Až dva roky za mřížemi může strávit nedočkavý šofér osobního automobilu, který přejel nohu jednomu ze zasahujících zdravotníků. Policisté totiž dnes sdělili 47letému muži ze Sokolova podezření ze spáchání přečinu výtržnictví. Incident se stal na začátku května v Sokolově. Záchranáři přijeli terénním vozem a sanitou k případu a obě auta odstavili na krajnici. 
Jeden ze záchranářů posléze na chvilku zastavil dopravu úplně, aby jeho kolegové mohli bez potíží vytáhnout potřebné vybavení. Drobné zdržení však zřejmě nechtěl absolvovat se svým Mercedesem jeden z projíždějících řidičů.

"Asi nemohl několikavteřinové zdržení vydržet, a tak se rozjel a přejel mu nohu," uvedla mluvčí krajské záchranky Petra Bakurová. Řidič prý způsobil záchranáři bolestivé zranění, přesto nelenil a odjel. 

"Řidič měl nejprve najet na pracovníka záchranné služby, který tou dobou zastavoval provoz na silnici, aby mohla osádka sanitky bezpečně vystoupit se zdravotnickým zařízením z vozu. Po následné slovní rozepři měl podezřelý řidič úmyslně přejet záchranářovi nohu a následně ho nařknout, že mu strkal do vozidla a poté z místa odjet. Zranění zdravotníka si vyžádalo lékařské ošetření v nemocnici v Sokolově," sdělila mluvčí policistů Kateřina Krejčí. Jak doplnila, v případě prokázání viny hrozí podezřelému muži až dvouletý trest odnětí svobody.