Podle svědka nehody, který místem projížděl se jednalo o chybu řidiče osobního vozidla. "Jel z Tepličky směrem na hlavní tah Karlovy Vary Plzeň a nereagoval na projíždějící vlak," popsal pro Deník průběh nehody svědek. To nepřímo potvrdila i policie, podle které se jednalo o 27letého řidiče.

K dopravní nehodě vyjelo hned několik skupin záchranářů. Mezi nimi i dvě vozidla rendez vous s lékaři, společně s třemi sanitkami. "Cestující ve vlaku neutrpěli žádné zranění," řekla mluvčí krajské záchranky Petra Bakurová. Vlakem přitom v osudnou chvíli cestovalo na třicet cestujících.

Vlak narazil do boku auta a po kolejích ho odtlačil desítky metrů. "Dva muži z vozidla dokázali vystoupit sami, zbylé dva ze strany nárazu museli hasiči vyprostit s použitím hydraulických nástrojů. Kvůli deformaci auta po nárazu musel vlakvedoucí na příkaz velitele zásahu o kousek couvnout, aby se záchranáři mohli dostat k zaklíněnému muži na předním sedadle spolujezdce," vysvětlil zásah mluvčí hasičů Martina Kasal.

Lidi z vozidla si poté převzali záchranáři. Dva cestující ve vozidle utrpěli lehčí zranění s otřesem mozku a pohmožděním hrudníku.

"Ty transportujeme na Emergency Karlovarské krajské nemocnice," popsala Bakurová. Pro další dva cestující z vozidla však musel přiletět záchranářský vrtulník. "Zde se jedná o středně těžká zranění a oba jsou transportováni do plzeňské nemocnice," dodala Bakurová.

Po vyproštění zraněných si místo zásahu převzali drážní hasiči z Chebu, kteří společně s drážní inspekcí a policií zjišťovali příčinu nehody včetně funkčnosti zabezpečovacího zařízení. Provotní výpočty Drážní inspekce mluví o 400 000 korun škody na vlaku. Na autotomobilu pak za 100 tisíc korun. Zpráva inspekce také hovoří o tom, že světelná signalizace byla v době havárie v pořádku a funkční.