Bouralo se na dálnici D6 u Černého Mlýna, v Královském Poříčí, u Tatrovic, Šabiny nebo v Karlových Varech a Stráži nad Ohří. „Je nutné jezdit velmi opatrně, neboť vrstva sněhu může zakrývat namrzlou silnici,“ varoval mluvčí krajských hasičů Martin Kasal.

Policisté hlásili zvýšenou nehodovost už od brzkých ranních hodin. Například u Kraslic skončila řidička v příkopu, když nezvládla jízdu na zasněžené silnici. Při nehodě se naštěstí nezranila. Úsek museli ale policisté uzavřít a řidiči tak museli využít objížďky. Ve svodidlech skončilo auto na dálnici D6 u Černého Mlýna. Havárie si vyžádala zranění ruky. „Na střeše s vozem pak skončily řidiči osobních auta v Královském Poříčí, u Tatrovic a ve Stráži nad Ohří,“ uvedla mluvčí policie Kateřina Krejčí.

Problémy měli v nočních hodinách i řidiči kamionů. Ti podle hlavního dispečera krajských silničářů uvízli v kopcích. „Na pomoc jim přispěchaly sypači,“ řekl Deníku. Nejhorší situace je podle jeho slov na horách. „Například na Neklidu, kde se ke sněžení přidal i silný vítr, není místy ani vidět. Údržba je tam nyní z naší strany velmi intenzivní. Všechny úseky silnic v kraji se ale daří udržet sjízdné,“ sdělil ve 12 hodin Bulka. Dopravu aktuálně komplikuje husté sněžení, některé úseky jsou zaváté. To platí například u Toužimi.

ZIMNÍ VÝBAVA

Policisté nabádají i následující dny k opatrnosti Řidiči by rozhodně neměli vyjíždět bez zimní výbavy. V kraji se navíc můžete setkat dopravní značkou, která označuje povinnost zimní výbavy (symbolem je automobil se sněhovou vločkou).

Tato značka přikazuje od 1. listopadu do 30.dubna na označených úsecích silnic a dálnic pokračovat v jízdě pouze se zimní výbavou. Součástí této výbavy jsou pochopitelně zimní pneumatiky. „Řidič by si měl uvědomit, že komunikace jsou vlivem neustále se měnícího počasí a teplot nevyzpytatelné, a proto nebezpečné. V zimních měsících se stává nejvíce nehod s tragickými následky, proto je namístě zvýšená opatrnost, která je tou nejlepší prevencí," poukázala policejní preventistka Zdeňka Papežová.