BK SOKOLOV - THERMIA K. VARY 85:95

Od počátku zápasu se obě družstva přetahovala o vedení. Na konci 1. čtvrtiny se podařilo domácímu BK odskočit na 24:19. V úvodu 2. čtvrtiny však o toto nepatrné vedení ihned přišli a na palubovce pokračovala bitva o každý bod. Stav 44:45 v polovině zápasu hovoří za vše.
Domácím dělal problém zejména obranný doskok, kde si hráči Thermie chvílemi dělali, co chtěli, a díky němuž měli opakovaně možnost střílet z blízkosti koše. Také rychlý přechod hostujícího družstva na útočnou polovinu činil sokolovským hráčům potíže, a tak mnohdy inkasovali laciné koše. Vyrovnané skóre se tak udržovalo zejména díky dobré střelbě ze tříbodové vzdálenosti a vysoké úspěšnosti trestných hodů.
Ani obraz 3. čtvrtiny se příliš nezměnil a žádný ze soupeřů si nevytvořil výraznější náskok. Zlom nastal až v úvodu závěrečné části. Zde si Karlovarští svým důrazem pod koši a bojovností v osobních soubojích vytvořili 6bodový náskok, který se ukázal být rozhodující.
Domácí BK se sice snažil výsledek zkorigovat, ale hosté již nepřipustili dramatickou koncovku. Po závěrečném klaksonu se tak z vítězství radovali hráči Thermie Karlovy Vary.
Z prohry byl trenér domácích David Zdeněk zklamaný, ukázalo se mu však, na čem je potřeba nejvíce zapracovat do zahájení 2. ligy. Pozitivem byl nebojácný přístup nováčků v kategorii mužů. Někteří totiž působí ještě v extralize U 18 a U 20.
Tým BK Sokolov děkuje všem, kteří si našli cestu do sportovní haly, za podporu v tomto zápase a věří, že i přes prohru v ČP mu nadále zachovají svou přízeň v ročníku 2008 – 2009.

Sestava a body BK Sokolov: Sochovský 2, Ježek 17, Stariat Jan sen. 9, Kratochvíl 2, Polák 4, Šnobl 12 (4 trojky), Tvrz 7 (1 trojka), Kovář, Stariat Jiří 7, Vážan 6, Stariat Jan jun. 16 (3), Smrčka 3.
Trojky: 8-1.
Trestné hody: 24/22 – 30/22. Fauly: 27 – 27.
Čtvrtiny: (24:19,44:45,65:67). (dz)