Před mokrou a místy namrzající vozovkou varují silničáři i policisté na Sokolovsku. Ti v souvislosti se zimním počasím evidují naštěstí jen mírný nárůst nehodovosti.

Do té se zapíše i havárie, která se stala na silnici ve směru od Habartova na Sokolov. Pětadvacetiletá řidička Renaultu Megane tam při projíždění zatáčky nepřizpůsobila rychlost jízdy a na zasněžené silnici dostala smyk. Ten se jí však nepodařilo vyrovnat. „Řidička následně sjela do odvodňovacího příkopu, kde se vozidlo převrátilo na střechu,“ sdělila mluvčí sokolovské policie Kateřina Böhmová. Při karambolu vyvázla žena bez zranění. Škoda je vyčíslena na sto tisíc korun.

„Místy se zdají být silnice suché, neboť nejsou zasněžené a jde vidět asfalt. Avšak v posledních dnech prší, a tak na řidiče čeká nebezpečí v podobě namrzající silnice,“ uvedl dispečer krajských silničářů Josef Bulka.

Podle Rudolfa Kovaříka z klimatologické stanice v Šindelové hrozí ledovka především ve vyšších oblastech. „Očekáváme v následujícím období sněhové i dešťové přeháňky. Teploty se budou pohybovat kolem nuly,“ sdělil Kovařík.