Tradičního mezinárodního turnaje mladých boxerských nadějí v německém Aachenu se zúčastnila i čtveřice sokolovských rohovníků pod vedením trenéra Jana Malého.

Ti se v létě museli přesunout ze svého tréninkového domova v budově bývalého sokolovského gymnázia na Šenvertu do Dolního Rychnova. Zde se připravovali v tělocvičně Vlasty Schovance. „Tímto bychom mu chtěli poděkovat,“ vyslal slova díků bývalému sokolovskému boxeru Schovancovi trenér Malý.

Sokolovští čelili v Aachenu silné konkurenci nejen domácích boxerů, ale i borců z Anglie, Holandska a Belgie. Svou účast v turnaji musel kvůli zdravotním problémům přímo v dějišti nakonec vzdát Petr Akenberg. „Po prohlídce mu domácí lékař zakázal start,“ upřesnil okolnosti neúčasti Akenberga sokolovský trenér.

Bronzovou medaili ve své váhové kategorii do 42 kg získal po neúspěšném semifinálovém boji s Holanďanem Markertem Lukáš Havlena.
Ve váhové kategorii do 54 kg vybojoval stříbrnou medaili Karel Hejda, který ve finálovém duelu s Holanďanem Emanetem nakonec prohrál o tři body, když ještě po dvou kolech byl u rozhodčích nerozhodný stav.

Tradičně se dařilo jeho bratru Václavovi, který se na volný los dostal do finále, kde bojoval proti zkušenému domácímu borci Brillovi, který v boxersky silném Porúří těžko hledá konkurenci. Hejda se svého soupeře nezalekl a do zápasu nastoupil bojovně, s maximálním úsilím o úspěch. Ve třetím kole však v přemíře snahy oba boxeři spadli a domácí mladík nešťastně zranil Hejdovi koleno. „Václav chtěl boxovat dál, ale neměl již se zraněním správný poskok, proto jsem ho odvolal ze zápasu,“ upřesnil trenér Malý, který svého svěřence před čtvrtým kolem stáhl z boje.

V září (13. – 14.) čeká na samotné boxery i všechny příznivce tohoto mužného sportu mezinárodní juniorský turnaj v domácím prostředí v Sokolově. Za účasti výběru z Aachenu, Halle a dvou reprezentačních výběrů ČR.