Od pátku do neděle probíhalo na střelnici v Plzni-Lobzích Mistrovství ČR ve sportovní střelbě olympijských střeleckých disciplín.
Za účasti 450 střelců z celé republiky a našich předních střelců a olympioniků se v silné konkurenci neztratili ani střelci Sportovně střeleckého klubu policie UNITOP Sokolov.

Nejlépe se dařilo Janě Lorencové, která vyrovnaným výkonem obsadila skvělé 1. místo v disciplíně sportovní pistole nástřelem 570+195,7 bodu a zvítězila tak v kategorii juniorek.
Dalším výborným umístěním je stříbrná medaile Jana Klepáčka v libovolné pistoli v kategorii dorostenců, když nastřílel 522 bodů.
Svůj nový osobní rekord nastřílela v kategorii žen ve sportovní pistoli Eva Polívková a umístila se na 6. místě nástřelem 557+192,9 bodu.

Stejné 6. místo obsadil dobrým výkonem 581 bodu v kategorii dorostenců ve sportovní malorážce Jan Kübelbeck a výborně si vedla i Eva Skořepová, která ve sportovní malorážce žen vleže výkonem 584 bodu obsadila 8. místo a ve standardu 13. místo. Zdena Bejvlová v ženách vleže obsadila 17. místo, Vladislav Nováček v libovolné malorážce vleže v nejsilněji obsazené kategorii 34. místo, Josef Klepáček se umístil v libovolné pistoli mužů na 32. místě a ve velkorážné pistoli na 19. místě a v mužské sportovní pistoli obsadil Josef Klíma 41. místo a Vladimír Hyka 48. místo.

Při mistrovství České republiky byly zároveň vyhlášeny celkové výsledky Českého poháru, kde se Jana Lorencová umístila na výborném 1. místě ve sportovní pistoli a na 3. místě ve vzduchové pistoli.

Výsledky sokolovských sportovních střelců na MČR tak patří k nejlepším za posledních 20 let.
Mistrovstvím ČR byla ukončena hlavní střelecká kulová sezona a sportovní střelci se začnou připravovat na zimní vzduchovkové závody. (ep)