První zápas absolvovala Klárka s pozdější vítězkou. Nástup Němky Klárku jednoznačně zaskočil a přesto, že celý zápas vracela údery a kopy, nedokázala se vymanit z tlaku a verdikt rozhodčích byl jednoznačný a naprosto spravedlivý.
Protože jsme očekávali, že druhá Němka zvolí stejnou taktiku boje, zaměřili jsme se v pauze mezi zápasy na úhybné manévry a následný rychlý a tvrdý útok. Tato taktika se jednoznačně vyplatila. Druhý zápas se začal vyvíjet naprosto stejně. Tvrdé údery a kopy z výborného postoje a krytu to měly Němky opravdu nacvičené skvěle.
Kláře se ale začalo konečně dařit tomuto způsobu boje přicházet na kloub a po minutě a půl zápasu zasáhla soupeřku mawashi geri chudan a na chvíli ji vyřadila z boje, za což získala bod. Němka se rozhodla obrátit zápas ve svůj prospěch, takže se do Kláry pustila se vší vervou a v momentě, kdy její holeň mířila Kláře na stehno, vyrazila Klára vpřed a zasáhla ji přesně na solar shita tsuki (spodní hák). Po tomto úderu se Němka skácela k zemi a nebyla schopna pokračovat v boji a Ilečková zvítězila před limitem K.O.
Vzhledem ke kvalitě soupeřek zavládla nad druhým místem veliká radost. Poděkování patří také sponzorům akce.