SOKOLOV - ŠŤÁHLAVY 21: 21

Úvod zápasu byl vyrovnaný. Sokolov si nechtěl nechat utéct začátek zápasu, což se mu dařilo i díky Hynkovi, který eliminoval střelce hostů Nolče. Dobře hrála však celá obranaa několik výborných zákroků si připsal brankář Holý. Na druhé straně pracovala i tradičně kvalitní defenziva Šťáhlav a tak v15. minutě prohrával Sokolov 5:6. Následně však převzaly otěže zápasu hosté, kteří si vybudovali náskok, jenž si udrželi až do konce první půle (9:13).

Do druhého poločasu nastupovali domácí svědomím čtyřbrankového manka. Tuto ztrátu však Sokolov výborným nástupem během čtyř minut smazal a tak se začínalo od nuly. Domácím se dařilo hrát soustředěně vobraně a co prošlo to pochytal brankář Holý. Vútoku se však nedařilo zakončit některé slibné akce, kdy nemalý podíl na tom měl také výborný brankář Šťáhlav. Skóre tak narůstalo velmi pomalu a schylovalo se kdramatickému závěru.
Ve23. minutě byl stav 20:20. Od této chvíle začal boj o každý míč a také souboj brankářů, kteří ke konci zápasu excelovali. Dobře pracovaly i obě obrany, zvlášť ta sokolovská byla vtomto zápase pozorná, což nebývá zvykem. V57. minutě Levčenko strhl vedení na sokolovskou stranu proměněnou sedmičkou. Znásledného útoku však Nolč vyrovnal.

Poté Sokolovští jednou zmála chyb vedruhém poločase přišli o míč a tak výhodu útoku měli hosté. Ti se snažili urvat vítězství a spoléhali vtom hlavně na Nolče. Domácí se však ubránili a navíc minutu před koncem se dostali do brejku dva na jednoho. Tento atak však Sokolov zakončil střelou do břevna a tak nejen, že domácí nešli do vedení, ale ještě museli hájit remízu. Naštěstí se podařilo Šťáhlavy několikrát přerušit a když i devítimetrový hod po skončení zápasu skončil na blocích Sokolova, rozešli se soupeři smírně 21:21.
Sokolov odehrál dobrý zápas, hlavně vedruhém poločase. Před utkáním by Sokolov remízu určitě bral, po průběhu druhého poločasu však byli domácí hráči se ziskem bodu zklamáni, neboť nedokázali proměnit několik vyložených příležitostí. Za předvedený výkon však sokolovští zaslouží pochvalu. Výborně zahrál Hynek, který vnáročné úloze bránil nejlepšího hráče soupeře a ač sám osobně bráněn, několikrát dokázal důležitě pomoct útoku Sokolova.

Domácí mužstvo podržel i gólman Holý, který předvedl spoustu výborných zákroků. Nejlepším střelcem domácích byl již tradičně Levčenko, na prvním bodu Sokolova však má podíl každý hráč.
Sestava a góly Sokolova: Holý, Havel – Levčenko 7/1, Neuwirth 4/1, Polesný 1, Němec 4, Hynek 3, Bouda 2, Bažant, Hejl, Baránek.
Nejvíce branek za Šťáhlavy: Nolč 8. Rozhodčí: Osvald, Špaček. Sedmičky: 4/2 – 2/2. Vyloučení: 0:2.
Vdalším kole čeká Sokolov těžká zkouška vpodobě utkání na palubovce rezervy extraligové Lokomotivy Plzeň. Doma se představí 19. 10. v duelu se Starým Plzencem. (tb)