Ranní mrazy a na některých místech i sněžení zvedají nehodovost na Sokolovsku. Řidiči podle policejní mluvčí Kateřiny Dohnalové podceňují současný charakter počasí a nepřizpůsobí rychlost jízdy kluzké vozovce. Za následek to má zatím jen drobné havárie. „Registrujeme naštěstí jen lehká zranění,“ řekla Dohnalová.

Jedna z posledních dopravních nehod se stala ve Svatavě. Osmatřicetiletý řidič Renaultu Laguna tam nepřizpůsobil rychlost jízdy mokré a kluzké silnici, při vjíždění do zatáčky dostal smyk, vjel do protisměru, kde se střetl s protijedoucím vozidlem Renault Scenic. Po střetu utrpěl řidič scenicu lehké zranění a skončil v péči rychlé záchranné služby. „Při nehodě vznikla škoda osmdesát tisíc korun,“ uvedla Dohnalová. Ta nabádá řidiče, aby nepodceňovali především ranní mrazíky. „Silnice jsou už namrzlé, nebezpečné jsou i mosty,“ doplnila.

K opatrnosti nabádají i silničáři, kteří včera v horských oblastech zasahovali kvůli sněžení. „Motoristé by už neměli otálet s výměnou letních pneumatik za zimní,“ nabádá dispečer krajských silničářů Josef Bulka.

Podle Rudolfa Kovaříka z klimatologické stanice v Šindelové ranní mrazíky neustoupí. Denní teploty se pak budou pohybovat mezi nulou až čtyřmi stupni Celsia.