Soupeř, který disponuje výtečnými, byť ještě herně nevyzrálými somatotypy, převyšoval domácí především v útočné fázi, což se zvláště projevilo při hodnocení bodové úspěšnosti. Sokolovský tým získával body buď podáním nebo chybami hostů a to na dobrý výsledek nestačilo. Po prvním prohraném setu úvodního střetnutí vzaly volejbalistky Rokycan režii utkání do vlastních rukou a přes některá menší zaváhání dokráčely poměrně pohodlně k vytčenému cíli, zisku plného počtu bodů. V družstvu domácích zahrálo velmi dobře libero Tereza Goralková, na ostatních bylo patrno, že více než se soupeřem zápolí s doznívající či začínající virózou. Věřme, že k příštím zápasům za 14 dní už bude moci nastoupit VSK Baník v plné síle a že výsledky zápasů s Plzní budou radostnější.
VSK Baník Sokolov – VK Rokycany 1-3 (23,-19,-21,-16) a 0-3(-15,-18,-23).

V sobotu 4. 10. 2008 bude v Sokolově v hale Jiskra a tělocvičně ZŠ Pionýrů zahájen krajský přebor kadetek, do kterého se přihlásily „B“ týmy ligových Karlových Varů a Sokolova, dále pak Lokomotiva Cheb, ŠVK Habartov a „A„ a dva celky BVC Chodov.

V neděli 5. 10. 2008 bude na stejných sportovištích rozehrána kvalifikace krajského přeboru starších žákyň. Deset přihlášených týmů – K. Vary A a B, BVC Chodov A a B, tři družstva VSK Baník Sokolov, DDM Ostrov, ŠVK Habartov a SK Mariánské Lázně se poperou o zařazení do dvou výkonnostních tříd. Z těch pak vždy po odehraném kole z prvé třídy sestoupí poslední celek do třídy druhé a vítěz druhé skupiny do třídy první. Celkové bodování bude prováděno způsobem uplatněným v Českém poháru a první dva týmy z konečného pořadí si vybojují postup do semifinále Přeboru ČR. (jik)