BK Beroun – BK Sokolov 85:71 (31:11,51:25,43:67).
V sobotu se představili hráči BK v Berouně a před odjezdem věřili, že zde mohou uspět. Úvod zápasu je však zastihl zcela nepřipravené, v obraně chyběla agresivita a vůle, a tak měli domácí hráči dostatek prostoru ke snadnému zakončování. V útoku se uchylovali často pouze ke střelám z větší vzdálenosti, které však nebyly přesné. Výsledkem byl děsivý stav po 1. čtvrtině 31:11 pro domácí.
Ve druhém hracím období se obrázek hry BK o málo zlepšil, a to zejména v obranné činnosti. Přesto byli i nadále úspěšnější berounští hráči, a tak se jejich vedení do poločasu ještě navýšilo na 51:26.
Do 3. čtvrtiny vstoupili hráči BK jako vyměnění a snažili se nepříjemně vyhlížející skóre alespoň zkorigovat. Domácí povzbuzeni výkonem z úvodu utkání se však nenechali zaskočit a svůj náskok si i nadále hlídali. V tuto chvíli se hráči Sokolova svou nedisciplinovaností sami připravili o možnost upravení stavu, neboť během pár minut obdrželi Ježek s Grófem technické chyby, které soupeř potrestal proměněnými šestkami. I tak 3. čtvrtinu vyhráli Sokolovští o 1 bod.
Na první pohled rozhodnuté utkání se v závěrečné části podařilo zásluhou zvýšené agresivity a bojovnosti hráčům BK ještě mírně zdramatizovat. Úsek mezi druhou a pátou minutou vyhráli 15:0 a přiblížili se na 59:72, o minutu později na 65:76. Více však již nestihli, a odešli poraženi 71:85.
Sestava a body: Stariat Jan jun. 6, Ježek 14, Stariat sen. 3, Kratochvíl 0, Polák 5 (1trojka), Zdeněk 12 (1), Šnobl 2, Tvrz 5 (1), Stariat Jiří 18, Vážan Milan 2, Gróf 4, Diviš Milan 0.

SKB Strakonice – BK Sokolov 77 : 67 (23:17,40:34,55:53).
Nedělní utkání bylo od počátku vyrovnané, a přestože Strakonice po celé utkání vedly, v průběhu 2. čtvrtiny dokonce až o 11 bodů, Sokolovští dokázali toto manko vždy snížit.
Poločasový stav 40:36 dával tušit, že se na hřišti bude ještě odehrávat bitva o první vítězství sezóny, neboť oba týmy svá sobotní utkání prohrály.
Zlepšený výkon BK ve 3. čtvrtině, zejména v obranných činnostech, znamenal snížení vedení Strakonic na pouhé 2 body.
V závěrečném hracím období se však nepodařilo sokolovským hráčům tento trend udržet a i vlastními chybami, zejména v přihrávkách, dali možnost domácím k vytvoření rozhodujícího náskoku, kterým si zajistili výhru 77:67.
BK Sokolov má tak na svém kontě dvě porážky a za 14 dní ho čekají další těžcí soupeři. Tentokrát zajíždí na palubovku Rokycan a Mariánských Lázní.
Podle trenéra BK Sokolov Davida Zdeňka musí tým zapracovat zejména na souhře v obranných a útočných činnostech a prokázat vedle větší herní a morální disciplíny také zvýšené nasazení a bojovnost.
Sestava a body: Stariat jun. 6, Ježek 11, Stariat sen. 24, Kratochvíl 0, Polák 0, Zdeněk 8 (1), Šnobl 3 (1), Tvrz 3 (1), Stariat Jiří 0, Vážan 4, Gróf 8 (2), Diviš 0. (zd)