K výbuchu a požáru došlo v noci na čtvrtek v areálu Sokolovské uhelné na Vřesové. Havárie měla tragické následky, na místě totiž zahynul 56letý muž. Další tři lidé utrpěli zranění. Na místě muselo zasahovat deset hasičských jednotek.

„Proč došlo k požáru generátoru je nyní v šetření. Stejně jako celková škoda. Obyvatelé Vřesové, ani Chodova nebyli ohroženi. Nebylo tedy potřeba vyhlásit evakuaci. Požár byl během dvou hodin pod kontrolou,“ sdělil mluvčí krajských hasičů Martin Kasal. „Jeden muž na místě zemřel a tři byli odvezeni do nemocnice. Dva se nadýchali kouře a jeden utrpěl popáleniny druhého stupně na dvou procentech těla. Zasažen byl na ruce,“ upřesnil mluvčí krajských záchranářů Lukáš Hutta.

Obyvatelé vřesovského sídliště ve čtvrtek o výbuchu na ulici vzrušeně diskutovali.

„V noci jsem spala, takže jsem nic neviděla. O všem jsem dozvěděla až ráno z televizních zpráv. Jsem překvapená, že nám tady nikdo nic neoznámil,“ řekla jedna z obyvatelek Vřesové. „Nějaký podezřelý dým jsem v noci viděla. Mohl to ale být kouř z nějakého jiného komínu. Pak přišel domu manžel, který v podniku pracuje, takže mi o požáru řekl. Všude prý bylo plno hasičů. Víc ale nevěděl,“ prohlásila další z dotázaných.

Starosta Vřesové Miroslav Fiala se o havárii dozvěděl ráno kolem páté hodiny. „Řekl mi to správce z fabriky. Krizový telefon mi nezvonil. Ani nebylo rozhodnuto o žádné evakuaci. Pokud by bylo potřeba, tak by mě zcela jistě vzbudili,“ reagoval Fiala.

Zaměstnanci firmy ve čtvrtek ráno novináře do areálu nevpustili. „Dovnitř vás pustit nemůžeme. Obraťte se prosím na tiskového mluvčí,“ zaznělo na vrátnici. „Vy jste z novin? Bohužel vám k tomu nemůžeme nic říci,“ konstatoval člen bezpečnostní služby. Vyjádření Sokolovské uhelné se redakci Deníku nepodařilo získat.