Šnůra úspěchů provází chodovského sprintera, svěřence Libora Dočkala, Václava Zicha.
V polské Bydhošti se konalo Mistrovství světa juniorů v atletice (do 19-ti let). Zde chodovský sprinter navázal na loňské 6. místo mezi 17-ti letými při MS v Ostravě a opět dokázal, že v nejprestižnější atletické disciplíně v běhu na 100m, o nejrychlejšího muže planety je třeba s ním počítat. V úterním ranním rozběhu si nejdříve vytvořil časem 10,58 svůj osobní rekord a bezpečně postoupil z 2. místa do večerního semifinále. V boji o finálovou osmičku se od Vaška odvrátila štěstěna, doběhl 5. a o jedno místo mu tak utekla možnost bojovat o světovou medaili.

Společně s dalšími Čechy časem 40,60 vyrovnali český juniorský rekord a celkově obsadili 11. místo ve štafetě na 4x 100m .
Poté na mítinku v Domažlicích dokázal na trati 300 m za svými zády nechat dokonce i druhého z mistrovství České republiky mužů v běhu na 400 m Petra Szetee a další velmi kvalitní borce a časem 33,80 se zařadil mezi desítku letos nejrychlejších mužů v ČR.

Svůj triumf završil v Praze při Mistrovství ČR atletů do 22 let, když dokázal v běhu na 100 m časem 10,60 porazit soupeře i o 4 roky starší. Je jen velká škoda, že mu nedovolil zdravotní stav nastoupit v neděli i v běhu na 200 m, kde dle názoru trenéra Dočkala měl velkou šanci nejenom zvítězit, ale zaběhnout i velmi kvalitní čas na hranici českého rekordu. Tento titul si Vašek věnoval k svým osmnáctým narozeninám, které v září oslavil. (mv)