Ta napadla mužovu ženu znenadání na ulici. „Měla zřejmě záchvat. Začala se s dvojicí přetahovat. A když muž svoji ženu bránil, napadla ho. Najednou se složil k zemi," vylíčil jeden ze svědků. Muž podle informací Deníku dostal infarkt. Nedávno přitom prodělal operaci bypassu. Incidentu si všimli kolemjdoucí, kteří když viděli bezvládného muže na zemi, přispěchali na pomoc.

Byla mezi nimi policistka v civilu Vendula Hrubá, která ihned přivolala záchranku. Asistoval jí i kraslický dobrovolný hasič Tomáš Linhart, který ihned začal s masáží srdce. To muži zřejmě zachránilo život. „Věděl jsem, že byl po vážné operaci, a nevěděl, jestli je vůbec možné masáž srdce provádět," líčí Linhart, který skromně říká, že by o této pomoci raději nemluvil. „Myslím, že by se tak zachoval každý," říká. To ale podle instruktora první pomoci Stanislava Flettera z Českého červeného kříže není zase až tak pravda. „Jen zlomek lidí umí poskytnout první pomoc. Neposkytnutí znamená porušení zákona," poznamenal.


Tomáš Linhart říká, že první pomoc si pamatoval ještě ze školy a trénuje ji právě i jako dobrovolný hasič. Muži v Kraslicích prováděl minulý týden masáž srdce až do příjezdu záchranářů. Těm se ho podařilo oživit.

Podle rodiny seniora jsou policistka a dobrovolný hasič jasnými hrdiny. „Ráda bych jim poděkovala za záchranu života mého otce," řekla dcera seniora Zlata Šmejkalová. „Otec upadl po incidentu do bezvědomí, a nebýt těchto náhodných kolemjdoucích, mohlo být všechno jinak. Záchranáři mi potvrdili, že díky tomuto člověku, který nepanikařil a okamžitě začal s masáží srdce, můj otec žije. Takových lidí, kteří si zachovají chladnou hlavu, nezmatkují a nebojí se pomoct, mnoho není," doplnila.

Případem se nyní zabývá policie.