„Dle prvotních informací měla řidička vozidla Škoda Fabia dostat pravděpodobně smyk a následně se střetnout s protijedoucím vozidlem. Řidička při dopravní nehodě bohužel utrpěla zranění neslučitelná se životem,“ uvedla mluvčí policie Eva Valtová.

Na místo nehody byli povoláni zdravotníci s tím, že jedna osoba zůstala zaklíněna ve voze, druhá je zraněná. „Aktivovali jsme dvě složky naší záchranné pomoci s lékařem, včetně letecké záchranné služby,“ informoval mluvčí Zdravotnické záchranné služby Karlovarského kraje Radek Hes. „Po příjezdu na místo jsme zjistili, že jedné osobě už nebylo možno pomoci, a letecká služba byla odvolána. Druhý pacient byl se středně těžkými zraněními převezen do sokolovské nemocnice,“ doplnil.

Dopravní nehoda mezi Sokolovem a Královským Poříčím.Zdroj: PČRPřesná příčina a okolnosti tragické nehody jsou podle slov policejní mluvčí v současné době předmětem dalšího šetření. Ta zároveň v souvislosti se stávajícím počasím nabádá řidiče k maximálně opatrné jízdě. „Zejména námraza nás nyní může potrápit kdekoliv, proto by řidiči měli přizpůsobit svou jízdu stavu a povaze vozovky a povětrnostním podmínkám. Mezi nejrizikovější místa však patří mosty a přemostění nebo pozemní komunikace, které jsou u řek či jiných vodních ploch. Řidiči by v tomto počasí měli být také celkově více opatrní a předvídaví. Náledí se může nacházet i na silnici, která na první pohled nejeví známky námrazy a je černá,“ dodala policejní mluvčí Eva Valtová.