Kdy je pro dítě ideální začít s golfem?
Naše zkušenost je taková, že s tréninkovým procesem se dá plnohodnotně začít, když děti začnou chodit do školy.

V takovém případě už jsou připraveny udržet pozornost a věnovat se tomu, co trenér sděluje, takže v naší akademii začínají děti cca od šesti let.

Jaké jsou jeho první krůčky, seznamování s hrou?
Máme pro děti k zapůjčení základní dětské hole, takže pro první krůčky a vyzkoušení golfu si nemusí děti, respektive jejich rodiče, hned pořizovat vybavení.

Jak dostat na golfová hřiště nováčky?

Děti si v rámci prvních tréninků vyzkouší základy toho, co všechno golf obnáší, ať již to jsou odpaly, puttování nebo krátká hra – přihrávky na jamkoviště.

Nabízíte kurzy pro začátečníky i pokročilé. Z čeho se skládá trénink?
V našich dětských tréninkových skupinách jde primárně o kroužek golfu, kde děti trénují všechny potřebné základní údery. Pokud je nepříznivé počasí, samozřejmě probíráme i golfová pravidla, aby děti věděly, jak se na hřišti chovat a podobně.

Pokud se některé z dětí chce následně věnovat golfu i na soutěžní úrovni, tak jsme schopni poskytnout i individuální tréninky, kde je možné jít poté více do detailu a zaměřovat se mnohem přesněji na jednotlivé aspekty hry.

Jak se ho trenér snaží dětem připravit, aby je bavil?
Samozřejmě je nutné připravovat tréninky zábavnou a barvitou formou, aby nebyly jednotvárné. Osvědčují se nám například různé kruhové tréninky s různými stanovišti.

Golf láká na Barboru malé i velké:

| Video: Youtube

Chybět nesmí ani soutěže na závěr tréninku.

Liší se tréninky malých a větších dětí?
I v rámci skupinových tréninků máme děti rozděleny do tréninkových skupin podle věku. S menšími dětmi se nacvičují především základní údery, s těmi většími už se můžeme věnovat více různým herním situacím a nácvikům.

V jakých částkách se pohybují členské příspěvky?
Tréninky za celou letní část sezóny, tedy duben až červen a září až říjen, kdy trénujeme každé úterý a tréninková skupina má trénink 90 minut, stojí 4500 Kč pro jedno dítě.

Děti touží po pohybu:

V případě, že se dítě chce věnovat golfu více, co se týče hraní přímo na hřišti apod., tak je pak nutná registrace v klubu a s ní spojené hrací poplatky, které se liší podle věku dítěte.

Lze u vás zapůjčit vybavení?
Pro základní tréninky jsme schopni dětem zapůjčit golfové hole, které máme k dispozici v rozličných délkách pro různé věkové skupiny.

Golfové centrum láká i děti:

Jak může vypadat další klubová podpora, pokud si dítě golf oblíbí?
O podporu golfových tréninků dětí se stará na Golf Resortu Barbora místní Barbora Golf Club, který pro děti poskytuje na tréninky zdarma tréninkové míče, za což mu patří velké poděkování.

Proč přivést dítě na golf?

* sport vychová dítě k samostatnému rozhodování a spoléhání se sám na sebe
* pro všestranný rozvoj je ideální provozovat ještě další sport
* ideální věk je začít při nástupu do školy, tedy v zhruba v 6 letech
* jako vstupní investice většinou stačí poplatek za trénink, vybavení si lze půjčit
* společný trénink děti motivuje