Sokolov/ Na střelnici SKP UNITOP Sokolov v Lomnici za podpory grantu MÚ Sokolov uskutečnil velice pěkný závod ve střelbě z předovek – perkusních zbraní.
Všichni přítomní se mohli přesvědčit o tom, že i se zbraněmi, které známe z filmů z dob hrdinných soubojů, lze nastřílet i v současnosti neuvěřitelně výborných nástřelů. To potvrdil především Ivan Kalina z Prachatic, který absolutním nástřelem 100 bodů v disciplíně civilní perkusní pistole vyrovnal český a světový rekord.
Dále se na prvních místech pěknými výsledky umístili Karel Paichl z Teplic v perkusním revolveru nástřelem 95 bodu, František Kretschman z Mladé Boleslavi v křesadlové pušce nástřelem 90 bodu,Vojtěch Jílek z Klatov zvítětil v perkusní pušce civilní a křesadlové pušce nástřely 97 a 89 bodu a Zdeněk Vošoust z Mladé Boleslavi v perkusní brokovnici nástřelem 19 asfaltový holubů.
Soutěže se zúčastnil rekordní počet střelců perkusních zbraní z celé ČR, kteří brali soutěž jako přípravu na plánované Mistrovství ČR z předovkových zbraní v roce 2009, které by se mělo konat právě na této střelnici.
Sokolovský klub se přihlásil do výběrového řízení o pořadatelství této významné akce. (ep)