Finále Českého poháru v crosscountry horských kol a tudíž i poslední závod seriálu měl rozhodnout o jeho vítězích. I když bikeři Team biku Březová v sezóně sbírali zejména zkušenosti a ani v jednom z odjetých závodů nebodovali, neboť se nedokázali probojovat do nejlepší padesátky, nechyběli na startu ani v Kuřimy. Na náročné trati, která byla díky suchému a horkému počasí plná prachu se nedalo moc odpočívat a tak tento závod otestoval jak techniku tak kondici všech závodníků.

V kadetech startoval Robert Vokáč, ale start se mu tradičně moc nepovedl a tak bojoval vzadu startovního pole. Přesto si i přes pád v jednom z technických sjezdů vyjel prvních 11 pohárových bodů za 40. místo.

Mezi juniory také lepšící se výkonnost předvedl Pavel Kodl. Ten ze zadních pozic na startu bojoval a každým kolem postupoval vpřed. V posledním kole útočil na výborné 35. místo, ale po chybě ve sjezdu nepříjemně spadl a trochu se propadl. Výsledné 38. místo je úspěchem a vylepšení nejlepšího výsledku v poháru o 25 míst.

„S ukončenou pohárovou sezónou můžeme být spokojeni. Kluci do ni vstupovali s cílem získat co nejvíce zkušenosti a ty získali. Pro oba to byla první republiková sezóna a ten rozdíl mezi místními závody a Českým pohárem je veliký. Navíc v příštím roce budou startovat ve stejné kategorii a to bude jistě výhodou.“ Zhodnotil Březovkou účast Patr Fazekaš (předseda Team biku Březová). (jv)