Letošní 112. ročník byl vypsán zároveň jako Mistrovství ČR v silničním běhu, a tak mezi mnoha běžci a běžkyněmi, rozdělenými do množství kategorií, stanuli i ti nejrychlejší v kategorii mistrovské.
Trať dlouhá 10031 metrů startující od slavného patníku č.13 v Běchovicích vede po široké silnici a otevřených planinách vzhůru ku Praze. Závěrečný kopec zvaný „Hrdlořezák“ byl letos pro protivětrem zkoušené účastníky běhu tvrdou zkouškou. Sokolovská běžkyně Ivana Sekyrová (AK Sokolov) přivedla pod pověstný kopec pětičlennou skupinku žen bojující v tu chvíli za jistou vítězkou Petrou Kamínkovou o stříbrnou a bronzovou medaili.
„Hrdlořezák“ všechny dokonale prověřil a dosud společně běžící skupinu roztrhal. V závěrečném a dlouhém finiši v pražských žižkovských ulicích si to naše běžkyně rozdala o stříbro s o 13 let mladší Evou Tománkovou, trávící většinu sezóny na studijním a závodním pobytu v USA.
Přestože Ivaně v samém závěru síly na stříbrnou medaili nevystačily je bronzová mistrovská medaile v tomto, pro ni dosud zakletém závodě (v minulých letech byla 3x na 4 místě) velkým úspěchem a krásnou tečkou za úspěšnou sezónou okořeněnou dvěma mistrovskými tituly a reprezentací České republiky.
Atletický klub měl v mistrovském běhu ještě další dva závodníky. Vytrvalec Jan Sokol, vedoucí závodník karlovarského běžeckého poháru, jehož byl závod součástí, doběhl v silné konkurenci na 20. místě a mílař Pavel Procházka na 30. místě. Ve veteránských kategoriích reprezentoval AK Sokolov Pavel Krieger, který v početné kategorii 45-49 letých běžců skončil rovněž na 20. místě. (mk)