krajští zastupitelé.

Do Březové míří harmonikáři a heligonkáři

Březová u Sokolova - Setkání harmonikářů v Březové na Sokolovsku má zvuk. Svědčí o tom zájem návštěvníků, kteří každý rok dlouho dopředu shání vstupenky na toto ojedinělé vystoupení. V březovském multifunkčním centru v sobotu předvedou své umění harmonikáři všech generací.

Do MHD nově s anonymní přenosnou kartou

Sokolovsko - Zatímco placení hotovostí v autobusech městské hromadné dopravy na Sokolovsku a Chebsku je stále dražší, tak placení čipovou kartou lidem velice zjednoduší cestování. Provozovatel Autobusy Karlovy Vary totiž přišel s novinkou. Čipová karta bude od pondělí 13. března anonymní a cestovat s ní může kdokoliv. 

Na faře sebral klíče od auta, to skončilo zabořené v poli

Sokolov – S kradeným autem se do sousedního Německa vydal osmatřicetiletý muž ze Sokolova. To tam policisté našli doslova zabořené v poli.

Městská policie Sokolov má výjimku při pořizování nové výstroje

Sokolov - Zakázky na ušití výstrojních součástek sokolovských strážníků dostanou výjimku. Město je bude bez výběrových řízení odebírat od stejných firem, které zvítězily v letech minulých. Sokolov tak chce zabránit tomu, aby měl například nově nastupující strážník jiný odstín uniformy než jeho kolega.

Pes na útěku skočil do ledového jezera, teď bojuje o život

Sokolov – Psa na jezeře Medard v Sokolově zachraňovali v neděli hasiči. Ti ho vysvobodili s pomocí člunu. Obdobný zásah přitom hasiči absolvovali na jezeře už v pátek. Psa odchytávala v neděli odchytová služba v Bukovanech.

Vymyslel podvod se zbožím za stovky tisíc, s falešným podpisem ale narazil

Sokolov – Z podvodu za 760 tisíc korun se bude před soudem zpovídat devětatřicetiletý muž ze Sokolova.

Sokolov chce dostat zeleň na obě velká náměstí

Sokolov – Kdysi budovatelské nadšení při stavbě náměstí Budovatelů, dnes pouze obrovská plocha zející prázdnotou, s minimem zeleně. Oživit ruch na Starém náměstí v Sokolově a přilákat zákazníky je několikaleté přání tamních obchodníků.

Pervitin prodal nejméně 300krát, dealerovi hrozí až pět let vězení

Sokolov, Ostrov – Pět let vězení za distribuci drog hrozí dvaadvacetiletému muži ze Sokolovska. Drogy měl podle kriminalistů prodávat v Ostrově na Karlovarsku.

Vést firmu není žádná sranda, je to velká zodpovědnost

Sokolov - V našem katalogu si můžete vybrat líčení pro různé příležitosti, nabízíme vám vlasovou kosmetiku, péči o pleť. V naší bance si můžete založit účet, pro letošek máme i zajímavou novinku. Pokud nemáte řidičské oprávnění, naše autoškola se postará. Podobné nabídky zaznívaly v Hornickém domě ze všech stran. Vládl tu čilý ruch, tak jak je na veletrzích zvykem. A možná mnozí i na chvíli zapomněli, že je to všechno jen jako, protože šlo o veletrh studentských fiktivních firem.

Drogy vám seberou úplně vše, říká Jarka

Sokolov - „Spadnete do toho jak kámen do studny. Chytnete se špatné party a jste v tom," říká Kamila. „Rozvod, ztráta zaměstnání, kamarádka brala, a tak v tom jedu taky," odpovídá Milan. „Dvanáct let jsem brala nitrožilně pervitin. Mezitím jsem ho i vařila. Nyní mám dvě krásné, zdravé holčičky, z nichž jedna má na svém prvním vysvědčení samé jedničky," vypráví studentům a rodičům Jarka. Zatímco první dva berou drogy i nadále a nedaří se jim z toho dostat, třiatřicetiletá Jarka je již 5 let takzvaně čistá. Svůj příběh plný drog, násilí, lží, smrti, výpadků paměti, detoxikací a léčení, ale také znovusepostavení na vlastní nohy vyprávěla studentům a rodičům na sezení, které uspořádala Městská policie v Sokolově spolu se společností Kotec. 

Lidé jsou spokojení, ušetří za teplo

Horní Slavkov - Obyvatelé Horního Slavkova ušetří. Nový dodavatel tepla pro domácnosti bude představovat zhruba o pětinu nižší zatížení jejich rodinného rozpočtu.

Opilý řidič se s autem převrátil přes střechu, nadýchal 2 promile

Královské Poříčí – Tři sta tisíc korun. Taková je výše škody po dopravní nehodě, kterou u Královského Poříčí způsobil opilý řidič.

Na mokré silnici dostal řidič smyk, narazil do projíždějícího kamionu

Kynšperk nad Ohří – Kamion s osobním autem se srazil na silnici v ulici Pochlovická v Kynšperku nad Ohří.

Koupě železničního depa se pozastavila

Sokolov - Prodej bývalého železničního depa v Sokolově se pozdržel. České dráhy si totiž nechaly udělat vlastní posudek. Nezdála se jim totiž cena, za kterou byl Sokolov ochoten budovu koupit. Na místě se scházejí narkomani a bezdomovci a jeden z nich zde v nedávné době málem uhořel. Při jeho záchraně šlo o život i zasahujícímu lékaři. Tuto část města před nádražím vidí cestující vlakem, kteří přijíždějí do Sokolova od Karlových Varů, což není pro město dobrá vizitka. Proto se snaží zdevastovaný majetek Českých drah odkoupit, což dokazují i nedávné investice.

Být ochotníkem je někdy pořádná „fuška“

Sokolov - Řemeslníci, učitelé, bankéři, studenti, důchodci, zdravotní sestra. Na první pohled nemohou mít tito lidé nic společného. A přece. Všem učarovala prkna, co znamenají svět. Všichni jsou amatérští herci, ochotníci, které můžete vidět na jevišti sokolovského Divadla bez zákulisí.

Centrum sociálních služeb funguje nově nonstop

Sokolov - Ošetřovatelské úkony, pomoc při koupání nebo příprava stravy. O to a také o mnoho dalších úkonů mohli senioři v Sokolově žádat Centrum sociálních služeb pouze v pracovní dny, vždy od 7 do 15.30 hodin. Díky velké poptávce je nově služba poskytována seniorům a zdravotně postiženým nonstop.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT