Letošní klání proběhlo o uplynulém víkendu na hřišti v Sokolově. Turnaj je jakýmsi českým „Ryder Cupem“. Hranicí „Východu“ a „Západu“ ČR bývá řeka Vltava, ale v závislosti na kvalitě hráčů se tento rozdělovník posunuje. Zajímavá je statistika poháru. Do roku 2002 vítězili hráči Východu, od té doby byli lepší vždy hráči Západu. Na sokolovském hřišti štěstí přálo Východu, který zvítězil těsným poměrem 9:8.
Za tým Západu nastoupili hrající kapitán Lukáš Tintěra, Jan Ryba, Jan Mergl, Marek Toman, Martin Příhoda, Michal Pospíšil, Pavel Máj, Filip Juhaniak a Vojtěch Dostál. Tým Východu hrál ve složení hrající kapitán Marek Nový, Stanislav Matuš, Jakub Stanislav, Jiří Korda jun., David Procházka, Štefan Páleník, Ondřej Lieser, Milan Vantuch a Ondřej Chlebiš.
Ve dnech 16. – 19. 10. 2008 se v australském Adelaide odehraje nejprestižnější turnaj amatérských družstev mužů - Eisenhower Trophy. Obhájci trofeje jsou hráči Nizozemska. Naši hráči přivezli z minulého šampionátu v Jihoafrické republice dělené 32. místo. V reprezentaci ČR jsou Marek Nový, Lukáš Tintěra a Stanislav Matuš. (jm)