Podle statika Stanislava Vonky jsou jednou z příčin nehody deště. „Majitelé při rekonstrukci objekt odkopávali kvůli odvodnění a izolaci domu. Dostali se při tom asi půl metru pod základovou spáru. Podmáčená jílovitá půda pak hmotu domu neunesla, a na jednom místě se propadla. Kvůli tomu se zřítil roh objektu,“ vysvětlil statik.

„Část objektu se zřítila deset minut před druhou hodinou v noci,“ konstatovala Kateřina Dohnalová, mluvčí sokolovských policistů. „Kvůli zdivu, které se vysypalo do vozovky, jsme byli nuceni uzavřít silnici na Chodov pro veškerou dopravu,“ doplnila.

První odhady hovořily o tom, že by měla uzavírka skončit ve středu ve večerních hodinách. Tento odhad potvrdil i Stanislav Vonka. „Musíme provést statické zajištění štítové a boční stěny. To potrvá určitě do večera,“ konstatoval.

„Řidiči, kteří jedou do Chodova, mohou využít trasy přes Sokolov, Lomnici nebo Karlovy Vary. Úplná uzavírka je značena dopravními značkami. Ke značení objízdné trasy nedošlo, neboť se předpokládá, že k odstranění následků dojde v nejbližší době,“ doplnila Dohnalová.

Dopoledne po havárii prohledali objekt záchranáři se psy. „Pravděpodobnost, že by v domě v době, kdy se jeho část zřítila, někdo byl, je velice malá. Objekt byl totiž dobře zajištěný před nevítanými návštěvníky. Ale chceme mít jistotu,“ uvedla mluvčí sokolovských policistů. Jistotu policisté dostali poté, co záchranáři svou práci skončili. „Dům byl naštěstí prázdný,“ dodala Dohnalová.