V pátek vpodvečer vyjížděly dvě jednotky hasičů ze Sokolova a Horního Slavkova k osadě Třídomí u Horního Slavkova na Sokolovsku. Zachraňovali tam ženu, která si při geocachingu chtěla zkrátit cestu přes louku, uvízla však až po pás v podmáčeném rašeliništi. Hledačka pokladů neměla dostatek vlastních sil, aby vytáhla potopené nohy. Po hodině marného úsilí zavolala na tísňovou linku. Hasiči o kuriozním zásahu informovali na svých webových stránkách.

"Louka je celoročně velmi podmáčená a tvoří ji rašeliniště," upozornil mluvčí krajských hasičů Martin Kasal. K ženě se proto hasiči přes bažinu přibližovali opatrně. S pomocí páteřní desky, která slouží jako pevný bod, ji vytáhli.

Protože byla žena velmi vyčerpaná, přivolali hasiči i záchrannou službu, nebylo však nutné převážet ji do nemocnice. Hlídka policie odvezla ženu do Horního Slavkova, kde počkala na příbuzné.

"Podmáčená louka u Třídomí je i v turistických mapách vyznačena jako rašelinové území, přesto už celá řada lidí při pokusu o zkrácení cesty narazila na bahnitý podklad. Zásah hasičů si vyžádala až tato páteční událost," dodal ještě Kasal. 

Cvičení probíhalo na Základní škole J.A.Komenského v Chodově.
Hasiči zachraňovali uvězněnou skupinku dětí. Naštěstí cvičně