VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: SOKOLOV

Po muži se slehla zem, soused ho pohřešuje už od loňska

Sokolov – Policie pátrá po jednašedesátiletém Milanu Peňázovi ze Sokolova. Muže pohřešuje jeho soused již od října loňského roku, kdy ho naposledy viděl v místě jeho trvalého bydliště.

Muž tankoval u čerpacích stanic a ujížděl bez zaplacení

Sokolovsko – Tankoval u čerpacích stanic na Sokolovsku a ujížděl bez placení. To je případ šestadvacetiletého muže z Lokte na Sokolovsku. Na svědomí toho má přitom mnohem více. Za krádeže byl už odsouzen v Německu. Navíc řídil přes zákaz řízení.

Březová žila harmonikami

Březová - Milovníci harmonik a heligonek si opět po roce přišli na své v Březové. Lákavá kulturní akce opět předčila očekávání a na 12. ročník Setkání harmonikářů se dostavil velký počet zájemců o tento žánr hudby.

Kauza ROP: Členství v ČSSD přerušili. Nyní jsou zpět

Karlovarský kraj - Nejde o Hlavu XXII, ale o článek 6 ve stanovách ČSSD. Petr Navrátil a Jakub Pánik si kvůli obvinění z rozkrádání evropských dotací v ROP Severozápad přerušili členství v ČSSD, nyní jsou ale opět platnými členy strany.

„Část trati v lázeňském centru je velmi atraktivní,“ dobře ví Miloslav Zítka

Karlovarský kraj – Rozběháme Karlovy Vary. Unikátní projekt Rozběháme Česko slaví v městě minerálních pramenů stejně jako běh velký boom. Zasloužil se o to především ostřílený trenér Miloslav Zítka, který udržuje tento projekt při běžeckém životě. Parádně. Skupina se totiž pod jeho rukama rozrůstá každým dnem. A není divu. V rámci tohoto projektu se totiž připravují amatérští běžci z řad veřejnosti na událost roku v Karlových Varech, a to Half Marathon Karlovy Vary 2017. Nejen o tom jsme si s trenérem Miloslavem Zítkou povídali.

S hledáním pěstounů pomohla v kraji také speciální kampaň

Karlovarský kraj - Nové dlouhodobé pěstouny pro děti, které nemají potřebné rodinné zázemí nebo jsou v ústavní péči, se i v loňském roce snažil získat Karlovarský kraj. Kampaň na vyhledávání těchto zájemců v regionu s názvem Staňte se pěstounem měla během roku celou řadu podob. Díky ní se povedlo najít pěstouny pro celkem 27 dětí.

Začíná boj s psími exkrementy i pejskaři, co neuklízí

Sokolov - Zatímco sníh ve městě mizí, psí lejna se objevují. To není jen případ Sokolova, kde se lidé rozhořčeně obracejí na radnici a žádají nápravu.

Přežije burza dravou elektronickou evidenci tržeb?

Karlovarský kraj - Pokud oblíbená karlovarská burza přežije zavedení dravé elektronické evidence tržeb, pak to bude disciplínou a zodpovědností zdejších prodejců. Což je téměř utopie. Pokud si totiž právě tito podnikatelé na Finančním úřadu pro Karlovarský kraj (FÚ KK) nevyzvednou autentizační údaje, čímž se jedině mohou k EET přihlásit, pak hrozí tomuto navštěvovanému karlovarskému blešáku zánik.

Když se snoubí pradávná minulost s nejvyspělejší současností

Karlovarský kraj – Na unikátní koncert s názvem Společná věc jste zváni 8. března do Lidového domu v Karlových Varech. Autorem multimediálního projektu je Tomáš Pfeiffer.

Za nejkrásnější zemi světa považuje prezident Česko

Karlovarský kraj - Se zhruba čtyřmi stovkami studentů se setkal Miloš Zeman v Mariánských Lázních.

Stačí minuta a život se vám změní od základů

Sokolov - „Celý večer jsem se bavil a pil alkohol, nad ránem byl navíc i hodně unavený. Přesto jsem sedl do auta a se mnou další čtyři lidi. Tohle nikdy nedělejte, radši zavolejte rodičům nebo taxíka. Stačila vteřina a život se mi změnil od základů," vyprávěl studentům dnes 37letý Petr Dlouhý. Nehoda, která se stala, ho upoutala na invalidní vozík a on chce svým příběhem zejména mladé lidi varovat před podobným nezodpovědným chováním.

Peníze za aparaturu muž ´prošustroval´ z cizího účtu

Sokolov - Ze zpronevěry čtyřiašedesáti tisíc korun se bude před soudem zpovídat třicetiletý muž ze Sokolova.

Osobnosti města Sokolov jsou vybrané a utajované

Sokolov - Přesně 31 nominací se letos sešlo při anketě Osobnost města Sokolova. Svůj tip mohl poslat každý. Nominovaný člověk by se měl nějakým způsobem zasloužit o pozitivní zviditelnění města či o jeho výbornou reprezentaci. Šanci tak má opravdu každý.

Nová výstava zavede do Tibetu

Loket - Jazyk, písmo a tradiční kniha v Tibetu je název nové výstavy, která se připravuje v loketské knihovně.

Stále lze lyžovat, na sjezdovkách je sněhu dostatek

Karlovarský kraj - V největších skiareálech v Karlovarském kraji lze nadále lyžovat, pokud ovšem právě nefouká silný nárazový vítr. Kvůli němu byl včera výrazně omezen provoz na Plešivci, lanovka stála i na Neklidu a mimo provoz byla také lanová dráha Prima Express na Klínovci.

Důchodkyně prodávala pervitin, přidal se i její manžel, hrozí jim pět let

Sokolov – Kriminalisté zadrželi manželský pár, který na Sokolovsku prodával pervitin. V poutech skončila čtyřiašedesátiletá žena a její o osm let mladší manžel.

Georadar ukázal, proč se silnice na sídlišti propadá

Sokolov - Zhruba dvacetimilionovou rekonstrukci Spartakiádní ulice v Sokolově zkomplikují takzvané kaverny. Jde o dutiny vytvořené vypadnutím nebo vyplavením horniny nebo zeminy. Snímky dutin ukázal georadar, který si město objednalo po neblahých zkušenostech při opravách sousední ulice Vítězná, kde kaverny dělníky překvapily.

Řidič náklaďák doslova sešrotoval, škoda je 900 tisíc

Habartov – Na odpis je nákladní auto, se kterým v úterý odpoledne havaroval pětadvacetiletý řidič na silnici z Habartova na Anenskou Ves. Ten podle policie pravděpodobně nepřizpůsobil rychlost jízdy mokré silnici.

Za hlavou státu dorazil i Cirkus Zeman

Sokolov – Na Starém náměstí v Sokolově čekali ve čtvrtek odpoledne na prezidenta Miloše Zemana jeho příznivci i odpůrci. Ty druhé nazval prezident idioty. A to především proto, že na jejich transparentu měl být podle prezidentových informací nápis Cirkus Zeman a jeho kompars.

Pozor na tenký led na vodních plochách, varovali hasiči

Sokolovsko – Aktuální počasí je velmi rizikové, co se týká pohybu na vodních hladinách. Tající led je už velmi křehký a nestabilní, jakýkoliv pohyb po něm je velmi nebezpečný.

Stop kamionům při těžbě lithia. Shodla se města i kraj

Karlovarský kraj - Jednoznačné ne kamionové dopravě v případě těžby lithia na odkališti v Kounici v Horním Slavkově řekli i loketští radní. Jedna z možných variant dopravy totiž počítá i s trasou přes Loket na nejbližší nákladové nádraží. Znamenalo by to denně zhruba osmdesát nákladních aut s touto surovinou. Tématem se na svém jednání zabývali i krajští zastupitelé.

Do Březové míří harmonikáři a heligonkáři

Březová u Sokolova - Setkání harmonikářů v Březové na Sokolovsku má zvuk. Svědčí o tom zájem návštěvníků, kteří každý rok dlouho dopředu shání vstupenky na toto ojedinělé vystoupení. V březovském multifunkčním centru v sobotu předvedou své umění harmonikáři všech generací.

Do MHD nově s anonymní přenosnou kartou

Sokolovsko - Zatímco placení hotovostí v autobusech městské hromadné dopravy na Sokolovsku a Chebsku je stále dražší, tak placení čipovou kartou lidem velice zjednoduší cestování. Provozovatel Autobusy Karlovy Vary totiž přišel s novinkou. Čipová karta bude od pondělí 13. března anonymní a cestovat s ní může kdokoliv. 

Na faře sebral klíče od auta, to skončilo zabořené v poli

Sokolov – S kradeným autem se do sousedního Německa vydal osmatřicetiletý muž ze Sokolova. To tam policisté našli doslova zabořené v poli.

Městská policie Sokolov má výjimku při pořizování nové výstroje

Sokolov - Zakázky na ušití výstrojních součástek sokolovských strážníků dostanou výjimku. Město je bude bez výběrových řízení odebírat od stejných firem, které zvítězily v letech minulých. Sokolov tak chce zabránit tomu, aby měl například nově nastupující strážník jiný odstín uniformy než jeho kolega.

Pes na útěku skočil do ledového jezera, teď bojuje o život

Sokolov – Psa na jezeře Medard v Sokolově zachraňovali v neděli hasiči. Ti ho vysvobodili s pomocí člunu. Obdobný zásah přitom hasiči absolvovali na jezeře už v pátek. Psa odchytávala v neděli odchytová služba v Bukovanech.

Vymyslel podvod se zbožím za stovky tisíc, s falešným podpisem ale narazil

Sokolov – Z podvodu za 760 tisíc korun se bude před soudem zpovídat devětatřicetiletý muž ze Sokolova.

Sokolov chce dostat zeleň na obě velká náměstí

Sokolov – Kdysi budovatelské nadšení při stavbě náměstí Budovatelů, dnes pouze obrovská plocha zející prázdnotou, s minimem zeleně. Oživit ruch na Starém náměstí v Sokolově a přilákat zákazníky je několikaleté přání tamních obchodníků.

Pervitin prodal nejméně 300krát, dealerovi hrozí až pět let vězení

Sokolov, Ostrov – Pět let vězení za distribuci drog hrozí dvaadvacetiletému muži ze Sokolovska. Drogy měl podle kriminalistů prodávat v Ostrově na Karlovarsku.

Vést firmu není žádná sranda, je to velká zodpovědnost

Sokolov - V našem katalogu si můžete vybrat líčení pro různé příležitosti, nabízíme vám vlasovou kosmetiku, péči o pleť. V naší bance si můžete založit účet, pro letošek máme i zajímavou novinku. Pokud nemáte řidičské oprávnění, naše autoškola se postará. Podobné nabídky zaznívaly v Hornickém domě ze všech stran. Vládl tu čilý ruch, tak jak je na veletrzích zvykem. A možná mnozí i na chvíli zapomněli, že je to všechno jen jako, protože šlo o veletrh studentských fiktivních firem.

Drogy vám seberou úplně vše, říká Jarka

Sokolov - „Spadnete do toho jak kámen do studny. Chytnete se špatné party a jste v tom," říká Kamila. „Rozvod, ztráta zaměstnání, kamarádka brala, a tak v tom jedu taky," odpovídá Milan. „Dvanáct let jsem brala nitrožilně pervitin. Mezitím jsem ho i vařila. Nyní mám dvě krásné, zdravé holčičky, z nichž jedna má na svém prvním vysvědčení samé jedničky," vypráví studentům a rodičům Jarka. Zatímco první dva berou drogy i nadále a nedaří se jim z toho dostat, třiatřicetiletá Jarka je již 5 let takzvaně čistá. Svůj příběh plný drog, násilí, lží, smrti, výpadků paměti, detoxikací a léčení, ale také znovusepostavení na vlastní nohy vyprávěla studentům a rodičům na sezení, které uspořádala Městská policie v Sokolově spolu se společností Kotec. 

Lidé jsou spokojení, ušetří za teplo

Horní Slavkov - Obyvatelé Horního Slavkova ušetří. Nový dodavatel tepla pro domácnosti bude představovat zhruba o pětinu nižší zatížení jejich rodinného rozpočtu.

Opilý řidič se s autem převrátil přes střechu, nadýchal 2 promile

Královské Poříčí – Tři sta tisíc korun. Taková je výše škody po dopravní nehodě, kterou u Královského Poříčí způsobil opilý řidič.

Na mokré silnici dostal řidič smyk, narazil do projíždějícího kamionu

Kynšperk nad Ohří – Kamion s osobním autem se srazil na silnici v ulici Pochlovická v Kynšperku nad Ohří.

Koupě železničního depa se pozastavila

Sokolov - Prodej bývalého železničního depa v Sokolově se pozdržel. České dráhy si totiž nechaly udělat vlastní posudek. Nezdála se jim totiž cena, za kterou byl Sokolov ochoten budovu koupit. Na místě se scházejí narkomani a bezdomovci a jeden z nich zde v nedávné době málem uhořel. Při jeho záchraně šlo o život i zasahujícímu lékaři. Tuto část města před nádražím vidí cestující vlakem, kteří přijíždějí do Sokolova od Karlových Varů, což není pro město dobrá vizitka. Proto se snaží zdevastovaný majetek Českých drah odkoupit, což dokazují i nedávné investice.

Být ochotníkem je někdy pořádná „fuška“

Sokolov - Řemeslníci, učitelé, bankéři, studenti, důchodci, zdravotní sestra. Na první pohled nemohou mít tito lidé nic společného. A přece. Všem učarovala prkna, co znamenají svět. Všichni jsou amatérští herci, ochotníci, které můžete vidět na jevišti sokolovského Divadla bez zákulisí.

Centrum sociálních služeb funguje nově nonstop

Sokolov - Ošetřovatelské úkony, pomoc při koupání nebo příprava stravy. O to a také o mnoho dalších úkonů mohli senioři v Sokolově žádat Centrum sociálních služeb pouze v pracovní dny, vždy od 7 do 15.30 hodin. Díky velké poptávce je nově služba poskytována seniorům a zdravotně postiženým nonstop.

Centrální hřiště na Vítězné postaví město i bez dotace

Sokolov - Lidé ze druhého největšího sídliště v Sokolově netrpělivě vyhlížejí dělníky, kteří mají stavět nové centrální dětské hřiště za zhruba 5 milionů korun. Zatím se nic neděje, a přitom má být hotovo koncem května. Vedení města je uklidňuje, že jde vše podle plánu a slíbenou částku má připravenou v rozpočtu. Během výstavby však zkusí jednu z dotací. I když nevyjde, výstavbu to prý neohrozí.

Přemnožení divočáci jsou hrozbou i na železnici, vlak srazil celé stádo

Královské Poříčí – Přemnožení divočáci dělají problémy už i železničářům. Celá stáda prasat totiž migrují přes železnici v Královském Poříčí.

Dům čeká lepší budoucnost. Město ho koupilo a opraví

Horní Slavkov - Domům v městské památkové zóně se možná blýská na lepší časy. Město udělalo první krok, odkoupilo dům č. 6 a hodlá se pustit do jeho záchrany.

Mladiství vesele popíjeli, policie našla i drogy

Sokolovsko – V barech na Sokolovsku popíjí mladiství. Ukázala to víkendová policejní akce s názvem Alkohol. Hned šest podnapilých mladistvých popíjelo v jednom z barů v Kraslicích, další dívka byla opilá v baru v Chodově. Policistům se podařilo také zajistit množství drog.

Povolání: Služební pes, důležitý pomocník policistů

Karlovarský kraj - Vloupání do restaurace v Nejdku v lednu letošního roku, pachatel se schoval, ale měl smůlu. Na jeho stopu byl nasazen služební pes. Vloupání do domu v Hroznětíně. Pes šel pět kilometrů po stopě a pachatele zadržel. Jejich práce je těžká, často nebezpečná, ale velmi záslužná. Služební psi pomáhají policistům hledat ztracené lidi, předměty, výbušniny, vystřelené nábojnice nebo třeba drogy.

Sokolov přidal na platy řidičů 456 tisíc korun

Sokolov - Firma Autobusy Karlovy Vary, provozující sokolovskou městskou hromadnou dopravu, žádala od města 900 tisíc korun na navýšení mezd řidičů. Zastupitelé na svém čtvrtečním zasedání schválili uvolnit částku poloviční.

AKTUALIZOVÁNO

Zledovatělá silnice zabíjela, řidič nepřežil náraz do stromu

Dolní Nivy - Tragická dopravní nehoda se smrtelným zraněním se stala v nedělních ranních hodinách na silnici 210 u obce Dolní Nivy.

Nechal si nalezený telefon, muži hrozí až roční pobyt ve vězení

Kynšperk nad Ohří - Za zatajení věci až rok vězení. To hrozí sedmatřicetiletému muži, který nalezl mobilní telefon a ponechal si ho.

Čistírna odpadních vod spolkne další miliony

Sokolov - Čistírnu odpadních vod v Sokolově čekají další investice. Letos se bude měnit usazovací nádrž na takzvané hrubé čištění. Jde o investici za 7 milionů korun a při projektu, který by měl stát zhruba půl milionu korun, musejí odborníci myslet na provázanost s budoucími investicemi.

Aplikace Mobilní rozhlas si nachází své příznivce

Horní Slavkov - Komunikace mezi lidmi a radnicí prostřednictvím aplikace Mobilní rozhlas se začíná, lidově řečeno, rozjíždět.

Masopust opět bude ve znamení opulentní oslavy jídla

Královské Poříčí – Masopustním veselím ožije v sobotu 25. února Královské Poříčí na Sokolovsku. Obcí projde karnevalový průvod masek, jejichž cílem bude statek Bernard, kde návštěvníky bude tradičně čekat pravá venkovská veselice spojená se zabijačkovými hody, lidovou tancovačkou a zábavou nemající široko daleko obdoby.

Syn patnáct let týral otce, bil ho, kradl mu peníze a vyhrožoval nožem

Sokolov – Dlouhých patnáct let týral svého otce pětačtyřicetiletý muž ze Sokolovska. Podle mluvčí sokolovské policie Kateřiny Krejčí mu vyhrožoval smrtí, fyzicky ho napadl a kradl mu peníze. Jeho agresivita se přitom stupňovala při konzumaci alkoholu.

Studenti vedou firmy a podnikají. Zatím pouze cvičně

Sokolov - Studentské fiktivní firmy z České republiky i ze Slovenska se představí veřejnosti na 9. regionálním veletrhu v Městském domě kultury Sokolov. Kromě prezentací studijních a učebních oborů je připraven i bohatý doprovodný program, do nějž se návštěvníci budou moct aktivně zapojit.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT