Člověka, který se přestěhuje do jiného města, čekají mnohé problémy. Třeba na Sokolovsku bude mít potíže s nalezením zubaře.Potvrdili nám to v námi oslovených ordinacích. Jednou z nich je například zubní ordinace doktorky Milady Houskové. „Nové pacienty už nepřijímáme. O naše služby je veliký zájem, denně volají dva až tři,“ potvrdila zdravotní sestra lékařky.

Podobná situace je i u stomatologa Josefa Kočandrleho. „Také k nám volají, ale my bohužel další zájemce odmítáme,“ uvedl lékař.
A jaké mají zkušenosti samotní pacienti? „Přistěhovala jsem se do Mariánských Lázní z Teplic,“ řekla čtyřiadvacetiletá Marcela Růžičková. „Byla jsem docela v šoku, když jsem se chtěla registrovat u zubního lékaře.“ U všech, které mladá žena oslovila, slyšela odpověď, že ji ošetří, pokud má akutní problém. Registrace nových pacientů ale nepřijímají.

Česká stomatologická komora proto na svých internetových stránkách zveřejnila seznam lékařů, kteří mají pro nové pacienty otevřené dveře. Podle seznamu jsou tací doktoři na celém Chebsku pouze tři. „Než abych jezdila do Chebu, to se raději podívám třeba do Chodové Plané. Je to třikrát kratší cesta,“ dodala Růžičková. Lidé, kteří na Chebsku žijí delší dobu, se ale pravděpodobně obávat nemusejí. Podle oslovených pacientů platí nepsaný zákon, že lékař přijme i potomka svého klienta.

„Nebyl jsem se svým lékařem spokojený,“ sdělil třiadvacetiletý Josef z Chebu.
„Měl jsem ale štěstí. Otcův lékař mě přijal bez větších problémů.“ Ale dodal, že od svých přátel již slyšel, že je problematické registrovat se u jakéhokoliv lékaře, ke kterému nechodil ani jeden z rodičů.