Hrálo se systémem každý s každým na dva vítězné sety a i když až na jedinou vyjímku skončila všechna ostatní utkání výsledkem 2-0, rozhodovalo se ve většině případů až v koncovkách jednotlivých sertů. Nejstabilnějším výkonem se prezentovalo „béčko“ VSK Baník Sokolov, které s plným počtem bodů a bez ztráty setu soutěž po prvním kole vede. Příjemně překvapil druhý ŠVK Habartov, více se naopak čekalo od „béčka“ Karlových Varů.

V neděli byla v Sokolově v hale Jiskra a v tělocvičně ZŠ Pionýrů sehrána kvalifikace o zařazení do dvou tříd krajskéoho přeboru starších žákyň. Zúčastnilo se ho celkem 10 družstev, které ve dvou základních skupinách sehrála 20 zápasů na dva odehrané sety. Do 1. třídy se dle očekávání probojovaly týmy Sokolova A, Habartova, BVC Chodov A a „áčko“ Karlových Varů. V baráži mezi třetími celky základních skupin se zadařilo „béčku“ Chodova, které porazilo VSK Baník B 2-0. Už v neděli 12. října se sejdou znovu v Sokolově žákyně k sehrání 1. kola. Kromě už jmenovaných účastníků 1. třídy se ve třídě druhé střetnou dvě družstva domácího Baníku, Ostrova, K.Vary B a Excelsior Mar. Lázně.
V sobotu 11.října se od 10 a 14 hodin střetnou v hale Jiskra volejbalistky Baníku s dalším účastníkem 1. ligy kadetek 15. ZŠ Plzeň, která minulý víkend překvapivě snad-no přehrála favorizované Karlovy Vary 3-0 a 3-1. I když to nebudou mít sokolovské hráčky jednoduché, měly by se přesto pokusit o co nejlepší výsledek. (jik)