VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: SOKOLOV

Být ochotníkem je někdy pořádná „fuška“

Sokolov - Řemeslníci, učitelé, bankéři, studenti, důchodci, zdravotní sestra. Na první pohled nemohou mít tito lidé nic společného. A přece. Všem učarovala prkna, co znamenají svět. Všichni jsou amatérští herci, ochotníci, které můžete vidět na jevišti sokolovského Divadla bez zákulisí.

Centrum sociálních služeb funguje nově nonstop

Sokolov - Ošetřovatelské úkony, pomoc při koupání nebo příprava stravy. O to a také o mnoho dalších úkonů mohli senioři v Sokolově žádat Centrum sociálních služeb pouze v pracovní dny, vždy od 7 do 15.30 hodin. Díky velké poptávce je nově služba poskytována seniorům a zdravotně postiženým nonstop.

Centrální hřiště na Vítězné postaví město i bez dotace

Sokolov - Lidé ze druhého největšího sídliště v Sokolově netrpělivě vyhlížejí dělníky, kteří mají stavět nové centrální dětské hřiště za zhruba 5 milionů korun. Zatím se nic neděje, a přitom má být hotovo koncem května. Vedení města je uklidňuje, že jde vše podle plánu a slíbenou částku má připravenou v rozpočtu. Během výstavby však zkusí jednu z dotací. I když nevyjde, výstavbu to prý neohrozí.

Přemnožení divočáci jsou hrozbou i na železnici, vlak srazil celé stádo

Královské Poříčí – Přemnožení divočáci dělají problémy už i železničářům. Celá stáda prasat totiž migrují přes železnici v Královském Poříčí.

Dům čeká lepší budoucnost. Město ho koupilo a opraví

Horní Slavkov - Domům v městské památkové zóně se možná blýská na lepší časy. Město udělalo první krok, odkoupilo dům č. 6 a hodlá se pustit do jeho záchrany.

Mladiství vesele popíjeli, policie našla i drogy

Sokolovsko – V barech na Sokolovsku popíjí mladiství. Ukázala to víkendová policejní akce s názvem Alkohol. Hned šest podnapilých mladistvých popíjelo v jednom z barů v Kraslicích, další dívka byla opilá v baru v Chodově. Policistům se podařilo také zajistit množství drog.

Povolání: Služební pes, důležitý pomocník policistů

Karlovarský kraj - Vloupání do restaurace v Nejdku v lednu letošního roku, pachatel se schoval, ale měl smůlu. Na jeho stopu byl nasazen služební pes. Vloupání do domu v Hroznětíně. Pes šel pět kilometrů po stopě a pachatele zadržel. Jejich práce je těžká, často nebezpečná, ale velmi záslužná. Služební psi pomáhají policistům hledat ztracené lidi, předměty, výbušniny, vystřelené nábojnice nebo třeba drogy.

Sokolov přidal na platy řidičů 456 tisíc korun

Sokolov - Firma Autobusy Karlovy Vary, provozující sokolovskou městskou hromadnou dopravu, žádala od města 900 tisíc korun na navýšení mezd řidičů. Zastupitelé na svém čtvrtečním zasedání schválili uvolnit částku poloviční.

AKTUALIZOVÁNO

Zledovatělá silnice zabíjela, řidič nepřežil náraz do stromu

Dolní Nivy - Tragická dopravní nehoda se smrtelným zraněním se stala v nedělních ranních hodinách na silnici 210 u obce Dolní Nivy.

Nechal si nalezený telefon, muži hrozí až roční pobyt ve vězení

Kynšperk nad Ohří - Za zatajení věci až rok vězení. To hrozí sedmatřicetiletému muži, který nalezl mobilní telefon a ponechal si ho.

Čistírna odpadních vod spolkne další miliony

Sokolov - Čistírnu odpadních vod v Sokolově čekají další investice. Letos se bude měnit usazovací nádrž na takzvané hrubé čištění. Jde o investici za 7 milionů korun a při projektu, který by měl stát zhruba půl milionu korun, musejí odborníci myslet na provázanost s budoucími investicemi.

Aplikace Mobilní rozhlas si nachází své příznivce

Horní Slavkov - Komunikace mezi lidmi a radnicí prostřednictvím aplikace Mobilní rozhlas se začíná, lidově řečeno, rozjíždět.

Masopust opět bude ve znamení opulentní oslavy jídla

Královské Poříčí – Masopustním veselím ožije v sobotu 25. února Královské Poříčí na Sokolovsku. Obcí projde karnevalový průvod masek, jejichž cílem bude statek Bernard, kde návštěvníky bude tradičně čekat pravá venkovská veselice spojená se zabijačkovými hody, lidovou tancovačkou a zábavou nemající široko daleko obdoby.

Syn patnáct let týral otce, bil ho, kradl mu peníze a vyhrožoval nožem

Sokolov – Dlouhých patnáct let týral svého otce pětačtyřicetiletý muž ze Sokolovska. Podle mluvčí sokolovské policie Kateřiny Krejčí mu vyhrožoval smrtí, fyzicky ho napadl a kradl mu peníze. Jeho agresivita se přitom stupňovala při konzumaci alkoholu.

Studenti vedou firmy a podnikají. Zatím pouze cvičně

Sokolov - Studentské fiktivní firmy z České republiky i ze Slovenska se představí veřejnosti na 9. regionálním veletrhu v Městském domě kultury Sokolov. Kromě prezentací studijních a učebních oborů je připraven i bohatý doprovodný program, do nějž se návštěvníci budou moct aktivně zapojit.

Podvodní prodejci energie se vrhli na bezbranné seniory

Sokolov - Na sokolovskou radnici se začínají obracet senioři a ptají se, zda město ve spolupráci se soukromými firmami nabízí levnější elektřinu. Tato informace je jim totiž sdělována po telefonu s tím, že si prodejci s důvěřivými seniory poté sjednají schůzku a vše sepíší. Někteří ze starších lidí dokonce smlouvu podepsali a teprve pak zjišťují, jak to doopravdy je. Radnice se od podobných praktik a falešných informací důrazně distancuje a zároveň dává seniorům několik rad a nabídku bezplatné právní pomoci.

Opilci usedli za volant, jedenz nich nadýchal přes dvě promile

Sokolovsko – Dva opilce přistihli policisté za volantem. Prvního z nich zastavila hlídka v Horním Slavkově ve škodovce. Pětadvacetiletý řidič nadýchal 1,24 promile.

Na mostě lásky přibyly na Valentýna další zámečky

Sokolov - Zpečetit svoji lásku. Kdy jindy než na Valentýna a kde jinde než na mostě lásky zavěšením zámečku, od něhož klíč hodíte do řeky. To byl cíl mnoha dvojic, které včera zamířily na sokolovský most lásky, jediný svého druhu v kraji.

Sokolov posílá do škol dvacet milionů korun

Sokolov – Požadavky ředitelů základních a mateřských škol na opravy a investice byly v minulých letech kvůli velkým dotačním projektům odsunuty na vedlejší kolej. Již v loňském roce se jim tak město snažilo splatit pomyslný dluh a poslalo školským zařízením ve městě téměř 24 milionů korun.

Hladoví divočáci ničí, na co přijdou, přibývá i střetů s migrující zvěří

Karlovarský kraj – Škody v řádech desítek, možná i stovek tisíc korun má v Karlovarském kraji na svědomí migrující zvěř. Dlouhá zima nutí například divočáky chodit za potravou blíže a blíže k obydleným oblastem. Výsledek? Poničené zahrady, převrácené popelnice a zanechaná spoušť. Navíc přibývá i střetů s lesní zvěří.

Hledáme superhrdiny, hlásá netradiční kampaň největší střední školy v kraji

Sokolov – Hledáme superhrdiny budoucnosti! Přesně to hlásá netradiční kampaň Integrované střední školy technické a ekonomické v Sokolově, která má do lavic moderní školy nalákat nové žáky. Plakáty se superhrdiny s logy jednotlivých oborů na hrudi doslova zaplavily nejen samotnou školu, superhrdinové se objevují třeba i na autobusech. „ISŠTE Sokolov hledá superhrdiny budoucnosti, přeloženo do češtiny – hledáme žáky, kteří se chtějí něco naučit a budou v budoucnu hrdiny své profese," říká ke kampani ředitel největší střední školy v Karlovarském kraji PAVEL JANUS.

Hořící saze museli hasiči z komína shazovat

Habartov – Požár sazí v komíně zaměstnal v neděli v Habartově dvě jednotky hasičů. Hořet začalo v jednom z tamních rodinných domů v odpoledních hodinách. Vzplála vrstva usazených sazí, které museli hasiči za pomoci kominického náčiní z komína srážet.

Most lásky čeká na zamilované páry

Sokolov - Zamilované páry, ale i ti, kteří chtějí například jen oživit slib manželský. Na ty všechny čeká dnes na mostě lásky v Sokolově bohatý doprovodný program, u kterého nebude letos chybět ani několik novinek právě pro zamilované.

Ženu vyděsil požární hlásič, plyn unikal z průtokového ohřívače

Březová – „Doma mi zvoní hlásič a nevím, co přesně mám dělat." Tak touhle větou začal v pátek v půl sedmé ráno hovor na tísňovou linku 112. I v telefonu bylo slyšet hlasité pískání požárního hlásiče. Operátor tísňové linky rychle od volající zjistil adresu a také doporučil, aby otevřela okna a opustila byt až do příjezdu hasičů.

Kvůli dětem vyhrožoval expartner ženě nožem, nebylo to poprvé

Sokolov - „Děti ti přivedu do práce a přijdu i s nožem!" S takovou výhružkou vyrukoval na bývalou ženu šestatřicetiletý muž. Ta ze strachu o svůj život přivolala policii. Expartner byl už totiž v minulosti za nebezpečné vyhrožování odsouzen.

V Tříkrálové kavárničce si dáte kávu a podpoříte tím charitu

Sokolov - Posedíte v příjemném, útulném prostředí, dáte si kávu nebo třeba čaj a podpoříte tím projekty farní charity. Tuhle možnost nabízí nově otevřená Tříkrálová kavárnička v Sokolově.

Muž podnikal bez potřebného živnostenského oprávnění

Sokolov - V případě prokázání viny hrozí podezřelému 48letému muži trest odnětí svobody až na dva roky

Nejvíce hostů přibylo loni v Karlovarském kraji!

Karlovarský kraj - Co do počtu příjezdů i ubytování turistů se vloni v Česku nejvíce dařilo Karlovarskému kraji. Služeb hotelů, penzionů nebo kempů využilo 963 294 hostů. V porovnání s předchozím rokem to byl nárůst o 13,2 procenta. Takovým se nemohl pochlubit žádný z ostatních krajů.

Nové centrum pomůže při mimořádných událostech

Karlovarský kraj - Na mimořádné události připraví obyvatele unikátní systém. Karlovarský kraj totiž zafinancuje zřízení online Informačního centra integrovaného záchranného systému.

Cyklostezka zavede sportovce do Německa

Karlovarský kraj - Dvoukilometrový úsek cyklostezky do Waldsassenu chce ještě letos dokončit město Cheb. Jde o stezku, která vede po bývalé slapanské železniční trati.

Na extraligu do skyboxu. A s politiky

Karlovarský kraj - Chcete vidět extraligový hokej? A ještě přitom probrat s politiky věci, které vás tíží? Tak teď k tomu máte opravdu jedinečnou šanci.

Žena chtěla prodat nalezený mobil. Hrozí jí rok vězení

Sokolov - Policisté z obvodního oddělení Sokolov sdělili 28leté ženě z Karlových Varů podezření ze spáchání přečinu zatajení věci.

Historické plány a mapy vrátí lidi načas do minulosti

Kynšperk nad Ohří - Jak vypadal Kynšperk a jeho okolí v minulosti? Plány, mapy, staré pohlednice a fotografie, historická dokumentace, výkresy, katastrální mapy, to vše je k vidění ve výstavní síni Panského domu. Oko zájemce o místní historii si tu opravdu přijde na své.

První várku kradených radiátorů odvezl muž v kolečku

Sokolov - Při druhé várce byl přistižen. Na útěku stopoval

Na dveře vyrukoval zloděj s hasičákem

Sokolov – Hasičským přístrojem rozbil dveře čtyřiadvacetiletý zloděj, který se chtěl vloupat do bytu v Sokolově. Do bytu se mu sice nakonec dostat nepodařilo, stačil ale napáchat škodu za osm tisíc korun.

Bary a restaurace dostanou nové tísňové mobily

Sokolov - Projekt Bezpečný podnik není všemocný, ale je vidět, že do takto označených restaurací a barů v Sokolově se chodí bavit většinou slušní lidé. Provozovny mají kamerový systém a úzce spolupracují s městskou policií. 

Děti se na táboře ocitly v době ledové

Sokolov - Zabavit děti o jarních prázdninách. Někdy těžký úkol. Ne ovšem pro Dům dětí a mládeže Sokolov. Na jejich jarní příměstský tábor se přihlásily čtyři desítky dětí a ty jsou maximálně spokojené. Dokonce tak, že se jim často večer ani nechce domů.

Po krádeži napadl zloděj ostrahu obchodu, hrozí mu osm let vězení

Sokolov – Ostrahu obchodního domu v Sokolově napadl jednatřicetiletý zloděj. Ten v něm sebral 13 čokolád. Když ho ostraha zadržela a vyzvala, aby ji následoval, zahodil batoh a začal se s ostrahou přetahovat.

Na pracovníka ostrahy si zloděj alkoholu v Sokolově nepřišel

Sokolov – Krádež alkoholu nevyšla v obchodním domě v Sokolově třicetiletému zloději. Krást se tam vydal v pondělí. Z regálů sebral několik lahví, které si schoval za pás, a poté prošel přes pokladny bez zaplacení. Za nimi byl však zadržen pracovníkem ostrahy.

Krádež dřeva zloději nevyšla, když ho nakládal, přistihla ho policie

Sokolov – Až tři roky vězení hrozí dvaatřicetiletému muži, který se v Březové u Sokolova pokusil ukrást dřevo. Jeho plány mu však překazila projíždějící hlídka policie.

Spoluautory knihy mohou být i místní obyvatelé

Nové Sedlo - Kulaté narozeniny oslaví letos město, uplyne již 620 let od první zmínky o obci Nové Sedlo. Každé výročí si zaslouží pořádnou oslavu, ta se chystá, a taky kupu dárků. A jeden z nich si připravuje radnice sama. Vedení by rádo vydalo v pořadí již třetí knížku o Novém Sedle a obyvatelé města se mohou stát jejími spoluautory.

Začíná období masek a bohatého jídla

Karlovarský kraj – Nezaměnitelná atmosféra masopustních rejů zavládne právě v těchto dnech také ve městech a obcích kraje. Měsíc únor je stále více plný barevných masek, bohatého pohoštění i zpěvu. Jaké budou ty největší oslavy období hojnosti mezi dvěma postními dobami? Například tuto sobotu si můžete zajet do Žlutic. V dalších termínech ale nebudou zaostávat ani třeba Hroznětín, Královské Poříčí, Cheb, Ostrov, Mariánské Lázně a samo sebou ani Karlovy Vary.

Senioři studují astronomii, literaturu či dějiny hudby

Sokolov - Nebývalý zájem projevili studenti o letní semestr Západočeské univerzity Plzeň, který právě začal. Studují na sokolovské integrované škole, je jich úctyhodných 155 a jsou dříve narození. Jde totiž o Univerzitu třetího věku (U3V).

Oprava propadající se vozovky prověří nervy řidičů

Sokolov - Řidiče na druhém největším sokolovském sídlišti Vítězná čeká velká prověrka jejich nervů. Letos se totiž uzavře a opraví tamní páteřní komunikace, která se na některých místech dokonce propadá. Již teď však na ní parkuje hodně tamních řidičů a přijet odpoledne či k večeru rovná se jistotě nezaparkovat. Není totiž kde.

Ztracená socha Ecce homo je na světě, stát ale bude jinde

Chlum Svaté Maří - Téměř půl století byla socha Ecce homo považována za nezvěstnou. V květnu roku 2015 ji křižovníci při inventuře našli a vrátili obci. Ta se rozhodla ji zrestaurovat a znovu umístit. Vyskytl se však jeden problém. Na místě, kde původně stála, se mezitím usadila socha jiná.

Vynucoval si pozornost mladé ženy, hrozí mu až rok vězení

Sokolov – Z nebezpečného pronásledování se bude před soudem zpovídat šestadvacetiletý muž, který si vynucoval pozornost o čtyři roky mladší ženy. Podle mluvčí sokolovské policie Kateřiny Krejčí ji mimo jiné zahrnoval desítkami zpráv.

Rekonstrukce oblíbené hospůdky neutichá ani přes zimu

Březová - Rekonstrukce hospůdky v Kamenici vypadá velmi nadějně. Oblíbená letní i zimní oáza turistů po léta chátrala a ti volali po jejím znovuotevření. Loni ji od soukromého majitele koupilo město Březová a vrhlo se na opravy. Pokud vše půjde podle plánu, mohla by restaurace uprostřed lesů sloužit lidem ještě letos v létě.

Stavbu parkovišť na sídlišti komplikuje husté zasíťování

Sokolov - Až stovka míst by mohla vyrůst na největším sokolovském sídlišti Michal. Město má rozpracováno několik studií po celém městě a některá z nich chce mít hotová ještě letos. Nebudou to však velká záchytná parkoviště, ale spíše menší plochy. Při realizaci však naráží město na první problémy.

Studenti grafického designu představili své maturitní práce

Loket - Kniha v maturitní práci žáků Střední uměleckoprůmyslové školy (SUPŠ) Karlovy Vary je název výstavy, kterou hostila Městská knihovna Loket. S kurátorem výstavy, pedagogem Střední uměleckoprůmyslové školy Karlovy Vary Ivanem Pelcem vedl rozhovor Vladimír Kalný.

Tuny jídla pomohly potřebným

Karlovarský kraj – Zásoby jídla i drogerie putovaly z potravinové banky charitativním a neziskovým organizacím po kraji. Sedmnáctitunová pomoc se letos dostala ke klientům azylových zařízení, nízkoprahových center, nocleháren nebo domů klidného stáří.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT