Tragická dopravní nehoda se včera ráno stala na silnici I/6 nedaleko Březové. Řidič Škody Favorit tam za riskantní předjíždění zaplatil životem.
Dvaapadesátiletý muž ze Sokolova tam na rovném úseku předjížděl přes plnou čáru dodávku. Když si všiml protijedoucího auta, snažil se zařadit zpět do svého pruhu. Dostal však smyk a s autem se bočně srazil. Utrpěl vážná zranění, kterým na místě podlehl.

Náraz auto doslova zdemoloval. Jeho části se povalovaly v okruhu několika metrů. Německého řidiče vymrštil náraz do příkopu, kde se s autem převrátil na střechu. Vyvázl bez zranění.

Kvůli nehodě policie úsek na desítky minut uzavřela. Hasiči museli zabránit úniku pohonných hmot. „Některé úseky na mezinárodní silnici I/6 jsou opravdu nebezpečné. Avšak řidiči často riskují. Výsledkem jsou tragické havárie,“ řekla tisková mluvčí sokolovské policie Andrea Kávová.

Sokolovští policisté mají za sebou černý týden. Dva lidské životy vyhasly ve středu na stejné silnici, jen o několik kilometrů dál. „Bilance posledních dní je bohužel opravdu tragická,“ sdělil vedoucí sokolovského dopravního inspektorátu Pavel Žíha.