V obou střetnutích měly podle očekávání hostující volejbalistky sice navrch, ale chybělo opravdu málo, aby se domácím povedlo dovést odvetu až do pátého, zkráceného setu. Z kolektivu VSK Baník nelze nikoho pochválit, nedařilo se nikomu a znovu se potvrdilo, že ve svém středu nemá osobnost, která by dokázala být skutečnou „tahounkou“A. S tak málo důrazným útokem (přehazování oběma rukama opravdu nemůže stačit) se zápasy vyhrávat nedají.
VSK Baník Sokolov – SK 15. ZŠ Plzeň 0 – 3/-19,-22,-17/ a 1-3/19,-12,-24,-18/.
Příští utkání sehrají sokolovské kadetky v sobotu 18. 10. 2008 v Karlových Varech a zisk každého setu by byl milým překvapením.
V neděli bylo v hale Jiskra a tělocvičně ZŠ Pionýrů v Sokolově sehráno zahajovací kolo první a druhé třídy krajského přeboru starších žákyň. V elitní skupině potěšily výkony děvčat ze sokolovského Baníku a „áčka“ BVC Chodov. Jejich vzájemné střetnutí (2-1 pro VSK) přineslo řadu pěkných akcí a dramatických zvratů a vypadá to, že po delší době vyrůstá v této věkové kategorii opět řada skutečných nadějí.

Ze druhé třídy si postup vybojoval po výhře 2-1 nad svým „céčkem“ druhý tým VSK Baník Sokolov. Tuto sobotu zahajuje krajský přebor žen. Stejně jako minule se očekává, že o titul krajského přeborníka se poperou Karlovy Vary a sokolovští SKP a Baník. Ten začíná s VK Aš v hale Jiskra, SKP přivítá TJ Ostrov a do Chodova zajíždějí Mariánské Lázně. Obhájce loňského prvenství VK Karlovy Vary má volný los. Začátky všech zápasů jsou stanoveny na 10 a 14 hodin. (jik)