Lokomotiva Plzeň B - HCG Sokolov 35: 9

Úvod zápasu se odvíjel podle očekávání. Již v desáté minutě vedl plzeňský tým 7:0, když se hráči Sokolova nemohli vůbec v útoku prosadit. Tento problém trval celý poločas. Zkušení domácí nevysouvali obranu, ataky Sokolovských snadno na sedmi metrech zastavovali nebo případné střely blokovali. Co přes obranu prošlo, pochytal s přehledem domácí gólman. Sokolov tak do přestávky skóroval pouze třikrát. Naproti tomu v útoku se domácí dostávali do výhodných pozic, ze kterých snadno skórovali. Poločas tak skončil vysokým vedením Lokomotivy 15:3.
Ani v druhé půli Plzeň nepolevila, a tak náskok neustále narůstal. Sokolov nadále směrem dopředu pokračoval ve hře bez jakéhokoliv nápadu a nedařilo se mu prostřelit ani druhého gólmana Lokomotivy. Domácí naopak v útoku měnili své posty, kreativitou se dostávali na brankoviště, popřípadě skórovali přes špatně postavené bloky Sokolova. Ve 44. minutě vedla Plzeň již o dvacet branek, a tak cílem Sokolova již bylo pouze nedostat čtyřicet branek a pokusit se skórovat aspoň desetkrát. Sokolov i nadále inkasoval snadné branky, když největší problémy hostující obraně dělala hra plzeňského pivota a také střelba Kutáka. Posledních deset minut zápasu prohráli Sokolovští „pouze“ o tři branky, ale i tak si připsali vysokou porážku v poměru 35:9.
Sokolov odehrál zápas, kdy se sice hráči snažili, ale proti zkušenostem a i kvalitě domácích to nemohlo stačit. Je na škodu, že hosté nedokázali zrealizovat ani jeden úspěšný rychlý protiútok a také vymyslet kloudnější akci proti postavené obraně. V tom právě hodně scházeli zkušení Levčenko a Hynek. Jedním z mála pozitiv je první start šestnáctiletého Pohanky, který rozhodně nepatřil k horší části sokolovského mužstva. Zápas celkově by neměl být znechucením házené pro mladé hráče, ale naopak motivací zlepšovat se a v příštích zápasech být úspěšnější.
Sestava a góly Sokolova: Holý, Havel – Kučera, Neuwirth 4/1, Baránek, Hejl 1, Bouda 1, Bažant 2, Pohanka 1.
Nejvíce za Lokomotivu: Kuták 12, Nový 5, Graf 4.
Rozhodčí: Růžek, März. Vyloučení: 3:0. Sedmičky: 1/1 – 1/1.
V dalším zápase hraje Sokolov na domácím hřišti proti dalšímu celku ze spodku tabulky. V sobotu od 15 hodin nastoupí proti béčku Starého Plzence. Sokolov tak vyšel vstříc soupeři, který požádal o přesunutí utkání, které se původně mělo hrát o den později. V tomto utkání bude hlavně záležet, v jakých sestavách mužstva nastoupí. (tb)