Sněhový poprašek a teploty pod nulou o víkendu řádně prověřily pozornost řidičů. Někteří v této zkoušce neobstáli a skončili ve svodidlech. Bouralo se na rychlostní silnici R6 na Sokolovsku i v dalších místech na Chebsku. Policisté varují před změnami počasí – stav silnic je podle nich nevyzpytatelný a tudíž nebezpečný.

Poprvé se bouralo v sobotu hned po půlnoci, a to na R6 v místech u Transmotelu směrem ze Sokolova na Karlovy Vary. „Čtyřicetiletý řidič jel s vozidlem Škoda ve směru od Sokolova na Karlovy Vary, kdy pravděpodobně nepřizpůsobil rychlost svého vozidla povětrnostním podmínkám a s vozidlem dostal smyk. Ten se mu nepodařilo vyrovnat, vjel vpravo a přední částí vozidla narazil do kovového svodidla. Dechová zkouška na alkohol byla u řidiče negativní. Škoda byla předběžně odhadnuta na částku kolem 50 000 korun. Policisté řidiči za přestupek uložili blokovou pokutu," informovala policejní mluvčí Kateřina Krejčí. Nehoda se stala na mostě, kde byla v době nehody vozovka částečně pokrytá sněhem a náledím.

K další nehodě došlo ještě tentýž den ve večerních hodinách. „Kolem čtvrt na osm na silnici I/64 ve směru od státní hranice s Německem na Cheb se střetl osobní automobil značky Škoda s nákladním vozidlem. Sedmatřicetiletý řidič vozidla Škoda pravděpodobně nezvládl řízení svého vozidla v táhlé levotočivé zatáčce a na namrzlé vozovce, pokryté sněhovou vrstvou, dostal s vozidlem smyk. Poté přejel do protisměru a čelně se střetl se sypacím nákladním vozidlem Tatra. Policisté s oběma řidiči na místě provedli dechovou zkoušku na alkohol, která vyšla u obou negativní. Při dopravní nehodě došlo ke zranění řidiče osobního vozidla, který byl z místa převezen do chebské nemocnice," uvedla Krajčí. Celková škoda obou autech byla podle ní předběžně odhadnuta na 200 000 korun. Nehodu budou dále šetřit dopravní policisté. Krejčí také upozornila, aby se řidiči měli i nadále na pozoru. „Komunikace jsou vlivem neustále se měnícího počasí a teplotám nevyzpytatelné, a proto nebezpečné. Upozorňujeme všechny řidiče, aby vzhledem k počasí zvýšili opatrnost a pozornost na silnicích v celém Karlovarském kraji," uzavřela policejní mluvčí.