Přepadlé výrazy ve tváři, strach v očích. Takhle si závěr školního roku nepředstavovali. Studenty, kterým se zničehonic při slavnosti udělalo špatně, ošetřovali záchranáři na jedné straně školního dvora. Sanitky sem najížděly jedna za druhou a odvážely je pryč. Na druhé straně dvora, který se nachází mezi sokolovským klášterem a zámkem, stáli v hloučku další žáci, kteří žádné zdravotní problémy nepociťovali. Diskutovalo o tom, co se mohlo stát.

Záchranná služba proto aktivovala stav hromadného postižení osob a do nemocnic v Sokolově, Karlových Varech a Chebu převezla celkem 17 studentů. Nikdo z nich v tuto chvíli není v ohrožení života. Podle velitele zásahu hasiči nenaměřili žádné stopy úniku plynu. Incident vyšetřuje policie.

I proto se hned poté, co ve škole dokončili svou práci hasiči, na místě vyrojili kriminalisté v civilu.

"Před devátou hodinou ranní jsme přijali oznámení o hromadném kolapsu osob," potvrdila mluvčí krajských policistů Eva Valtová. Případ vyšetřují sokolovští kriminalisté, technici i psovodi.

Více informací mluvčí v poledne neuvedla s tím, že policisté budou o výsledku šetření informovat.

„Žáci měli zdravotní potíže, začali venku jeden po druhém omdlévat. Incident se stal před budovou školy. Jednotky na místě detekcí nic neměřili, čeká se na výsledky šetření v nemocnicích, odběry krve a podobně," řekl velitel zásahu Josef Kulák.

Garáže Jižní lom
Dělníci začali vyklízet garáže. Je v nich odpad, auta i bezdomovci

To samé potvrdil ředitel policejní školy Zdeněk Jedlička. „Žáci se účastnili slavnostního ukončení školního roku s předáním vysvědčení ve venkovních prostorách. Během slavnostního ukončení nám bohužel omdlelo a postupně ztratilo vědomí asi 20 dětí, okamžitě jsme jim poskytli první pomoc. Škola již o incidentu informovala všechny žáky a rodiče. Objekt jsme předali k vyšetřování policii,“ řekl Jedlička.

„Do tří zdravotnických zařízení v Karlovarském kraji jsme rozvezli 17 studentů. Všichni byli klasifikováni jako lehce zranění. Vezli jsme je do nemocnic Cheb, Sokolov a Karlovy Vary,“ řekl na místě Miloš Kukačka z krajské záchranné služby.

„Hospitalizovali jsme pět studentů, žádný z nich není v ohrožení života,“ potvrdil Vladislav Podracký, mluvčí sokolovské nemocnice.