Vybrané články pro vás zdarma

To nejzajímavější z Česka i ze světa každé ráno do Vaší emailové schránky

Děkuji, již jsem odběratelem
ZMĚNIT REGION
Zavřít mapu

Lucie Žippaiová

Redaktorka servisně komunitního centra

Archiv Lucie Žippaiové

K Deníku jsem se před téměř dvaceti lety dostala jako korektorka. Zní to dost morbidně. Jako kantorce mi nestačilo opravovat chyby po žácích, tak jsem si přibrala „melouch“. Kantořina byl od dětství můj sen, ale korektorská práce mě naprosto chytla. A protože už dost dobře nešla skloubit s mým působením ve školství a v redakci Sokolovského deníku se uvolnilo místo redaktorky, rozhodla jsem se po 28 letech učitelování, že je čas zkusit něco nového.

Archiv Lucie Žippaiové

Začala jsem tedy v Sokolovském deníku pracovat jako redaktorka a současně jako korektorka pro Deníky v Karlovarském kraji, nyní i v Plzeňském. Nejvíc mě od začátku bavilo setkávat se se zajímavými lidmi, líčit jejich osudy, přibližovat profese a činnosti, kterým se věnují. A leckdy to byly i velmi významné osobnosti. Moc příjemné bylo třeba setkání se spisovatelem Robertem Fulghumem nebo povídání s režisérem Zdeňkem Troškou. Právě kultura mi byla vždy nejbližší. Proto jsem se nakonec rozhodla přejít od klasické redaktorské práce do nově vznikajícího servisně-komunitního centra a začít se starat o kulturní servis pro Karlovarský kraj a rubriku příspěvků našich čtenářů – Čtenář reportér.

Archiv Lucie Žippaiové

Společník nejvěrnější a nejmilejší číslo dvě je má šestiletá čtyřnohá spolubydlící Terinka. Kam to jde, jezdí se mnou. Pěkně do tašky a sleduje, co se kde šustne, jako správná novinářka. Taky ji paní knihovnice v Lokti překřtila na “zuřivou reportérku”, byť je to milé a přítulné stvoření.

Archiv Lucie Žippaiové

Byť se tím moc neřídím a věnuji se ve svém volném čase ještě dalším korektorským aktivitám, chápu i já, že nejenom prací živ je člověk a je třeba někdy také odpočívat. Kromě pravidelných procházek s Terčou a výletů spolu také občas, když to čas dovolí, vyjedeme na kole. Já šlapu, Terča pozoruje cvrkot, to jí jde fakt dobře.

Archiv Lucie Žippaiové

Jsem Sokolovačka, patriotka. Srdce je ale velké a mojí druhou srdeční záležitostí je krásné městečko Loket a jeho úžasný hrad. Další místo, kde to mám moc ráda a kam se ráda vracím vlastně od dětství, je Šumava, Sušicko, Povydří. Úžasné místo pro relax. A nově jsem teď objevila i krásu Krkonoš.

< Předchozí
1 z 5
Další >

Nejnovější články redaktora:


Napište zprávu redaktorovi:

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VLTAVA LABE MEDIA a.s. („VLM“).

Seznamte se s šéfredaktory Deníků západních Čech:

Prozkoumejte jiný region ČR: