HCG SOKOLOV - HK SLAVIA PLZEŇ B 18:34

Sokolovu chybělo několik mladých hráčů, Slavia však dorazila k utkání také pouze s jedním hráčem na lavičce náhradníků. Začátek zápasu byl vyrovnaný. Sokolov držel se svým protivníkem krok a na obdržené góly dokázal vždy odpovědět stejnou mincí. Ve 20. minutě byla Slavia pouze v těsném vedení 10:11, když se střelecky na straně Sokolova dařilo Levčenkovi na spojce a také mladému Bažantovi z postu křídla.
Slavia se v těchto chvílích prosazovala také především z postu křídel. Sokolov v prvním poločase podrželi oba gólmani, v závěru však domácí polevili, zároveň jim odešla střelba a Slavia si vytvořila náskok v podobě poločasového vedení 11:16.
Druhá půle se ale Sokolovu vůbec nevyvedla. První branku vstřelili domácí až v 9. minutě, kdy už ale Slavia vedla rozdílem deseti branek. V útoku byli domácí bezzubí, nedokázali si vytvořit gólovou pozici na šestce a střely z delší vzdálenosti hráči Slavie ublokovali nebo končily u brankáře. V obraně sokolovští hráči svým gólmanům moc nepomohli, a tak náskok hostů nadále narůstal. Do konce zápasu se obraz hry nijak nezměnil, Sokolov se nedostával ani do brejků, a tak si plzeňští hráči připsali bezproblémové vítězství v poměru 18:34.
Zkušení hosté hráli celý zápas v klidu, Sokolov předčili hlavně přesností a vítězství si zasloužili. Sokolov odehrál špatně hlavně druhý poločas, který prohrál o jedenáct branek. Hře domácích chyběla myšlenka a opět se projevila již tradičně slabá obrana.
Vylepšit si reputaci budou chtít sokolovští házenkáři tuto neděli, kdy opět na domácím hřišti od 14 hodin hostí tým Šťáhlav.

Sestava a góly Sokolova: Holý, Havel – Bažant 3, Neuwirth 3/1, Levčenko 8/3, Němec 1, Bouda 1, Baránek 1, Hynek 1. Nejvíce gólů Slavie: Pecka 8, Stuchl 5, Belbl 5/3 Rozhodčí: Jan Krafka , Čákora Vyloučení: 2:1 Sedmičky: 4/4 – 4/3. (tb)