Turnaje se zúčastnilo 6 družstev, která byla rozlosována do dvou základních skupin. Sokolov se střetl v prvním utkání s domácími hráči ze Strakonic.
SKB Strakonice – BK Sokolov 68:64 (35:32).
Celé utkání se skóre přelévalo na obě strany a bylo velmi vyrovnané. Sokolovští ovšem nezvládli poslední čtvrtinu, kterou prohráli rozdílem 12 bodů a to byl především důvod porážky. Na tomto utkání bylo patrné, že je to první ostré měření sil, proto bylo na obou stranách vidět spousta chyb, nedostatků a především neproměněných střel. Za zmínku snad jen stojí 25 bodů sokolovského Radka Ježka, který vládl především pod soupeřovým košem.
Ve druhém utkání ve skupině se sokolovští utkali s týmem Litoměřic, který ještě loni hrál 1.ligu (o soutěž výše než hraje Sokolov).
BK Sokolov – TJ Slavoj Litoměřice 40:85 (25:40).
Od začátku utkání bylo vidět, že basketbalisté Litoměřic jsou lepší, dravější a mají větší vůli po vítězství. V průběhu utkání bylo jen otázkou, o jakým rozdílem soupeř vyhraje. Na našich svěřencích se začala projevovat únava z předešlého utkání a navíc se k tomu přidala některá drobná zranění. Díky tomu se v poslední čtvrtině nemohlo na straně sokolovských ani střídat a utkání se dohrávalo ze strany sokolovských spíše v pochodovém tempu.
Po dvou sobotních porážkách se tedy v neděli Sokolov utkal o konečné 5. místo v turnaji s družstvem Berouna. Mimochodem první utkání sezóny budou sokolovští zajíždět právě do Berouna, a proto vzájemný předsezónní duel měl napovědět, jak na tom oba týmy jsou.
BK Sokolov – BK Beroun 74:66 (31:44).
Do utkání lépe vstoupili berounští, kterým se především dařila střelba z trojkové pozice. To vše završil berounský rozehrávač, který zároveň s klaksonem oznamující přestávku trefil míč do koše střelou za půlící čárou a navýšil tak poločasové vedení na rozdíl 13 bodů. Ve třetí čtvrtině však sokolovští otočili skóre, začali více bojovat, méně chybovali a právem začal náskok růst především na jejich stranu. V posledním představení sokolovských na turnaji se nejlépe předvedl opět Radek Ježek, který tentokráte zaznamenal 37 bodů! Tímto vítězstvím si zajistili konečné 5. místo v turnaji.
Turnaj, kterého se účastnilo 5 soupeřů z 2. ligy a jeden soupeř z 1. ligy (Sršni Písek), byl velmi přínosný a ukázal tak hrajícímu trenérovi Davidu Zdeňkovi, na čem je ještě potřeba zapracovat a co vylepšit. Do turnaje se také výborně zapojili dva teprve sedmnáctiletí mladíčci Jaroslav Polák a Jakub Tvrz a ukázali, že jsou schopni se postupně zapojit do dospělého basketbalu a pomoci sokolovským v náročné sezóně k co nejlepším výsledkům.
Sestava Sokolovských: David Zdeněk (hrající trenér), Lukáš Šnobl, Milan Diviš, Petr Barek, Jiří Gróf, Radek Ježek, Petr Kratochvíl, Pavel Kovář, Jaroslav Polák a Jakub Tvrz.
Konečná tabulka turnaje:
1. Slavoj Litoměřice
2. Sršni Písek
3. SKB Strakonice
4. BSK Č. Budějovice
5. BK Sokolov
6. BK Beroun